ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2021
RĂU

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Nu recomand, faceți altceva cu banii!

Astăzi am sosit din vacanta la hotel Seamelia beach din Side, offf...

Precizez de la început ca nu suntem o familie cu pretenții, am mai fost în vacante all inclusiv, însă aici a fost dezastru.

Cazare bună, plaja bună, personal plictisit dar... existent, însă masa a fost deplorabila în sensul ca, mancarea ca la cantina, coada cu farfuria in mana ca să primești, nu ceea ce dorești ca nu prea aveai de ales, ci ceea ce ți se da (coada la mâncare, coada la salate, coada la dulciuri, timp pierdut).

Personal neinstruit, adus de pe strada și învățat acum sa folosească prajitorul de pâine în fata turistului - a fost un exemplu din multe altele.

Nu aveai voie sa îți iei singur nimic, totul pe baza de coada în șir indian ca la rand la ulei pe vremea lui Ceaușescu.

O sa spuneți ca e vreme de pandemie, eiii, aflați ca nu e asa. Am fost anul trecut, în 2020 când pandemia era în toi, și la bulgari m-am servit singura cu ce voiam. Este prima data când merg în Turcia, nu vreau sa generalizez, dar prefer sa merg la bulgari unde am fost tratați excelent.

De evitat acest hotel!!!

despre SERVICII

Consider ca de la cap la coada nu sunt pregătiți pentru a primi turistii.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Mulțumit.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Horooor

Trimis de getodac in 17.06.21 15:52:28
Validat / Publicat: 17.06.21 17:11:43
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1667 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (getodac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Despre coada la masa... în spatele meu era la fel. Vi se pare normal?

webmasterX [18.06.21 07:26:02] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Seamelia Beach Resort [Evrenseki] , SIDE" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Amelia Beach & Spa Hotel [Kizilot]]

Rodel [18.06.21 17:03:29] »

Și în alte părți servitul se face în același mod. Eu am fost în Egipt și la fel eram serviți de ospătari, sigur, noi ne alegeam ce voiam și cât voiam . La bulgari o fi altfel...

getodacscris / TELEFON [18.06.21 19:29:02] »

@Rodel: Nu va contrazic, dar probabil erau suficienți ospătari, nu cred ca ati stat la rand în șir indian, pentru vai mama ei mâncare, câte 10 minute pentru diferite feluri, alte minute la salate și apoi la dulciuri. Nu mergem în concediu sa ne aliniem minute în șir pentru a manca...

Da, la bulgari, în plina pandemie m-am servit singura și slava domnului aveam ce.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [19.06.21 00:22:58] »

@getodac:

Este posibil ca un număr prea mic de angajaţi să conducă la formarea de cozi, aspect destul de deranjant, dar nu am înţeles cum de nu primeai exact ceea ce cereai, că doar nu te obliga nimeni să mănânci ce nu îţi place sau nu ai chef atunci.

Nici cu bulgarii nu trebuie să generalizezi. Fiecare hotel aplică regulile de protecţie în pandemie aşa cum doreşte. Am fost anul acesta la două hoteluri din Bulgaria. La primul toţi turiştii erau obligaţi să poarte mască şi mănuşi şi se puteau autoservi ca în vremurile de dinainte de pandemie. La al doilea doar personalul purta mască, iar turiştii erau serviţi de către angajaţii aflaţi în spatele unor panouri de plexiglas cu tot ce doreau să mănânce şi în cantităţile dorite. Pentru mine ambele variante au fost ok.

Când călătoreşti în asemenea perioade trebuie să îţi asumi anumite limitări şi un mic disconfort inevitabil.

getodac, Rodel
Alte impresii din această RUBRICĂSeamelia Beach Resort [Evrenseki] :