ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.06.2017
REGIM MASĂ Ai
2 AD. + 2 COPII -- v: 4 & 10 ani

Arena Mar Hotel (ex Smartline)4

1 iunie si Rusalii

Am fost la acest hotel 4 nopti in perioada 1-5 iunie datorita minivacantei de Rusalii. Rezervarea am facut-o din februarie si am prins un EB petru 2 adulți si 2 copii la un pret de vreo 380euro pentru un apartament.

Hotelul e relativ mic, am primit un apartament cu 2 camere si 2 bai, frumos, curat cu vedere la mare (asa, la depărtare, caci hotelul e in linia a doua, in spatele hotelului Astoria). Recomand sa nu luati camera cu vedere la piscină fiindcă toata ziua e muzică tare si gălăgie.

Mentionez ca in aceasta perioada hotelul era plin de nemți veniti in cantonament sau elevi veniti la un fel de banchet desi nu au avut mese festive organizate (f. galagiosi si cu paharele de bere si votcă in mana toata ziua).

Piscină exterioară e de mărime medie cu sezlonguri nu prea multe dar nu necesita "rezervarea" cu prosop de dimineata fiindcă apa nu era f. calda. Nici apa marii sau cea din piscină interioara nu erau mai calda (apropo, in piscină interioara nu prea mergea nimeni, doar noi eram fiindcă apa era o idee mai calda si au mai fost si zile cu nori, avea chiar un jacuzzi).

Băuturile erau destul de slabe calitativ. Mancarea nu era multa dar aveai ce alege (erau 3 sau 4 feluri principale in rest garnituri si salate) dulciurile nu prea gustoase iar fructele cam putin diversificate.

Nu pot spune ca a fost un sejur rău dar nici unul extraordinar (initial am vrut sa mergem la noi la munte la o pensiune cu piscină dar pretul fara masa era de 230 euro si nu merita) asa ca pentru banii dati a fost acceptabil.

Un mare minus... lipsa animației caracteristica hotelurilor bulgărești... fetita mea cea mica a fost foarte dezamăgită ca nu era un miniclub sau minidisco. Exista o singura animatoare in timpul zilei care desfasura câteva jocuri la piscina (darts, pingpong) si atât. Probabil in sezon au animatie mai multa fiindcă am vazut ca aveau o camere pt miniclub (care evident ca era închisă acum). Am compensat insa cu atractiile pt copii din stațiune.

Trimis de dragvladut in 11.06.17 23:56:44
Validat / Publicat: 12.06.17 05:18:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena sunny beach

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dragvladut); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [12.06.17 05:16:46] »

@dragvladut: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 01&ridAnt=78208