Vacan╚Ťa ├«n ODENSE / ╚Ü─éRILE SCANDINAVE - impresii, p─âreri, recomand─âri

Descopera Odense
  • IULIE, 2009
  • de: Costi [09.11.10]

O plimbare pe Odenses G├ągade, pietonala din Odense

Danemarca este o ┼úar─â mic─â, are doar vreo 5 milioane de locuitori, dar, dup─â cum probabil a┼úi auzit, este una dintre cele mai civilizate ┼či mai avansate ┼ú─âri din lume. P├ón─â s─â ajung aici, c├ónd spuneam Danemarca, g├óndul m─â ducea la H. C. Andersen (click aici), Kierkegaard (click aici) ┼či Niels Bohr (click aici). Cam at├ót. Ah s─â nu uit, mai ┼čtiam de Lego (click aici), juc─âria preferat─â a b─âie┼úilor mei. Odat─â cu venirea acestora aici, la studii, intersul meu pentru [...] ÔÇö vezi review [+32 poze]
Descopera Odense
  • IULIE, 2009
  • de: Costi [03.11.10]

C─âsu┼úa din pove┼čti

A fost odat─â, ca niciodat─â... Cine nu-┼či aminte┼čte de basmele ┼či pove┼čtile copil─âriei, spuse de p─ârin┼úi, ascultate la radio, sau de pe un disc, sau citite silabisit, c├ónd abia deslu┼čeam buchea c─âr┼úii? Evident, asta e valabil pentru noi, cei din genera┼úiile mai vechi, pentru c─â cei mai tineri au crescut cu filmele de desene animate, iar cei foarte tineri cu jocurile pe calculator, care au luat locul pove┼čtilor. Ei bine, cei a c─âror copil─ârie a fost colorat─â de basmele [...] ÔÇö vezi review [+26 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

AmFostAcolo recomand─â g─âzduirea la ROHOST.COM