[ALTE ZONE], DANEMARCA - impresii, p─âreri, recomand─âri

• AUGUST, 2017
  • de: bmiruna [14.08.17]
  • RECOMAND─é

Legoland Billund

Noi am ajuns la Legoland cu Wizzair, cursa directa Otopeni - Billund. Si la dus si la intors a plecat cu mai mult de o ora intarziere, se pare ca mai au o alta cursa inainte care ii intarzie. Pentru ca in Billund aterizam destul de tarziu si eram cu copiii, am preferat ca prima noapte sa dormim la Zleep Hotel, care este chiar langa aeroport, se ajunge pe jos. Totul ok aici, camera mica, paturi suprapuse, copiii super incantati. De la aeroport pana la Legoland e shuttle gratuit, din ora in [...] ÔÇö vezi review [+9 poze]
Legoland (parc de distrac╚Ťii) [Billund]

Billund, orășelul companie. Primul LEGOLAND

Drumul de acasa pana in Billund ÔÇťStimati pasageri. A inceput imbarcarea pentru zborul... operat de KLM cu destinatia Amsterdam. Ma indrept spre scaunul meu din partea frontala a avionului si reusesc cu greu sa gasesc un loc deasupra capului pentru bagajul de mana. O noua cursa rezervata 90%, desi este o zi de luni ora 13:55. O masa colorata de de romani, asiatici, englezi, africani se scurge pe culoarul ingust al avionului pentru a ajunge in capitala Olandei, Amsterdam. Dupa aproximativ [...] ÔÇö vezi review [+19 poze]
Den Gamle Kro Hotel [Bredebro] 2
  • OCTOMBRIE, 2012
  • de: alinaro [19.10.12]
  • RECOMAND─é

Den Gamle Kro ÔÇô hotel rural tipic danez

Adresa: Brogade 10,6261 Bredebro, Danemarca gamle-kro.dk Bredebro este o localitate cu 1.464 locuitori (la 1.01.2012) (dupa info Wikipedia), aflata in sudul Danermarcei, in peninsula Jutlandia. Gazda noastra de aici ne-a spus ca in acest sat se afla fabrica de pantofi ECCO, o fabrica foarte mare in trecut, care insa si-a dus productia in Portugalia, daca nu ma insel, si aici au ramas numai doua sute de angajati care se ocupa de design. La Den Gamle Kro de pe malul raului Broad din [...] ÔÇö vezi review [+19 poze]
  • Ai fost ╚Öi tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs