ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2016
REGIM MASĂ DP

AUTORUL NU ar recomanda

Rodon House Aparthotel3

Nu va recomand

Locatatia e foarte ok, langa plaja, destul de retras. In apropiere, la 5 min de mers cu masina aveti acces la supermarket, in Limeria.

Partile bune se termina aici insa.

Am luat pachetul cu demipensiune. Micul dejun e decent, dar masa de seara e dezastru. Bucatarul e praf, ne-a adus cartofii cruzi si carnea arsa (talpa de pantof)

Desi marea e la 50 de metri, dansii servesc pangasius (asta zice ceva despre calitatea ingredientelor). Trebuie sa te milogesti pentru desert (un triunghi de pepene, per persoana)

Camera e dotata minimal cu un figider vechi (dar functional) si o plita electrica (ruginita rau).

Am cumparat noi detergent de vase si burete...

Baia nu avea nici un gel de dus sau sapun (am cumparat). Desi camera apare in reclama ca fiind dotata cu AC, folosirea lui se plateste separat (vrei telecomanda de AC platesti 5 eur pe zi), Tantari foarte multi, iar una din camere are plasa de la usa defecta (a trebuit sa cumparam noi Raid)

Internetul a mers ok in prima zi, cand locatia era goala, acum insa s-a aglomerat si merge foarte prost.

Poate e ok in pachetul cu micul dejun, nu va recomand demipensiune.

Trimis de BMC in 28.06.16 20:34:17
Validat / Publicat: 28.06.16 21:20:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (BMC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [28.06.16 21:03:07] »

@BMC: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=69619

onisoru* [29.06.16 01:12:35] »

1100 ce? Nasturi, puncte, tantari? App., e Limenaria!

calatorul [30.06.16 14:21:44] »

Multumim pentru informatii si avertizare, cu parere de rau pentru conditiile gasite la fata locului. Ar fi bine de stiut cum ati ales hotelul, cine l/a recomandat si cata diferenta este intre prezentarea promotiei si conditiile de la fata locului. Nu ascund ca am inca in bagajul de vacanta pastile si spirale de tantari, carlige si sfoara de intins rufe si altele, dar nu le mai folosesc de mult, desi prima optiune la alegerea hotelului/pensiunii nu este numarul de stele. Criteriile noastre sunt amplasarea, curatenia, pretul, facilitatile zonei si, desigur, notele obtinute in recomandarile turistilor, cum este cea de fata. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

calatorul, onisoru*