ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.09.2018
LUNA
SEP-2018

Unde mâncăm în 2 Mai?

Casa Margo - mereu la fel de bine

Am revenit la ei după câțiva ani și am fost din nou la fel de mulțumit de tot: ambianță, serviciu, mâncare și - nu în ultimul rând - prețuri.

Am fost (doar) de două ori (deși am fi vrut să venim de mai multe ori în 2 Mai).

De fiecare dată, după o zi de plajă și băi în marea foarte agitată. Rezultat? doi clienți obosiți (plăcut) și mai ales, înfometați.

Am stat la mesele de pe terasă, la umbra răcoroasă a vegetației dese, special pusă acolo pentru a crea o ambianță plăcută și naturală în același timp. Și, deși localul e chiar la marginea drumului european ce duce spre Vamă, nu deranjează deloc traficul.

Am comandat ciorbe (de pește, de fasole), hamsii prăjite, saramură de chefal, frigărui de pui, tigaie picantă - iar la desert: papanași, clătite cu dulceață și înghețată.

Udate din belșug cu o sticlă la trei sferturi din cea mai bună recoltă de... apă plată. Că eram cu mașina...

Totul ne-a fost adus repede la masă, mâncarea e proaspătă, gustoasă și făcută pe rețete clasice, românești. Iar prețul... vă las un exemplu.

Recomand călduros!

Trimis de Dragos in 28.09.18 21:39:46
Validat / Publicat: 28.09.18 21:59:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VAMA VECHE / 2 MAI.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dragos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

mishu [28.09.18 22:02:40] »

@Dragos: Start vot! Minunat sa gasesti locuri unde sa te simti bine, desi asta ar trebui sa fie starea de normalitate.

Cat despre

la inceput deja inghiteam in sec, apoi doar am inghitit.

Felicitari, votat cu mare drag.

msnd [28.09.18 22:23:59] »

@Dragos:

Subscriu în totalitate. Am regăsit atmosfera de care am avut și noi parte în iulie. Mulțumesc pentru aducerile aminte!

Am totuși o nelămurire. Nu cumva ați fost 4 „clienți”? La cum am văzut eu porțiile la Casa Margo, oricât de înfometați erați, tot ce ai înșirat mai sus, pare cam mult.

O seară excelentă!

Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [29.09.18 00:33:21] »

@msnd: n-ai citit atent: era vorba despre două vizite, în zile diferite.

@mishu - săru' mâna!

iulian68 [29.09.18 07:14:30] »

Să vă fie de bine! Super mâncare, super preț! 😊

iulianic CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [29.09.18 15:16:41] »

@Dragos: Iată că am împușcat și eu un superbonus! Să vă fie de bine masa!

adrianbogdan [29.09.18 20:23:33] »

Doamne Dragos nu ai mila de noi, ai postat niste poze... frate si tocmai ce am mancat... iar imi este foameee!

Zoazore [29.09.18 21:01:14] »

@Dragos: Sadism in forma calificata! Si repetat-premeditata! Nus' ce sa zic mai intai ca mi-a placut? Nota e cam mica si nu vaz ce scrie, dar nici nu conteaza! La cum arata portiile...

Ooofff, viata mea, papanasii aia...

Sa va fie de bine!

6 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    adrianbogdan, iulian68, iulianic, mishu, msnd, Zoazore