ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2017
PREȚ ---- ?

AUTORUL NU ar recomanda

Unde mâncăm în Voroneţ?

Se poate si mai bine la Pensiunea La Conac in Bucovina

Am trecut week-endul trecut prin aceasta statiune turistica si am obtinut o recomandare de la un taximetrist de a servi pranzul la acasta locatie. Este situata aproape de parcul dendrologic Arinis, locatia este frumoasa dar parcarea destul de neincapatoare.

Precizez ca nu am fost cazat aici. Interiorul placut in stil rustico-modern. Am comandat pranzul si prima dezamagire:timpul de asteptare 52 min. in conditiile in care nu era f. aglomerat.

Somonul a fost crud inauntru iar hribii cu smantana dezgustatori. Aveau o culoare cafenie, smantana nu se prea simtea si gustul era execrabil, recomand sa nu comandati asa ceva. Tochitura prietenului meu arata bine, dar carnea nu era gatita suficient.

Eu nu am mai avut curaj sa comand desert, dar a facut-o el si a comandat papanasi care dupa cum imi puteam imagina erau gogosi cu urme vagi de branza, cruzi inauntru. Stimati patroni de 4* nu stiti ca papanasii nu sunt gogosi cu mot?

Pt. a mi se aduce nota de plata am mai asteptat 15 min. de cand am facut aceasta solicitare. Preturile f. mari comparativ cu pensiuni de aceleasi stele din Bucovina.

Deci, ca sa concluzionez, inca un rateu la Gura Humorului.

Trimis de eludrila in 12.06.17 10:54:57
Validat / Publicat: 12.06.17 16:54:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eludrila); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [12.06.17 16:53:40] »

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrici de tipul "Unde mâncăm în zona X (sau similare) "

Articolul a fost mutat în zona de restaurante.