ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2013

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Seamelia 4*

buna, abia ne-am intors din vacanta de la acest hotel. ce pot sa spun... am ajuns in side dupa un zbor de cca 95 min excelent. am fost preluati de firma colaboratoare si dusi la hotel totul a durat 60 min. ghidul un alt roman aciuit in turcia a mers cu noi la receptie si dupa ce domnisoara a vazut hartia de 5 e. ni sa dat camera imediat.

ce pot sa spun camera simpla cu parchet nu foarte mare si dotari mai degraba de 4 stele si asta pe bune. minibarul cu doua ape plate doua minerale si doua sucuri la cutie nici macar o bere. dar ce sa spun sunt la ai.

hotelul este nou, curat lobby nu foarte mare netul a mers binisor. aici la ai totul se termina la 24-00. asta este si ideea ECONOMIE. mancarea este buna dar foarte condimentata si foarte hot deci aveti grija cu hermozonul sa nu va lipseasca. aceleasi mancaruri in fiecare zi cu unele chiar reciclate. se vedeau culoarea si cum au fost intoarse. deserturile sunt aceleasi ca si la alte hoteluri pe baza de charlote fursecuri si cornuri, doua trei torturi cu aceleasi creme in interior foarte ieftine. daca va imaginati ca o sa mancati un tort de ciocolata in turcia va inselati amarnic. la desert sunt bune baclavalele si acestea sunt doar la cina. fructe sunt din belsug. in timpul mesei.

in ceea ce priveste bauturile: cheap frate, bere tuborg pepsi cola si alte sucuri ieftine. sunt cateva cocktailuri free si cele mai ieftine bauturi tari. tequila extra chiar si in cocktail. vinul dezastru. de masa iar inghetata turceasca cleioasa si foarte proasta. intre 14-00 si 18-00 se pun cateva fursecuri in lobby cam ce raman de la pranz. si acum punctul forte...

PLAJA superba numai cu nisip fin si intrare lina in mare lata cam de 25 de metri. exceptionala este cea mai tare plaja din antalya. langa hotel se afla portul si puteti sa luati o excursie cu acea corabie a piratilor la doar 15 e cu masa dar fara bauturi. oricum este la jumatate fata de cele oferite de tour operator.

in principiu cred ca ai a ramas cam in urma si in turcia daca vrei sa bei un ceai turcesc sau o cafea buna trebuie sa mergi neaparat in main bar pentru ca doar acolo se servesc. pe plaja nu ai decat cafea ieftina la dozator si fara alte chestii.

dar sa incepem si cu negativismele... in tot hotelul gasesti acele cutiute pentru bacsis te sufoca cu ele chiar si cate una pentru fiecare bucatar sau sector de bucatarie. personalul foto te zapaceste cu poze tip photoshop 6 e bucata. iar baietii de la spa te omoara cu masajele.

ca si la alte hoteluri din turcia noi romanii santem in inferioritate numerica fata de germani sau rusi. side apartine germanilor si in special vesticilor care mananca si bea foarte mult si tot ce le pui in farfurie. alanya este a rusilor. si unii si altii ofera bacsisuri foarte mari in raport cu puterea noastra si de aceea turcii le stau in fata. insa cireasa de pe tort in acest hotel este aceea ca desi platesti un bilet in care ai acces si la spa (sauna hamam etc.) turcu vine si te da afara frate daca are un masaj cu bani. la ei totul se rezuma la bani. tehnic trebuiau sa aiba la hamam si cateva camere de masaj mai ales pentru cele private. dar nu ei inchide tot hamamul. oribil.

personal am ajuns la concluzia ca all iclussive-ul nu prea mai merita deoarece cam tot ce consumi este de proasta calitate mai ales cand nu bei alcool mult si nu mananci la fel de mult. poti deci sa mergi la hb si sa cumperi in timpul mesei o baterie de vin de caliate. bine dar aste este optiunea fiecaruia. prin urmare cred ca hotelul este foarte slabut incomparatie cu altele, nimic asemanator cu 5 stele.

Trimis de cornelstan in 30.07.13 12:16:04
Validat / Publicat: 30.07.13 14:03:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: alanya hotel Q premium

VIZUALIZĂRI: 2841 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cornelstan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera

danamandache [30.07.13 17:36:45] »

Tin sa te contrazic si sa iti spun ca in Turcia am mancat tort de ciocolata si inca unul foarte bun ca de altfel toate prajiturile de la Delphin Botanik, si sant sigura ca mai sant o multime de alte resorturi in Turcia care ofera astfel de preparate.

Nu imi place faptul ca tot spui in Turcia nu exista tort de ciocolata, cafea nu stiu de care, nu inteleg de ce generalizezi, poate nu a exisistat in acest hotel dar nu este o chestiune generala. Am citit o multime de review uri in care se spunea ca in Turcia, s-au mancat cele mai bune prajituri.

cornelstan [30.07.13 18:23:39] »

@danamandache: va recomand sa petreceti anul viitor concediul in acest resort!!!

danamandache [30.07.13 20:00:52] »

@cornelstan: niciodata, daca nu au tort de ciocolata.

Nu cred ca ati inteles comentariul meu, am spus doar ca nu trebuie sa va referiti la toate hotelurile din Turcia cand criticati hotelul la care ati stat pt ca sigur unele sant mult mai bune decat acesta, v-am dat si exemplu.

cornelstan, danamandache
Alte impresii din această RUBRICĂSeamelia Beach Resort [Evrenseki] :