ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.05.2010
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 23.06.08
MAY-2010

Hotel ok in centrul Bucurestiului

Am ales acest hotel deoarece este pozitionat la doar 3 minute de mers pe jos de la Unirea Shopping Center si la cca 10 minute mers pe jos de la Parlament.

Amplasat pe o straduta linistita, cu parcare proprie imprejmuita cu gard.

Am facut rezervarea pe booking. com, pretul camerei a fost de 56euro/noapte 2 persoane cu mic dejun inclus. Pretul afisat la receptie pentru aceeasi camera era de 135 euro.

Un avantaj al acestui hotel este check in de la ora 07. 00. Noi am ajuns pe la ora 09. 00 si am fost invitati sa luam si micul dejun.

Trebuia sa ne de-a un voucher care ne oferea o reducere de 12% la restaurantul propriu. Initial au zis sa revenim dupa ora 11. 00, iar la ora 11. 15 cand am coborat la receptie au zis ca nu mai au pentru ziua respectiva, daca vrem sa revenim a doua zi.

Camera mare, foarte curata, cu balcon pe toata lungimea camerei, minibar cu preturi relativ ok, bere Carlsberg 330 ml 9 ron, alune fiesta 100 g 3 ron, apa minerala sau plata 500 ml - 5 ron. Holul suficient de mare, cu o oglinda care te face sa pari mai subtirel/subtirica. Baia curata, initial erau prosoape pentru o singura persoana, dar ne-am intalnit cu doamna care facea curatenie si foarte prompt ne-a mai adus inca un set de prosoape. La baie era uscator pentru par, sapun, gel de dus si sampon, casca pentru dus. Hartia igienica e cu 2 straturi: (

Hotelul afiseaza 4 stele pe pagina proprie http: //www. tinyclubhotel. com/index. php? lang=1 si cred inclin sa spun ca pe drept.

Micul dejun rezonabil pentru un hotel din Bucuesti, inclusiv fructe.

Recomand acest hotel celor care isi doresc sa stea la pret mic in centrul capitalei.

Trimis de alexandruduma in 20.05.10 14:10:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 1872 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexandruduma); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotel Tiny Club - Camera cu pat matrimonial

mirelab
[20.05.10 14:16:24]

Pai asa ne-a fost vorba? Sa veniti in Bucuresti si sa nu dati un semn de viata? Unde mai pui ca ati fost cazati la 3 minute de locuinta noastra....

Utile info, am retinut pentru data viitoare cand ma mai intreaba cineva de cazare in Bucuresti

david
[20.05.10 14:17:53]

Totusi cate stele are hotelul 3 sau 4 ?

Anul trecut a fost cazat un coleg din Timisoara la acest hotel, iar atunci avea 4 stele.

Daca este de 3 stele, pretul afisat la receptie de 135 euro este enorm.

biancuta
[20.05.10 14:26:42]

Un hotel de retinut pentru un drum in Bucuresti. Un vot si de la mine.

presario
[20.05.10 14:51:12]

Inca un vot pt hotel bun pt delegatie de Bucuresti.

Se pare ca are totusi 4 stele.

[20.05.10 14:56:30]

Hotelul are 4 stele si le are pe merit.

webmasterXY*
[20.05.10 14:59:27]

Done, i-am mai adaugat o stea!

TORA INGRID
[20.05.10 15:10:17]

La plecare se poate sa luam oglinda aceea, chiar si contra cost?!

Hotel Ok, de trecut in agenda, mai ales ca e pozitionat central dar nu chiar la aglomeratie, review si mai ok.

pepsi70ro
[20.05.10 17:56:30]

Asa... ai cautat sa fii aproape de magazinul Ferrari, las ca stim noi...

creivean
[20.05.10 18:41:49]

De la mine pentru tine 400 PMA cât de-un SB.

Fain hotel, de ţinut minte pentru viitoarele delegaţii în capitală.

Alex_Macedo
[21.05.10 09:48:53]

... habar nu aveam ca se poate si rezonabil in "buric", chiar langa Unirea!!...

... da'oglinda, oglinda?? ...

Votat,nr. 8!!!

Diaura*
[21.05.10 13:17:39]

" Micul dejun rezonabil pentru un hotel din Bucuesti " Dar cum este de obicei ?

[21.05.10 16:48:16]

La hotelurile pe unde am mai stat (Baneasa Parc, Ibiss Gara de Nord) erau 2-3 mezeluri si 2 feluri de branza, omleta de obicei se termina pana ajungeam eu la masa, aveai o cafea sau ceai si cam asta era tot. Aici e cu fitze, cu iaurturi, paine integrala, fructe, cafea de 2 feluri etc.

[30.10.12 16:09:44]

hotelul si-a schimbat denumirea in HOTEL INTERNATIONAL. site: http://www.international-bucharest.ro/

[30.10.12 16:38:29]

@alexandruduma: actualizat datele, mulţumim

Alex_Macedo, alexandruduma, biancuta, creivean, david, Diaura*, domidoc, presario, TORA INGRID
Alte impresii din această RUBRICĂInternational Hotel: