ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.05.2010
    JUN-2009

Către satisfăcător
    Către satisfăcător

Stres total

Am fost impreuna cu iubitul si inca 4 cupluri in iulie 2009, ce'i drept pentru prima data in Grecia, iar la recomandarea unei bune prietene care lucreaza la o agentie de turism, am ajuns la vila Sunny, acolo pentru ca ni s'a spus ca avem parte de conditii bune. Intradevar, camera micuta, dotata cu strictul necesar si curata, asadar prima impresie foarte buna. Asta pana seara. La ora 21 am pus masa sa mancam cu prietenii pe terasa, deoarece doar acolo exista masa. La 22 ne'am trezit ca o voce de femeie ni se adreseaza simplu... '' hai copii mergetzi la culcare ca sunteti si voi obositi! ''. Am ramas toti uitandu'ne unii la ceilalti, pentru ca in primul rand aveam bunul simt sa vorbim aproape in soapta iar unul dintre cupluri aveau peste 40 de ani. Va dati seama ca am recomandat si noi sa inchida usa de la balcon daca nu poate dormii, mai ales ca nu era foarte cald, noi am dormit cu cearceaful pe noi cu usa inchisa si a fost bine (asta pe langa faptul ca puteai opta pentru 5 euro pe noapte aer conditionat). Nu a mai durat nici 5 minute ca ne'am trezit cu proprietarul la usa... '' Party? ... no party no party here! ''... Am incercat sa explicam ca doar stam, nici macar tv-ul nu mergea, fara muzica, omeneste povesteam si vreau sa spun k mi'a spus ca sunt beata si eu nu beau niciodata... Asta a fost inceputul... pe parcursul a 7 zile a venit in camera de 5 ori... cand noi am facut 2 excursii, deci doar in 5 zile am stat in camera. A venit sa ne avertizeze ca daca fortam roleta de la balcon trebuie sa o platim, nu avem voie sa scoatem tamburelul de la toaleta pe balcon, nu avem voie sa mai mancam impreuna decat fiecare in camera lui, nu avem voie sa stam mai mult de ora 22 si mai ales sa ne transmita nemultumirile doamne contabile care ne'a trimis la culcare. Mergeam seara la plimbare si pe stradute erau grupuri de fete care tipau de la etaj la altele de jos in plin miezul noptii si nu comenta nimeni nimic si noi care pur si simplu povesteam am fost catalogati prost crescuti... o vacantza pa banii mei DISTRUSA.

La cazare ni s'a cerut un buletin deoarece au mai fost persoane care au plecat si au dat foc la draperia de la camera inainte... intrebarea e simpla... Oare de ce? ... Cu siguranta pentru ca a vut si el un concediu perfect. Intradevar daca nu era roman probabilitatea de a actiona asa era mai mica... dar sa fim seriosi, exista oameni care vin in vacanta sa se relaxeze si peroane care vin sa se distreze. De ce nu pune conditiile vilei inainte de a face oferta? Asa nu o sa mai fie nevoit sa numere tacamurile si paharele din camera la plecare, s'ar odihnii noaptea nu ar mai sta sa asculte pe la usi si ar avea castig, ar merge la el doar oamenii dornici de liniste...

In fine, concluzia este ca sunt multumita doar de faptul ca nu am ramas fara aparat foto, telefon sau bani cum am auzit ca au patit altii, asta pentru ca nu avea nimeni acces in camera noastra... sau cel putin asa stim noi. Dragilor daca aveti o munca stresanta gen contabil, pardon expert contabil sau orice altceva de acest gen, puteti merge acolo... si daca plecati in vacanta ca sa vedeti locuri noi si sa va bucurati de viata EVITATI VILA SUNNY...

Trimis de simona maria in 05.05.10 16:06:12

VIZUALIZĂRI: 2396 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simona maria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

adaiulia
    [08.05.10 12:08:16]

nu este nevoie sa fii rautacioasa, ai avut tu ghinionul sa nimeresti langa o persoana mai ursuza, dar asteptam sa ne povestesti si cate ceva din statiune... iti urez ca urmatorul sejur sa fie mult mai reusit... vacante placute

muw
    [13.05.10 17:25:27]

Apreciez faptul că încet încet tot mai mulţi Români care au luat ţeapa cu villa sully!!! Postează pe site! Da să vedeţi d-na Simona ce probleme am avut şi noi acolo vezi la angiarad! (Soţia mea)

Vă compătimesc că din mult asteptatul concediu cineva a reuşit să îl deterioreze!

acela
    [14.07.10 12:15:57]

am fost la aceasta vila sunny si a fost chiar ok ...cam rautacioase comentariile cum zicea cineva mai sus si daca voi v-ati dus acolo sa stati in camera in fiecare seara mai bine va duceati la navodari.... eu recomand oricum sa va duceti nu mai plecati urechea la toti.

muw
    [16.07.10 11:08:18]

Foarte bun comentariul d-voastra numai că! La noi la ardeleni aşa stă bine să te prezinţi, nume, prenume, de unde eşti cînd ai fost acolo? Cu familie, copii, ... sau singur? După cum bine ai văzut şi la toţi ceilalţi! *************editat webmaster*******

[16.07.10 12:04:06]

muw, incearca sa te abtii pe viitor de la comentarii ca si cel de mai de sus, sunt atacuri la persoana si nu sunt tolerate pe acest site, de altfel voi si edita ultima parte a ecoului tau.

Considera acest ecou un ultim avertisment inainte de sanctiuni mai dure.

Multumesc!

acela, adaiulia, muw