ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2010

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Nu va duceti! Oribil!!!

BUNA TUTUROR! tocmai ne-am intors din concediul de la carpediem claros si as dorii sa va impartasim impresiile noastre cu speranta ca romanii care trebuie sa mearga la acest hotel in lunile urmatoare sa se gandeasca mai bine si daca au ocazia sa mai schimbe ceva sa o faca.

vreau sa va spun in primul rand ca nu suntem niste fitosii sau snobi ci doar niste oameni care au dorit sa se relaxeze imreuna cu fetita noastra de 3 ani si au fost SOCATI!

LUCRURI BUNE: camera este ok, iar privelistea foarte frumoasa... ATAT!

LUCRURI RELE: TOTUL:

mancarea oribila si putina, personal am mancat numai pepene cu paine,

hotelul era undeva sus pe niste stanci iar distanta pana la piscine si plaja este destul de mare iar daca ai copil mic este foarte greu sa urci si sa cobori,

personalul hotelului plictisit si fara chef de munca, cafeaua este oribila iar cea turceasca se plateste: cam 4 euro iar expreso 5 euro, asa ca luati-va fierbator si cafea cu voi, personal regret ca nu am facut asta.

plaja este foarte ingusta si murdara si sezlonguri insuficiente, de obicei erau ocupate inca de la 8 dimineata, piscina pt copii este ok dar la ora 5 dupa -masa se opreste apa iar angajatii gonesc eventuali copii care raman in piscina ca pe niste caini, nu glumesc.

toti romanii cu care am stat saptamana trecuta erau dezgustati si au promis ca vor scrie pe net despre asceasta TEAPA numita carpediem.

am intelesc ca cu o saptamana inainte un grup de romani nu au mai suportat si au intrat in bucatarie si au facut scandal in legatura cu mancarea.

Apropo daca sunteti cazati in hotel cladirea principala nu veti dormii noaptea decat dupa ora 3 dimineata cand se temina discoteca din hotel, noi am fost la etajul 3 si se auzea de ziceai ca este in camera alaturata,

oamenii buni credeti-ma, nu glumesc, daca va pute-ti schimba concediul, FACETI-O, noi aveam informatii ca este oribil dar nu am crezut, asa esteORIBIL, TEAPA, pt cei care totusi vor merge acolo, lucruri care trebuie sa le luati: dopuri de urechi ca sa dormiti, cafea si fierbator pt dimineata, iar daca tineti cura de slabire este locatia perfecta, ve-ti face foamea oricum, daca aveti copil mic un carut electric va fi foarte folositor iar daca stai la vilute chiar o masina sa va transporte pna pe plaja, distanta este mareee.

Imi cer scuze pt eventualele greseli gramaticale si urez tuturor O vacanta placuta dar NU la carpediem pt ca nu veti avea.

Trimis de anna30 in 10.07.10 13:13:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: royal wings, si silance beach antaliya

VIZUALIZĂRI: 3219 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anna30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

amfost16
[10.07.10 14:30:17]

dragut titlul... suna ca o invitatie la opera, dar far artisti in scena, pt. banii care i-ai dat trebuiau mai multe semne ale exclamarii...

oldcastor
[10.07.10 15:11:00]

imi pare sincer rau ptr. vacanta stricata. Si eu am patit la fel in luna iunie dar am crezut ca a fost doar in acea perioada.

Totusi mai bine nu scriati aceste impresii pentru ca o "doamna" precum KOUKLAKYS o sa va considere o snoaba si o sa va numeasca TANTI. Conform acestei "doamne" KOUKLAKYS cei care nu accepta o tratatie sub demnitatea umana si sub clasificarea oficiala de 5* sunt NENEA si TANTI ceea ce va duce la o noua definire a celor doua notiuni in DEX. Felicitari pentru review!

webmasterXY*
[10.07.10 15:48:26]

@anna30, am modificat titlul, astfel sa nu mai apara scris cu majuscule, deranja vizibil.

[10.07.10 17:36:46]

cred ca oamenii ar trebui avertizati in legatura cu acest infect hotel, pt ca, clar nu este 5 stele si nu este ultra allinclusive!

[10.07.10 19:06:53]

anna30 - poate ca nu este de 5 stele - cf "reglementarilor" , de fapt al asteptarilor tale - insa ma indoiesc ca este totusi un "hotel infect". Mai degraba cred eu ca esti tu atat de suparata incat nu mai poti aprecia corect.

Dupa ce o sa mergi insa la alte hoteluri din Kusadasi (platind acelasi pret), o sa-ti schimbi SIGUR parerea despre acest hotel, pun pariu

[11.07.10 12:07:48]

scuze pt "infect", kusadashi este un oras superb, l-am vizitat, la anul mergem la adaland, dar sunt extrem de suparata ca anul acesta ne-am distrus aproape concediul din cauza acestui hotel! am plecat in aceasi zi cu inca 4 familii si aveau aceeasi parere. o zi buna!

crina_criaaaa
[11.07.10 17:34:39]

imi pare rau sa citesc ce se scrie despre acest hotel. am fost in perioada 13-06-23-06.2010 impreuna cu doi copii de 11 si 13 ani si ne-am simtit foarte foarte bine. cazarea a fost ok, am fost cazati in cladirea principala asa cum am platit. peste tot era foarte curat, chiar foarte curat, in camera, afara, la baruri deci peste tot era foarte curat. prosoapele se schimbau de cate ori doreai si erau curate nu erau schimbate cu altele de la alte camere. macarea a fost foarte buna si destul de diversificata.copiii mei sunt foarte mofturosi si pretentiosi la mancare, conteaza foarte mult cum le este prezentata mancarea, trebuie sa contina carne si sa nu se repete iar la acest hotel au gasit mancare si a fost ok. nu am vazut niciodata un pahar murdar si, credeti-ma am stat 11 zile acolo. adevarat, paharele de la barurile de pe plaja adica cele de plastic nu le-am folosit. dar cele de la barurile principale au fostmereu curate. bauturile erau diversificate dar slabe,adica putin alcoolizate ceea ce eu cred ca nu este un lucru rau deoarece pe caldura chiar nu prea este indicat sa consumi bauturi foarte tari. tot personalul era zambitor desi aveau un program foarte greu, acum cred ca mai depinde si cum te comporti (daca esti nesuferit si rauvoitor probabil ca si raspunsurile le primesti la fel). acest hotel este minunat pentru familiile cu copii, noua ne-a placut foarte mult, sunt foarte multe spatii amenajate pentru copii si chiar nu ai cum se te plictisesti. am mai citit pe forum ca nu poti sa dormi noaptea pentru ca se aude muzica de la discoteca. eu am stat in cladirea principala la etajul 2 dar nu am auzit niciodata muzica de la discoteca. ca minusuri nu prea am ce sa spun, poate faptul ca este un hotel foarte mare, este intins pe o suprafata foarte mare si ai de mers (desi poti folosi si masinutele). dar eu cred ca si in concediu trebuie sa faci miscare. poate este greu pentru persoanele mai in varsta dar pentru noi cred ca este sanatos. si la mamaia sau in alta statiune la noi te mai si plimbi.

in concluzie, noi ne-am simtit minunat si chiar ne-ar placea sa ne intoarcem anul viitor.nu este prima plecare in turcia dar este adevarat ca niciodata nu am cautat nod in papura. daca nu mi-a convenit ceva am spus sau am cerut si parerea sau cererea mi-a fost ascultata. cred ca conteaza si tonul care face muzica.aveti impresia ca ei nu cunosc conditiile litoralului romanesc? ei stiu foarte bine ce avem noi si cat platim aici si cred ca nu se compara cu ce este acolo. am platit pentruj 11 nopti, 4 persoane 836 euro, bilete cumparate in luna martie.

poate tu nu te-ai simtit bine, poate nu este genul tau acest hotel dar in general vorbind nu se poate spune ca nu este un hotel bun ca nu ai conditii sau ca nu ai ce manca sau ca personalul nu este dragut si serviabil.

am fost acolo, mi-a placut si mi-ar placea sa ma intorc si maine!!!!!!

[11.07.10 22:08:24]

nu sunt o fitoasa, chiar deloc pot spune... comunic foarte bine, chiar cu zambetul pe buze, dar noi chiar nu am avut tratatia desore care tu spui...

despre masinute, ce pot spune, vin la jumatatea de ora, deci nu pot astepta atata pe caldura;

despre curatenia de pe plaja imi pare rau ca am pozat sa vezi cum era: intr-o seara am plecat de la piscina copiilor, stii unde e, si am vazut cum unii au lasat niste farfurii, pahare de plastic, si hartii pe iarba (foarte urat din partea lor, pe drept vorbiind), dar a doua zi cand ne-am intors tot acolo erau, duceti-va si la alt hotel la turcii si veti vedea ca nu o sa se intample asa ceva.

Imi pare rau ca nu intra si ceilalti romani, romani pe care i-am cunoscut acolo, deci nu prieteni, sa scrie si ei despre ce am gasit acolo. Am intalnit oameni din Galati (au ajuns inaintea noastra cu vreo 7 zile, tot cu copii) care nu au fost nici ei multumiti de ce e la acest hotel, am mai dat peste alti bucuresteni, care la fel nu au fost multumiti.

Si sa mai zic ceva: inainte sa plecam am intrat iar pe forum si tocmai ce incepuse sa vorbeasca cei ce se intorsese de acolo, numai de rau, mi-am zis: ei... poate sunt fitosi, lasa ca o sa fie bine, dar uite ca s-a adeverit...

neapuiu
[11.07.10 23:15:29]

Draga Anna, nu stiu cum poti spune ca in cele 7 zile cat ai stat acolo ai mancat doar pepene cu paine. Asta mi se pare chiar strigator la cer.

Am fost si noi acolo in perioada 28.06 - 6.07.2010 si nu mi vine a crede cate pareri diferite din aproximativ acelasi perioade. Pana la urma cred ca vorba doar de perceptie si de pretentii. Dar chestia asta cu pepene cu paine chiar m-a dat pe spate.

Iar daca la cazare i-ai dat 50 % ce mai pot spune... inseamna ca esti foarte pretentioasa draga mea sau ai avut mare ghinion.

Imi pare rau ca nu mi-am facut timp pentru cateva impresii (si am fost trei familii nu este doar parerea mea referitoare la acest controversat hotel) dar am sa revin cu un review in care am sa punctez lucrurile frumoase percepute de noi dar si lucrurile care ne-au mai deranjat, dar in niciun caz referitoare la pepene cu paine...

Dum*
[14.07.10 15:11:32]

Stimata Dna cand ati cumparat biletele nu v-ati uitat si la poze sa vedeti unde e amplasat hotelul? Vi s-a spus ca sunt lifturi pana la plaja?

Eu azi m-am intors de la CDC si nu am avut parte de o plaja murdara si intodeauna am gasit loc la 10 dimineata cand ajungeam acolo.

Daca programul piscinei de copii era pana la orele 17 de ce nu l-ati respectat? Oamenii aia trag din greu, ei stiu clar in fiecare minut ce trebuie sa faca, nu pot sa astepte dupa fiecare persoana.

Referitor la mancare este adevarat ca nu era extrem de variata dar aveai ce sa mananci tot timpul. Am intalnit familii care habar n-aveau dupa 7 zile ca la Horizon se serveste tot timpul pui grill, kebap si chiftele.

Nici eu nu am plecat extrem de incantat dar intodeauna am pus in fata faptul ca am platit 800 de euro pe 11 nopti de cazare in iulie. Acest fapt multi il uita.

Mircea77
[21.07.10 17:30:46]

Am citit cateva comentarii de aici si unele sunt chiar hilare si rautacioase.

Nu stiu de ce ati ales acest hotel dar eu cu familia mea l-am ales pt a distra copilul si pt ca avea Aquapark. Am fost la sfarsitul lunii mai si ne-am simtit excelent, chiar mai bine ca la Aqua Fantasy (Kusadasi).

Distractia a fost la maxim - Discoteca era cam goala cei drept - iar animatorii la mare inaltime.

Nimeni nu va intra pe un forum sa comenteze decat daca a avut probleme iar cei care se simt bine nu-i mai intereseaza sa impartaseasca acest lucru.

Eu am intrat aici din greseala si m-am minunat de ce se scrie. Sunt un masochist dupa unii pt ca am reusit sa-mi cumpar bilete si pt august - ma duc din nou la Carpe Diem si abia astept.

Toti nemultumitii vorbesc numai de mancare, hello da numai pentru asta v-ati luat bilete acolo?

Conceptul de Ultra all inclusive ar fi trebuit sa includa intr-adevar bauturi de toate felurile si la toate orele, dar aici NIMENI nu a pomenit de SPA-ul fantastic si pe deasupra FREE. Aquaparkul fara cozi este incredibil, iarasi nimeni nu a zis asta.

Romanilor, reveniti la realitate in Romania nici nepotii nostrii nu vor vedea un asemenea hotel ever.

Nu vreau sa ma laud dar am vazut destule locatii si in Turcia si in alte colturi ale lumii si pot spune ca pt distractia copiilor si parintilor Carpe Diem merita toti banii.

Dum*
[21.07.10 17:57:03]

Asa este pentru distractia copiilor e super ok hotelul.

E clar romanul stie doar sa manance are impresia ca nu-i ajunge niciodata mancarea. Suntem de tot rasul. Aveti grija cu biletul, ati auzit ca pe romani ai muta la alte hoteluri? Nu stiu de ce dar se pare ca e adevarat. Poate s-au saturat de mojiciile noastre

anna30, crina_criaaaa, Dum*, Mircea77, neapuiu, oldcastor
Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :