ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2010
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Nici nemulțumit, nici mulțumit

5* mult spus!!

Pentru inceput tin sa precizez ca am stat la CDC in perioada 17-24 iunie, 6 familii, cu copii dupa noi, cam 30 de persoane in total. Am luat biletele in luna februarie, bineinteles cu reducere, dupa multe cautari pe net si dupa ce am citit impresiile postate de cei care fusesera acolo anul trecut. Oferta suna destul de bine, poate prea bine, asa ca ne-am hotarat in cele din urma. Am optat pentru o agentie destul de cunoscuta, cu toate ca fuseseram avertizati de o alta ca hotelul facuse prea multa confirmari pentru luna iunie si ar putea aparea ceva probleme. Dar ne-am incapatanat si pana la urma tot aici am ajuns.

In mare pot sa confirm ca aceleasi probleme le-am avut si noi inca de la sosire. Parcare mica, foarte mica pentru un asemenea hotel, nu aveai loc unde sa-ti lasi masina si tot ei erau nemultumiti ca romanii vin cu masini dupa ei.

Cazarea s-a facut cu mult fast intrucat bineinteles ca nu aveau camere in main-bulding sea view asa cum rezervasem noi. Ne-au dat camere la vile, asta e, nu puteam zice nu si sa plecam cu copii dupa noi la ora 16 cine stie pe unde! Ne-am multumit cu ce am primit si ne-am cazat in cele din urma.

Incepea spectacolul! Am aflat ca abia la ora 18.30 putem manca ceva deoarece dupa ora 17 nu mai aveai unde sa mananci. Mancarea buna de altfel, se cam repeta mai mult mancare gatita, multe legume, multe fierturi, o singura data am avut pulpe la tava si aripioare si atunci a cam fost bataie pe ele. Deja s-a spus ca bauturile erau multe dar proaste, paharele nu mi s-au parut murdare niciodata, intradevar cele de pe plaja erau din plastic dar sa fim seriosi, nu puteau aduce cristaluri! Fructe lipsa, in fiecare zi dimineata, pranz si seara pepene, mult pepene, au mai fost niste corcoduse, 2 zile am vazut si niste nectarine iar intr-o zi au adus si niste cirese. Va dati seama ce bucurie!

Inghetata se servea doar in doua locuri, o ora pe zi de la 16-17 si normal ca se faceau cozi, iar romanii luat cate 2, sa fie, chiar daca stateau cate 3 la coada!

In rest plaja cam murdara, prea multe chistoace, sezlongurile erau ocupate de la prima ora ca normal, sa stea oamenii in primul rand ca de-aia au venit la 5*. Ma intreb daca trebuia sa dea romanu 5 E pe un sezlong, cam cate mai ocupa? Dar asta e, la preturi asa mici normal ca a venit toata floarea cea vestita!

Barul din camere trebuia umplut in fiecare zi cu bere, pepsi, apa dar se faceau ca uita mereu. Pana intr-o zi cand am vb. cu managerul hotelului, un spaniol de treaba care ne-a explicat cum sta treaba. Dupa aceea sunam la room service si ceream sa ne aduca ce vroiam apa, suc sau bere, ceea ce platisem deja. Ne spuneau ca e extra dar il mentionam imediat pe Mr. Lopez si se conformau. In 2 min. bateau la usa si isi cereau si scuze! Asta e trebuia sa tragi tot timpul de ei!

In camere faceau curat dar un pic superficial, sampoane, geluri doar cand avea chef menajera. Intradevar multe pante si destul de dificil sa te cari cu copii dupa tine sa tot urci, dar asta nu e un minus ca banuiesc ca cine si-a luat bilet s-a informat inainte despre cum sta treaba.

Restaurantele a-la carte destul de mici si neincapatoare, trebuia sa faci rezervare la ele de cand ajungeai, altfel riscai sa nu mai ai loc. De fapt noi nu am apucat decat la Farina si la cel chinezesc, si acolo cu intervetia managerului care ne-a facut personal rezervare.

As da plus pentru piscine, nu cred ca cineva ar avea ceva de comentat din puncul asta de vedere, pentru copii cel putin era intradevar un mini paradis. Locatia frumoasa, vegetatie destula, plaja cam ingusta dar ok.

Cam multe minusuri pentru ceea ce se pretinde a fi! Cred ca 5* e mult spus, si in niciun caz ultra all inclusive!

Trimis de pisi79 in 09.07.10 12:17:23

VIZUALIZĂRI: 1375 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pisi79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intr-o zi am avut ghinionul sa ploua. Bineinteles ca ploua si in restaurantul principal!

presario
[09.07.10 12:25:45]

Cred ca si CDC poate concura linistit la hotelul cu cele mai multe review-uri anu asta.

creivean
[09.07.10 12:27:03]

Măi, fraţilor da' ce s-a întâmplat cu hotelul ăsta, care anul trecut promitea să fie unul dintre cele mai bune resorturi ? Nu mai înţeleg nimic!!!

[09.07.10 12:34:45]

Nu s-a intamplat absolut nimic cu hotelul, e aglomerat, intr-adevar, dar asa sunt toate hotelurile mari, cautate si mai ales IEFTINE! Si, in plus, usor accesibile romanilor, by car

Problema cea mai mare sunt asteptarile cu care multi romani au ajuns aici. In review-ul de mai sus, de exemplu - dealtafel echilibrat si pe care-l apreciez ca valoros si util - eu unul am vazut un singur repros intemeiat, care sa stea in picioare -- schimbarea camerelor din main-building in cartierul de vile.

Inghetata - de exemplu - se serveste cu program la majoritatea hotelurilor mari, inclusiv cele din Antalya (mult mai scumpe!)

CRY
[09.07.10 14:43:39]

Vad ca am fost in aceas perioada, am prins si eu galetile cu apa in restaurant.

Inghetata, hai programul ca progam de o 1, dar niste cozi mari... mai rau ca pe vremea lui Ceausecu. Pai serveste domnule inghetata in 10 puncte stabilite, si nu se va mai ajunge la astfel de momente neplacute. Pot spune ca am servit o singura data inghetata, in comparatie cu Bulgaria unde toata ziua puteai manca pana te durea gatul.

amfost16
[09.07.10 14:57:25]

se pare ca e buna zicala cu pomu laudat, dar e pomu laudat din Turcia , mult mai roditor ..

pisicacorina
[09.07.10 14:58:20]

nu doar cazarea, ci si mancarea, animatia sunt mai multe bube.

creivean, CRY, pisicacorina
Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :