ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2013
PREȚ SEJUR 510 euro ?
REGIM MASĂ mic dejun

Rodon House Aparthotel3

Mi-a placut

Buuuun, pentru ca am promis in alt review ca voi posta impresii din acest loc, o fac, cu riscul de a repeta ce au spus altii...

Am ajuns acolo pe la ora 18 si, in maximum o jumatate de ora eram toti cazati. Asa cum am mai spus, de obicei plecam in concediu grup mare, iar anul acesta am fost 17 persoane (9 camere). Personalul a fost dragut, serviabil, gata sa ne ajute daca avem probleme. Eu am o problema cu un genunchi si am vrut o camera la parter, dar ei nu au camere la parter. In schimb, mi s-a oferit o camera cu un acces mai usor din spatele hotelului. Oricum aveam de urcat sau de coborat scari, asa ca m-am hotarat sa nu bag de seama acest amanunt, mai ales ca locatia chiar mi s-a parut frumoasa. Noi am avut o camera cu vedere la piscina (camera nr 17), mare, aerisita, spatioasa, cu chicineta si o baie cam micuta, dar ne cam asteptam, asa ca nu ne-a pasat. Asa sunt camerele in vilele/hotelurile de 3 stele de la greci, asa ca am fost ok. Asternuturi curate, prosoape schimbate cam la 2 zile, curatenie zilnica in camere. Urcam 50 de trepte si coboram 20 ca sa ajungem in camera. Sau, prin spate, coboram intai 25, apoi inca 20.

In hotel, multi romani (cu copii galagiosi, la care se urla in permanenta, ca si pe plaja, de altfel). Am avut ghinionul ca, in multe zile, sa se aseze pe sezlonguri, langa noi, 2 familii cu copii relativ mici (o fata de 5-6 ani si doi baieti de 4 si 6 ani), care au fost admonestati in permanenta de parinti. Copii care, cu toata "educatia" primita, nu faceau decat sa urle, sa miorlaie, sa tipe, sa se bata... Ma uitam cu groaza cum singurii copii cu probleme erau romani... si erau si sarbi si bulgari pe plaja cu copiii, dar pe acestia nici nu-i simteai...

Mic-dejunul este exact cum au scris celelalte persoane: foarte gustos, destul de mult, dar nu variaza prea mult. Stiam, nu ne-a deranjat.

Plaja e mare, cu nisip fin si pietris. Sezlongurile costa 8 euro doua bucati+umbrela, dar, daca mananci la taverna de pe plaja de minim 18 euro, ti se scad cei 8 dati pe sezlong. Nu pot sa spun ca m-am dat in vant dupa mancarea de la acea taverna, pentru ca la pranz mancau foarte multi si cam dadeau rateuri. Noi am mancat de vreo doua-trei ori, apoi am revenit la mancatul de pranz in camera (mai rapid si mai bun). Marea e destul de adanca de la 3-4 metri de mal.

Limenaria este foarte aproape si bine aprovizionata, iar tavernele de acolo, cu mesele pe malul marii, sunt de vis!

Obisnuita cu linistea din Kriopigi, plaja Tripiti mi s-a parut extrem de galagioasa, dar proprietarii hotelului nu au nici o vina pentru acest lucru...

Ce nu a fost ok intr-adevar si tinea de hotel, era internetul. Au wi-fi, dar merge foarte prost, mai bine mergea pe plaja, de la hotelul Blue Dream...

Trimis de dana67 in 18.09.13 23:57:23
Validat / Publicat: 19.09.13 06:47:07

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dana67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.