ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2017
REGIM MASĂ Al
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Arena Mar Hotel (ex Smartline)4

Concediu reusit

Ne-am petrecut cateva zile frumoase la acest hotel.

Prima impresie a fost una placuta, la receptie dragut, parcarea cam aglomerata, dar a venit cineva si ne-a facut loc (10 leva pe zi parcarea chiar in fata hotelului). Am ajuns pe la 13.40 si am fost trimisi imediat la masa, ni s-au pus bratarile de all inclusiv, insa ne-am cazat abia pe la 14.45. Totusi nu pot sa spun ca ne-a deranjat faptul ca am asteptat 45 de minute, deoarece la barul de la receptie era o cafea minunata (cea mai buna din hotel am constat ulterior!).

Camera am ales-o cu vedere la piscina si ajungand acolo am fost surprinsi sa vedem de pe balcon si un colt din marea mult dorita.

Curatenia din camera a fost exemplara, ni se schimbau prosoapele zilnic, iar lenjeria ne-a fost schimbata o data in cinci nopti.

Mancarea proaspata, buna (nu am gustat nimic care sa nu-mi fi placut, desi sunt o fire cam mofturoasa la mancare), chiar si fetita noastra de 5 ani care nu prea mananca de obicei, aici a reusit sa gaseasca alimente care sa-i placa, atat la micul dejun, cat si la pranz si la cina. Fructele nu au lipsit, dulciurile, cateva feluri de paine calda de cele mai multe ori, ciorbe, salate si multe alte preparate foarte gustoase. Un minus (asta ca sa fiu carcotasa) a fost pestele. A existat in meniu de vreo 3 ori, insa era congelat si nu foarte gustos...

In privinta cafelei, in sala unde se servea mancarea existau doua tonomate de cafea, care ofereau... ness:(Repet, cafea buna puteai lua de la barul de la receptie (doar intre 11-23.00) Celelalte bauturi destul de slabe (la all inclusive), pt ca daca voiai contra cost gaseai absolut de toate. Berea, in schimb de la dozator era slaba, dar buna!

Piscina curata, apa calduta (in cea pentru copii). Aveau si cate un programel artistic seara (niste dansatori draguti...).

In rest, atmosfera generala a fost una linistita, in hotel era o combinatie amuzanta de romani si nemti...

Plaja se afla aproape si este frumoasa.

Statiunea este destul de mare, insa mi s-a parut scumpa... Spre exemplu costa 4 leva un porumb fiert (aprox. 10 lei). Nu puteai plati nicaieri cu lei sau euro, ci era musai leva. Se putea schimba leva cu usurinta (erau peste tot case de schimb, inclusiv in hotel).

Per total, mi s-a parut o vacanta reusita si da, as mai alege si alta data Hotelul Arena Mar!

Trimis de Florina A. in 31.08.17 17:40:17
Validat / Publicat: 31.08.17 18:28:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Balcik
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Balcik

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Florina A.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [31.08.17 17:54:26] »

@Florina A.: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 01&ridAnt=81515

ANDREEABADULESCU [26.01.18 18:43:58] »

Buna ziua. Pe plaja aveai bar? era contra cost sau gratuit? dar sezlongurile de pe plaja?

Florina A. [27.01.18 09:56:13] »

@ANDREEABADULESCU: Nu! Pe plaja nu aveam gratuit nici bar si nici sezlonguri...

Insa in aceeasi perioada cu noi au fost si niste prieteni la Nisipuri. Ei au stat la un alt hotel (nu-mi mai amintesc numele, dar era undeva in a doua linie de hoteluri) unde aveau sezlonguri si bar gratuit (bauturile fiind cam la fel ca la hotel), insa dezavantajul era ca trebuiau sa mearga cu un microbuz cam 20 de minute pana la respectiva plaja...

ANDREEABADULESCU, Florina A.