Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1873 / 5013]

Afișate impresii [18721 - 18730]
Descoperă zona Bran / BRAN
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: Aura Iacob [16.09.15]
  • RECOMANDĂ

În căutarea Reginei Maria

Știți vorba aia englezeasă cu... home is where your heart is? ... apare mai noi pe tricouri și pe tablouri decorative. Din nostalgie, sau din romantism, împărați, regi și regine, au ales locuri de îngropăciune pentru inimile lor, acolo unde, s-au simițit ei... acasă. Așa s-a întâmplat și în cazul Reginei Maria. Inima ei a rămas la Balcic dar contextul internațional a făcut ca ea să se întoarcă în țară. În 1940 a fost depusă la Bran. Fiind în excursie, fără [...] — vezi review [+2 poze]
Gulliver Delta Resort [ex Safo, ex Genius] 3 / UZLINA
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: smuki dog* [14.09.15]
  • RECOMANDĂ

Genius Delta Resort - o experienta placuta

Ne-am intors din Delta unde am fost prin prin programul: "Delta Dunarii pentru toti". Specific ca am fost un grup de 16 persoane si si ceea ce voi relata este parerea grupului. Voi incepe cu partile bune care sunt foarte multe : - Punctualitate _ Si la dus si la intors atat autocarul cat si barcile au fost extrem de punctuale. Barcile aveau pe scaune vestele de salvare si am fost rugati sa le inchidem pe tot parcursul drumului. - Ospitalieritate _ Am fost primit inca de la deparcader de [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA

Dezgustator

Tocmai ce am venit de la Savoy. Am fost cu un prieten din Paris care a dorit acest hotel pt. ca face parte din Best Western. Dupa prima zi, amandoi, am facut indigestie, am avut tot concediul stari de voma, am trecut prin traume culinare. Totul a plecat de la o ciorba cu fructe de mare alterate care ne-a dereglat, dupa care sejurul a fost groaznic, majoritatea mancarurilor mirosind. In rest camera satisfacatoare, plaja asa si asa, racoritoarele acceptabil. E a III-a oara la mine anul [...] — vezi review
Haihui prin Banat / [ALTE ZONE]
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: noi doi [14.09.15]
  • RECOMANDĂ

Pe carari in Banatul epic!

Azi e duminica. De ce sa stam acasa cand sunt atatea de vazut? Am cautat repede un traseu frumos aproape de casa, ca seara sa ne intoarcem, si l-am gasit: Domasnea-Canicea-Culmea Canicei-Piatra Elisovei-Domasnea. Noi am facut un circuit, care a durat 9 ore dus-intors. Da, stiu ca e mult, dar sincerca sa fiu habar nu aveam cat o sa dureze, pe net am gasit doar poze din acest traseu, fara specificatii prea clare. Am zis ca vedem noi acolo. Desi in ultima drumetie in Poiana Rusca ne-am ratacit si [...] — vezi review [+18 poze]
Unde mâncăm în Bucegi? / MASIVUL BUCEGI
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: Dragoș_MD [13.09.15]
  • RECOMANDĂ

O masă caldă pe o vreme rece la restaurantul cabanei Piatra Arsă

Toamna devreme pe platoul Bucegilor. M-am aflat acolo nu în excursie, ci cu oarece treburi... Când am urcat (spre Coștila), vremea era (încă) frumoasă, dar a doua zi dimineață, ne-a întâmpinat cu viscol și ceață (mă rog, nor de fapt, dar umblând prin el... așa se vede). Din cauza volumului mare de muncă și a timpului relativ scurt avut la dispoziție, am mâncat timp de o zi doar „din traistă”, așadar atunci când am reușit să revenim în condiții de vreme rea de pe [...] — vezi review [+4 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: Dragoș_MD [12.09.15]
  • RECOMANDĂ

Vino la un pane, pe Nerva Traian la „Pane e vino”

Mă rog, de fapt nu prea au pane-uri prin meniu, da' mi-a plăcut calamburul. Așa; e vorba despre Trattoria Pane e Vino de pe Nerva Traian 23-25, de unde tocmai ce am revenit. Nu vreau să lungesc prea mult povestea, că nu prea e mult de dezvoltat. E un restaurant localizat la parterul unui bloc de pe marginea bulevardului, într-un spațiu cel puțin meschin, cu mese relativ puține (vara au și o terasă micuță, unde mai sunt puse vreo 6-7 mese de două, maximum trei locuri). La una [...] — vezi review
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: ciprianb [12.09.15]
  • RECOMANDĂ

Minunat

ne a placut foarte mult in ciuda a doua zile ploioase dar asa este la munte camere curate atmosfera prietenoasa mancare traditionala foarte buna lift pentru etajele superioare free wi fi. totul in mijlocul muntilor de de o salbaticie superba multumim personalului pentru grija avuta fata de noi; nota 10 venim sigur si la anul locul este deosebit si prin faptul ca este foarte aproape de brasov poiana brasov sibiu si oricand puteti merge pentru o jumatate de zi il recomand in mod special [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: Diana 81 [11.09.15]
  • NURECOMANDĂ

Cautati altceva

*cazare foarte proasta: @ apa curgea de la baza vasului de toaleta si de la bateria din baie; am anuntat la receptie dar nu a venit nimeni sa le repare @fluctuatii mari de temperatura la dus foarte neplacut pentru adulti, iar de spalat copiii e un adevarat spectacol. Presiunea f mica la et. 2 la apa; daca ai parul lung s-ar putea sa dureze mult prea mult sa te clatesti pe cap @am chemat femeile de servici sa faca curat deoarece nu au trecut deloc prin camera pentru curatenie, lenjerie sau [...] — vezi review
Descoperă Durăul şi Muntele Ceahlău / DURĂU
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: baron [11.09.15]
  • NURECOMANDĂ

Durau - locul unde timpul sta in loc

Am avut ocazia sa petrec un week-end impreuna cu un grup de prieteni in prima saptamana de toamna in statiunea Durau. Fiind din Iasi de fiecare data cand am planificat un week end pe fuga am avut de ales intre dou variante: Bucovina si zona Neamt. Din pacate cea de a doua varianta a devenit o optiune foarte rara deoarece aici nu se intampla nimic, Din punct de vedere al frumusetii cadrului natural aceasta statiune este mult peste alte statiuni care sunt insa asaltate de turisti. Practic in [...] — vezi review
Gulliver Delta Resort [ex Safo, ex Genius] 3 / UZLINA
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: ioanaSB [11.09.15]
  • RECOMANDĂ

Zona superba, curat, personal amabil, mancarea sub orice critica

Partea buna: Zona este superba, esti inconjurat de Dunare si am fost mirati ca nu erau tantari (probabil din septembrie n-or mai fi, am fost avertizati ca e plin, dar nici vorba!). Camerele sunt curate, nu foarte moderne, dar ok. Exista frigider si aer conditionat in camere (si TV, dar nu l-am folosit). Personalul a fost extrem de amabil, barcagiul face transferuri intre 13:30-16:00, pe noi ne-a "cules" pe la 16:20, am mers cu masina proprie pana la Murighiol si a durat ceva mai mult decat [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0047018527985 sec
    ecranul dvs: 1 x 1