ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2019
ÎNSCRIS: 21.06.19
STATUS: PREMIUM
MAR-2019
PREȚ 600 ron ?

Cu avionul spre Roma și transfer aeroport

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • Timisoara-Roma-Timisoara cu avionul

TIPĂREȘTE URM de aici

In 03.01.2019 am prins zboruri cu 20% reducere la o companie aeriana low cost, "movulie", ce zboara din Tm si din multe orase din tara.

Recomand sa va faceti cont la ei, ca inceputul si sfarsitul de an sa va trimita ofertele cu reducere pe emai.

Zbor Tm-Roma Ciampino-Tm:300 lei cu bagaj de 10kg achizitionat. Zbor pt martie 2019. De la 01.11.2018 nu mai este gratuit ci se plateste separat.

Din Roma Ciampino (aeroport) se iau autobuze directe spre Roma Termini (gara lor) care este in mijlocul orasului.

Diferenta dintre Roma Ciampino si Roma Fiumicino este ca primul este aeroport micut pt curse lowcost, celalalt este imens si opereaza pt mai multe zboruri.

Autobuzele au statie in fata aeroportului, pret bilet pe sens 5.80/6 euro (depinde de firma SIT/Scarafagi). Durata cursei este de 40 min pana in fata garii Terminii. De acolo puteti lua Metro, alt bus sau propriile picioare pentru a ajunge la destinatie. Autobuzele romane nu sunt cele mai noi si curate, iar soferii conduc nebuneste. Bilete de bus/Metro se iau din incinta garii de la tabacherii, aprox 1.50€ sens.

Mare grija la buzunare si bagaje, din Roma Termini luati si busul de intors spre aeroport, nu inainte de a intreba daca merge la Ciampino sau Fiumicino Airport.

Trimis de Ode19 in 22.06.19 19:03:47
    Validat / Publicat: 22.06.19 23:44:01
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA. A mai fost în/la: Capri, Amalfi

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ode19); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster45 [22.06.19 23:43:49] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=94116