ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2014
JUL-2014
REGIM MASĂ fara masa
2 AD. + 2 COPII -- v: 2 si 6 ani

Vila Rocco3

O vila occidentala ideala pentru familie cu copii

Cred ca este cea mai buna varianta de cazare pe care am avut-o pe litoralul romanesc.

Perioada in care am fost noi este sfarsit de iunie - 5 iulie 2014. Imbina foarte bine facilitatile unei vile cu standardul unui hotel. Spre surprinderea noastra se face curatenie in camera zilnic iar la mijlocul saptamanii am avut surpriza sa ni se schimbe si lenjeria de pat, lucruri pe care nu le-am mai vazut la o vila. Camerele sunt mari iar pentru o familie cu copii este ideala: 2 locuri de joaca (bebelusi si 6-7 ani) + o terasa sus cu hamac si masa de ping-pong si ni s-a oferit si patut ca sa nu mai aducem de acasa.

Si, ca observator al detaliilor, pot spune ca de la constructia vilei nu s-au lasat lucruri la intamplare. Finisajele sunt foarte bine facute, la zugraveli, mobila si baie. De obicei, in Romania se fac vilele cu materiale si muncitori necalificati, doar ca sa scoata cat mai multi bani. Iti e cam sila sa intri in baie. Nu este cazul si aici unde se vede ca proprietarii s-au inspirat din ce au vazut "afara", finisaje foarte bune + bun gust la imbinarea culorilor. In plus, la intrare au o mica biblioteca cu carti pe care poti sa le citesti (multe carti despre cresterea copiilor, in engleza), puzzle-uri si jocuri. Concluzie: recomand cu caldura caci altfel nu scriam atat :)

PS: Se poate cumpara de la ei si bere, este frigiderul sus, pe terasa. L-am descoperit tarziu :(

Trimis de DanielStefan in 15.07.14 20:43:04
Validat / Publicat: 15.07.14 22:53:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Costinesti, Vama Veche, Mamaia, Eforie Sud
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Ungaria, Bulgaria, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DanielStefan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster [15.07.14 22:54:06] »

@DanielStefan: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmasterX [16.07.14 00:26:26] »

DanielStefan [16.07.14 13:21:50] »

@webmasterX: E ok. Pe diagonala este benzinaria Petrom. Un reper bun.

DanielStefan