ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.02.2020
PREȚ SEJUR 560 de euro ?
REGIM MASĂ All Inclusiv

Arena Mar Hotel (ex Smartline)4

Sejur reușit hotel Arena Mar Bulgaria

Am fost împreună cu un grup de prieteni cazați la hotel Arena Mar din Nisipurile de aur.

Am fost foarte mulțumiti de serviciile oferite. În ceea ce privește cazarea hotelul este renovat, camerele sunt spațioase, patul a fost confortabil deși pentru o camera dubla nu am avut pat matrimonial propriu zis, ci doua paturi alăturate. Prosoapele se schimbau zilnic, de asemenea se făcea curățenie în camere în fiecare dimineață deci la capitolul curățenie a fost foarte bine.

În ceea ce privește mâncarea a fost în stil bufet suedez, menționez ca am mers cu pachet All Inclusiv. Mâncarea destul de variata, era imposibil sa nu îți găsești un fel de mâncare pe plac oricât ai fi de mofturos. Salate variate, carne de pui, porc, pește, paste cu sosuri foarte bune, răcoritoare specifice de la dozator cum am mai întâlnit și la alte hoteluri din Bulgaria. Pentru cine este băutor de bere, berea e puțin slabă dar depinde de gusturi în grupul nostru am avut un prieten care nu a fost mulțumit cu berea oferita de la hotel astfel și-a achiziționat el de la barul de la piscina berea favorită.

Cocktail foarte bun servit la piscina și la barul din lobby, capucino, ceaiuri, înghețată în anumite intervale orare de la 14 la 16. Se putea servi la barul de la piscina ce băuturi ai dorit și la barul din lobby pana la ora 23. Seara aveam uneori activități distractive, dans, spectacole de magie și altele. Dimineața la piscina de asemenea activități relaxante, jocuri distractive, ping ping, dar.

Plaja este destul de aproape cam la 10 minute, aproximativ. Hotelul nu are plaja privata și nici șezlonguri, acestea le-am achiziționat cu 10 leva.

În concluzie nou am avut un sejur reușit, este un hotel la care m-as întoarce cu drag.

Trimis de s@r@ in 05.02.20 12:31:41
Validat / Publicat: 05.02.20 14:49:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Slavey, Mimosa
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Malta

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (s@r@); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

pagină generată în 0.0395920276642 sec