ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2018
JUL-2018

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Turkish Grill and Pizza, NEVER!!!

Tocmai ce ne-am intors din Venus, cazati la hotel Favorit si am spus sa bat fierul cat e cald.

In toate zilele in care am fost cazati, am mancat la Autoservirea Larisa, care din punct de vedere al raportului pret calitate a fost excelent. Dar, trecand pe langa Turkish Grill and Pizza intr-una din seri, am zis sa facem o proba.

Eu mi-am luat o shaorma mica de pui (14 lei) iar ea un kebab la chifla (12 lei).

Instinctul mi-a spus ca ceva nu e ok dar totusi am continuat cu comanda. Era ora 18:00, si cum spuneam dam comanda respectiva. Intre timp, ma uit cum mustele vizitau de zor atat gramajoara de carne din care respectivul angajat ne-a servit, cat si salatele si sosurile de asemenea, vizitate de aceste muste curioase. Am zis, asta e, avand in vedere ca e cald, na, mustele sunt persistente asa cum le stim. Nu am mancat acolo ci am ales sa le luam la pachet. Cand am ajuns la hotel, am zis hai sa mancam. Abia am apucat sa scot chifla de kebab din punga ca aceasta pur si simplu s-a dezmembrat iar toate ingredientele sfarsind pe undeva ravasite care incotro. Cu chiu cu vai, am reusit sa adun ingredientele si sa le asez inapoi in chifla. Lipia mea nu a patit asa ceva pentru ca la cat de batoasa era, probabil as fi folosit-o ca arma alba. Sotia a incercat sa manance insa nu a fost chip, chifla era efectiv veche, ingredientele miroase a acru, carnea tare, rece si cu un gust ciudat.

Am incercat si eu sa mananc insa am patit acelasi lucru. Dezamagire totala si mai ales periculoasa pe aceste calduri! Momentan suntem bine, probabil pentru ca nu am reusit sa mancam produsele, insa aveti mare grija! Ar trebui sa i se schimbe numele in MUSTE Grill and Pizza House! Si o spun fara niciun fel de exagerare! Nota 1, atat pentru atitudinea sictirita cat si din punct de vedere al igienei si calitatii produselor! Chiar ma gandesc serios sa le fac o sesizare la protectia consumatorului!

Trimis de AureRelu in 20.07.18 18:56:08
Validat / Publicat: 20.07.18 20:11:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS. A mai fost în/la: Costinesti, Eforie N, S, Venus, Saturn, 2 Mai, Vama Veche

VIZUALIZĂRI: 2981 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AureRelu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.07.18 19:17:55]

@AureRelu:

si am spus sa bat fierul cat e cald.

Păi și ne spui numai de rele? Nu vrei tu să-l mai bați un pic și să ne spui și despre expreriențele plăcute de la LARISA si hotel Favorit?!

AFA nu este o condică DOAR pentru reclamații ci și un ghid pentru vacanțe frumoase și cazări la fel de faine.

Ți-ar place să citesti numai review-uri negative pe aici?! Nu cred, așa că reiau invitația de a face un efort să ne spui câte ceva și despre hotel/alte locuri unde ai mâncat, etc!

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

AureReluAUTOR REVIEW
[20.07.18 23:52:14]

@webmaster26: Cine-a spus ca am avut experienta placuta la hotel Favorit? Am spus doar de autoservirea Larisa. Am zis sa fiu ontopic si sa ma rezum strict la intamplarea mea legata de Turkish Grill. Nu stiu ce relevanta are ce review-uri doresc eu sa citesc, negative sau pozitive acestea trebuie sa reflecte realitatea momentului in care a avut loc sejurul, iar eu nu am cuvinte bune despre Turkish Grill. Este experienta noastra petrecuta pe data de 19 iulie. Eu nu pot face un review pe baza altor recenzii la acelasi restaurant.

Toate cele bune.

AureRelu