ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.05.2010
ÎNSCRIS: 05.05.10
APR-2010
PREȚ 4000 eur ?
2 AD. + 2 (7ani) COPII

Disneyland Paris (parc de distracții)

Disneyland Hotel

Am gasit de cuvinta sa postez acest review doar pentru a-i avertiza si pe altii in legatura cu anumte aspecte legate de calatoria la Disneyland.

Noi am optat pentru Disneyland Hotel, in parcul Disneyland pentru ca primeam si fast-pass-uri cu care - cei care au mai fost stiu - puteam sa intram "prin fata" la toate bazaconiile de pe acolo. Ideea este ca diferenta de pret fata de orice alt hotel, tot din lantul Disney, era semnificativa insa ne-am gandit ca se merita pentru ca astfel vom avea mai mult timp si vom reusi sa vedem tot. Numai ca n-a fost chiar asa intrucat primesti un singur fast-pass de persoana/zi, ceea ce este aproape egal cu 0. Fara sa mai pomenesc ca nu se pot utiliza decat la cateva puncte de atractie, nu toate avand sistemul de acces fast-pass.

Altfel, a fost o excursie reusita, hotelul este foarte frumos, serviciile ireprosabile. Celor care vor sa mearga le recomand si spectacolul de rodeo Buffalo Bill.

Daca optati pentru cazarea la Disneyland Hotel (in incinta parcului) sau New York Hotel (in imediata apropiere) va recomand sa va procurati in prealabil toate medicamentele care considerati a va fi necesare pe timpul sejurului. Nu exista nicio farmacie in interiorul sau apropierea parcului. Magazinele care se gasesc aici (din abundenta, ce-i drept) se adreseaza aproape exclusiv copiilor.

Daca nu doriti sa mancati si masa de pranz in hotel - si n-o sa doriti pentru ca probabil veti fi in parc - mancarea pe care o veti gasi (tot din belsug) este aproape exclusiv de tip fast-food. Noi am gasit un restaurant cu specific arab unde se platea intrare vreo 20 euro/persoana si se putea manca orice - mancare gatita (fara bautura - aceasta se plateste separat). Din pacate nu reusesc sa-mi amintesc cum se numeste.

Trimis de skf in 05.05.10 14:59:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în FRANȚA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: SPANIA, CHINA, TURCIA, BULGARIA, DUBAI, ITALIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (skf); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Hotelul Disneyland