ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.06.2019
2 AD. + 1 COPII -- v: 4

Rodon House Aparthotel3

O vacanta reusita

TIPĂREȘTE URM de aici

Am ales acest hotel Rodon House Aparthotel, datorita plajei din apropiere Tripiti Beach. Am făcut cea mai potrivita alegere!

Hotelul liniștit, curat, amplasat în, paradis, . Am rezervat studio cu vedere la mare, însă fiind la etajul 2, nu prea avem vedere la mare, însă... Nu ne deranjează.

Într-adevăr micul dejun e modest, cina e la fel... Alegi din 2 meniuri seara pentru a 2a seara. Mâncarea e fff bună, gătită cu gust însă trebuie asezonata după preferință.

Curățenie în camera zilnic, cameristele cam, urmaresc", când nu e lumea în camera ca să nu deranjeze.

Recomand chiar și pretențioșilor, am avut doar 2 familii de romani, predomina nemții și ucrainienii. Toată lumea își vede de treaba, deci...

Plasele de tantari sunt foarte ok, e drept ca am avut furnici la pragul ușii, însă cu un spray de 1.5 euro s-a rezolvat.

Dacă stai sa cauți nod în papura, găsești oriunde. Însă eu cred ca nh mergem în vacanta sa găsim confortul de acasă, achitând pentru 2-3* și sa așteptăm cazare la 7*.

În fiecare zi am văzut alta plaja, însă cea mai cea mi se pare Golden Beach din Skala Potamias, mi-a plăcut foarte mult și la Pachis și Marble Beach.

Dacă ajungeți pe insula cu avionul, puteți închiria mașină, nu știu cât e de convenabil însă pe drum am văzut ffff multe mașini închiriate.

La Marble Beach e musai de ajuns! Greu... Dar... Musai :)

pentru cei care doresc o vizita la Mănăstirea Sfantului Arhanghel Mihail, e la o jumate de ora distanta de mers cu mașina fata de hotel, în sud estul insulei.

În apropiere de hotel este fabrica de bijuterii Iris Gold, preturile ok, au și un mic Outlet, și o terasa cu o priveliște demna de povestit nepoților :).

Va recomand sa explorați toată insula. SPOR LA VACANTE REUȘITE!

Trimis de aleLuca in 14.06.19 21:24:38
Validat / Publicat: 14.06.19 22:52:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aleLuca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [14.06.19 22:51:17] »

Echilibrat review-ul

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=93958

O rugăminte: ajută-ne să clarificăm nelămurirea de la review-ul despre cazarea intermediară din Nis, pentru a putea da drumul și acelui review...

aleLuca [14.06.19 22:58:06] »

@webmasterX: am sa încarc de îndată ce imi va permite conexiunea la internet, care îmi e ffff slaba momentan. Despre NIS, am specificat și în titlu și în review. Poți încarcă comentariul meu.

webmaster [14.06.19 23:05:20] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

webmasterX [16.06.19 09:50:07] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

aleLuca