ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.10.2018
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 1 COPII -- v: 5

Kamelya Fulya Hotel [Evrenseki]5

Acceptabil...

Buna tuturor... cam târziu, dar m-am decis sa incarc și eu impresiile de la Fulya. Am mai fost și anul trecut, dar la Kamelya (fac parte din același complex). Placandu-ne mult am hotărât să repetăm experiența.

Să o iau cu inceputul: plecare din Tm, zbor și transfer reușite, ajunși la cazare... după aproximativ o oră am urcat în camera, ok că și curățenie, cu seif, minifrigider, balcon cu o măsuță și două scaune... minibarul se completa zilnic cu doua doze mici de bere, apa plata și ceva sucuri naturale... aglomerație la lifturi, așa că de multe ori am luat-o pe scări, chiar daca am stat la etajul 4 (de la restaurant fiind 5 etaje de urcat- buna mișcarea după masă)

Mesele principale la restaurantul hotelului, in rest poți să mănânci pe la toate pool-barurile... Băuturile locale, nimic deosebit dar nici nu mureai de sete...

Că părți bune: plaja superba, cu intrare lina in mare, multe piscine și un aquapark cu câteva topoganele (nici acestea prea spectaculoase, dar îndrăgite de cei mici)...

Că părți negative: nesimțirea rușilor dusă la extrem (vin si-ti iau șezlongul sau chiar umbrela fara nici o jenă... urlete, țipete, naiba știe cum s-or înțelege), aglomerație mare atât la piscine cât și la plaja (daca mergeai după micul dejun era mare minune sa mai găsești ceva liber), anul trecut găseam șezlonguri libere la orice ora (sa nu mă înțelegeți greșit, n-am o problema că nu sunt in primele rânduri, dar chiar nu găseam nici macar un șezlong liber). Tocmai de asta se practică și aici moda cu prosoapele pe șezlong. O altă mare (uriașă) nemulțumire a fost legată de reprezentantul tour-operatorului: le-a mințit pe soțiile noastre că le duce in SIDE pt hamam... ferească D-zeu, bine că s-au întors tefere... deci grija mare la propunerile reprezentanților tour-operatorului.

Că o părere sinceră: serviciile au scăzut (nu mult, dar au scăzut) fata de anul trecut... La prânz și cină mi s-a părut mai slab că anul anterior (mult mai puține grătare, cele de anul asta de multe ori destul de slabe calitativ, gen macrou, fara vestita lor carne de vita), de vreo două ori nu am prea avut ce manca (noroc cu pizza și paste) fiind aproape doar produse pe baza de peste... la restaurantul a la carte este prima oară în viață când mă plimb cu farfuria în mână, nefiind serviți la masa decât cu băuturile (mâncarea era exact că la restaurantul hotelului, in boluri de unde îți puneai tu in farfurie)... anul acesta am fost la cel pescăresc, anul trecut la cel italian (mult peste că servire și preparate). Wi-fi mult mai slab că anul trecut, pe plaja era imposibil să prinzi semnal...

Sper că v-am fost de folos cu aceste informatii, pt mai multe detalii pm... poze nu prea are rost sa incarc deoarece sunt exact că cele din prezentarea hotelului...

Trimis de razvan.s1980 in 05.10.18 16:43:03
Validat / Publicat: 05.10.18 19:47:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kamelya

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (razvan.s1980); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster26 [05.10.18 19:47:33] »

@razvan. s1980: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 20&ridAnt=90279