Vacan╚Ťa ├«n Fontainebleau / FRAN╚ÜA - impresii, p─âreri, recomand─âri

Afișate impresii [1 - 3]

O vizita scurta la Castelul Fontainbleau

Salutare AFA, am inceput vacanta in Franta in forta hotarati sa vizitam cat mai multe obiective turistice in timpul pe care il aveam la dispozitie. De la inceput ne-am facut un plan pe zile si zone cu ce am vrea sa vizitam si in functie de prognoza meteo, dar nu am luat in calcul si distantele dintre obiective cat si timpul de asteptare pe care il pierzi la fiecare pentru controlul de securitate si apoi pentru bilete. Aici as putea sa recomand cumpararea online a biletelor pentru doua [...] ÔÇö vezi review [+21 poze]
  • MAI, 2014
  • de: Michi [19.06.14]
  • RECOMAND─é

Fontainebleau, ╦Łcastelul secolelor╦Ł (Napoleon)

Fontainebleau este un or─â┼čel ├«n regiunea Ile-de ÔÇôFrance, departamentul Seine et Marne cu o popula┼úie de 18000 locuitori, situat la 55 km de Paris. Am luat trenul Transilien din gara Lyon ┼či am ajuns ├«n cca 40 minute ├«n gara Fontainebleau-Avon. Trenurile pleac─â din jum─âtate ├«n jum─âtate de or─â. De aici cu autobuzul comunal nr. 1 care circul─â din sfert ├«n sfert de or─â, ├«n dou─âzeci de minute am ajuns la castel. De data asta nu ne-a costat transportul nici cu trenul, nici cu [...] ÔÇö vezi review [+43 poze]
  • APRILIE, 2010
  • de: recul* [19.07.10]

Fontainebleau, renasterea la superlativ

Convins fiind ca dupa vizita la Chambord, descrisa pe scurt intrun post anterior, scurta noastra vizita in Franta nu va mai fi tulburata de nimic, pornim intro alta zi dis de dimineata spre alta destinatie aleasa tot pe criteriul prietenul la nevoie se cunoaste: FONTAINEBLEAU! Situat in inima Frantei, in provincia Ile de France, la numai 50 de km de Paris, ne asteptam sa gasim un loc plin de turisti grabiti, iar castelul in sine sa fie doar un obiectiv turistic bine infipt in ofertele [...] ÔÇö vezi review [+29 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

AmFostAcolo recomand─â g─âzduirea la ROHOST.COM