ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2016
REGIM MASĂ FĂRĂ MASĂ
2 AD. + 1 COPII -- v: 6

Vila Rocco3

Plusuri si minusuri la Vila Rocco

Tocmai ne-am intors de la Eforie Nord, unde am stat la Vila Rocco 7 zile. Avem un baietel de 6 ani. Eu am mers la tratament cu namol. Impartasesc si eu cateva plusuri si minusuri de la vila:

Plusuri

+ baietelul nostru a avut unde sa se joace la pranz, cand nu puteam merge la plaja si nu vroia sa doarma. Vila are loc de joaca cu trambulina afara, si 2 locuri de joaca spatioase inauntru (unul din ele cu un leagan interesant), unde a gasit chiar si carti si jucarii!

+ camere mari, de obicei camerele la noi sunt mai inghesuite

+ super-terasa de sus: am stat la ultimul etaj unde este si o terasa foarte mare unde poti manca, te poti uita la TV si poti sta pe hamace sau poti juca tenis de masa. Barbatii se uitau seara la meciuri.

+ poarta esti tinuta tot timpul incuiata, pentru siguranta copilului. mi-a placut ca si ceilalti turisti au respectat regula. Chiar am putut lasa copilul singur la locul de joaca...

Minusuri

- ne-ar fi placut sa fie plaja mai aproape, ne lua in jur de 10-15 minute sa ajungem. La fel si terasa unde ne-a placut sa mancam, la Litoral (unde am mancat in fiecare zi foarte bine), era cam departe, noroc ca am gasit parcari cam peste tot unde am fost. Seara nu prea ne mai venea sa mergem sa mancam, comandam pizza sau altceva de la Corner, veneau in 15-20 min.

- am sperat sa vad marea de la geam dar nu am avut noroc :(

- Chiar daca sunt niste locuri pe trotuar, parcarea se face mai mult pe strada, in fata vilei, erau niste marcaje. Am intrebat proprietarii daca putem lasa masina acolo si au zis ca e luata aprobare de la primarie si intradavar nu am avut probleme cat am stat.

Cum am nevoie de tratament si la anul, vom reveni la Eforie Nord. Gazdele au fost absolut decente si daca nu schimbam statiunea ne revedem.

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Trimis de ElaManu in 29.06.16 22:11:35
Validat / Publicat: 29.06.16 23:28:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ElaManu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [29.06.16 23:27:44] »

@ElaManu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 36&ridAnt=69664

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [30.06.16 17:40:43] »

-am sperat sa vad marea de la geam dar nu am avut noroc

De ce ati sperat sa vedeti marea de la geam? Apare pe undeva promisiunea vilei ca se vede marea de la geam?

Treaba cu vazutul marii de la geam nu tine de noroc, ci de alegerea turistului, care trebuie sa-si aleaga o pensiune aproape de mare si cu vedere la mare.

vilarocco [02.07.16 21:06:42] »

Multumim pentru review.

O singura precizare - nu avem vreo aprobare speciala luata de la primarie pentru parcare.

Pur si simplu fiind 4 benzi pe strada, doua se folosesc pentru parcare pentru toate vilele din zona.

E diferit fata de centru, unde se interzice parcarea pe partea dreapta in sensul de mers spre Mangalia.

NB vilarocco este (sau a fost) reprezentant al unității
    RĂSPUNDE
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT