ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2011
    ÎNSCRIS: 17.07.11
    JUL-2011
    2 AD. + 1 COPII -- v: 1 an si 7 luni

Servicii ireprosabile

Am ales aceasta vila dupa multe cautari, pe net gasesti sute de oferte de cazare dar nu m-a atras nici una in mod special, tot cautand pe net am dat de acest site minunat si m-am uitat sa vad care vila are cele mai multe comentarii si asa am gasit vila Rocco si am ramas impresionata de faptul ca erau numai comentarii pozitive, asa ca m-am hotarat sa fac rezervare aici, am sunat inca din mai sa fac rezervarea.

A venit si ziua plecarii la mare, am plecat de dimineata ca sa evitam aglomeratia si caldura avand in vedere ca avem si un copil mic, am ajuns acolo mai devreme de ora 14 (atunci se face cazarea) dar nu a fost nici o problema camera era libera, dupa un tur al vilei facut impreuna cu Oana proprietara pensiunii ne-am instalat in camera.

M-a impresionat in mod placut dimensiunea camerei care este foarte mare, baia la fel de mare, noi am optat si pentru un patut pt copil care de altfel ne-a fost oferit gratuit, curatenia se face in fiecare zi, prosoapele se schimba la 2 zile si lenjeria la 3 zile.

Ce mi-a placut mie tare mult a fost camera de joaca care era imensa si plina cu jucarii si puteai sa-ti supraveghezi copilul atat de la terasa cat si din bucatraie. La vila nu au restaurant dar au o bucatarie mare utilata unde iti poti gati, noi mancam doar micul dejun acolo la pranz am optat pentru autoservirle din oras din simplul motiv ca eram in vacanta si am decis sa nu gatesc, in schimb cafeaua este oferita in fiecare dimineata gratuit de catre gazde.

Proprietarii sunt niste tineri foarte draguti si deosebiti, cu siguranta voi reveni la vila Rocco. Nota 10 pentru acesti tineri Oana si Dan care stiu sa faca turism spre deosebire de multi altii, acolo te simti ca acasa.

Recomand cu caldura aceasta vila in special familiilor cu copii.

Trimis de brenciua* in 17.07.11 11:19:35
    Validat / Publicat: 17.07.11 11:42:11
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Baile Herculane, Bran, Brasov

VIZUALIZĂRI: 2922 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (brenciua*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cathzel
    [19.07.11 13:08:15]

Multumim pentru impresii. Asa de rar citesc despre lucruri bune care exista pe litoralul romanesc.

Deci se poate si la noi!!

brenciua*AUTOR REVIEW
    [19.07.11 13:15:54]

Cu multa placere si daca mai doresti si alte informatii te pot ajuta oricand.

flolody
    [20.07.11 11:28:53]

la care plaja ati fost, cum v-ati descurcat cu copilasul?

brenciua*AUTOR REVIEW
    [21.07.11 14:54:04]

In prima zi am fost la plaja Acapulco dar acolo faleza este inalta si trebuie sa urci si sa cobori scarile si cum eram pe jos si cu carutul dupa noi a doua zi ne-am reorientat si am fost la plaja Azur (intre Eforie Nord si Sud) unde este foarte frumos nu mai exista nici faleza, se plateste parcarea 8 lei pe zi si daca vrei sezlong 10 lei pe zi, mai curata si mai linistita decat cea de la Acapulco. Si am mai fost odata cu niste prieteni pe plaja Vraja Marii dar acolo era super aglomerat si evident si mizeria mai mare ca sa nu mai spun de "comerciantii" ambulanti, fata de alti ani anul acesta nu am mai vazut politisti si jandarmi pe plaja. Noi am mers cu masina si a fost ok de la vila pana la plaja faceam 10-15 min. Si inca ceva in centrul orasului si pe strazile adiacente exista parcari amenajate dar se percepe o taxa de 10 lei pe zi.

flolody
    [22.07.11 09:46:06]