ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2016
JUN-2016
PREȚ 70 lei ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 2,6

Unde mâncăm în Voroneţ?

Articol publicat FĂRĂ NOTE; vezi mai jos motivele...

[Pensiunea Popasul Domnesc] Comportament de cartier

Hmmm da... eu cu am fost acolo sa iau micul dejun, impreuna cu o persoana si un copil de 2 ani si jumatate, si aproape am fost dati afara din cauza ca am cerut frumos sa ne deschida umbrela pe terasa. Era un soare foarte puternic si o caldura de nedescris.

Pur si simplu au spus sa mancam unde ne-am cazat nu la ei. Si apoi au mai spus ca suntem nesimtiti ca avem pretentii cand altii isi pierd casele luate de ape.

Eu am mers sa mananc acolo pentru vederea pe care o ofera terasa si nu era dimineata la prima ora ca sa zic ca erau nepregatiti, am fost in jurul orelor 9:30-10:30.

Pot spune ca au vorbit foarte urat si chiar am simtit ca suntem amenintati deoarece au venit toti "masculii" angajati pe terasa si au inceput sa "sara" pe noi.

Eu nu consider ca acest restaurant nu este de 4 stele, ci mai degraba o crâșmă de cartier in care angajatii isi fac de cap si jignesc clientii ba chiar il scoate si afara daca nu ii place fata lui. Puteau sa se gandeasca la copilul care era cu mine si sa deschida umbrela daca nu le placea de fața mea.

Nu mai spun ca la un restaurant de 4 stele la un copil nu se aduc tacamuri pentru adulti care erau foarte mari si greu de manuit. Cand am intrebat ospatarita daca ea crede ca copilul poate manca cu o furculita care nu ii intra in gura, a ras si ea, si a adus o alta furculita ceva mai mica.

Oricum cat am stat pe terasa cu pricina, m-a ars soarele la maxim pe maini si brate, capul fiind protejat cu palariile pe care spre norocul meu le aveam in masina si le-am folosit, eram pic de apa si am avut o durere de cap mai toata ziua. Imi imaginez ca si copilul nu s-a simtit prea bine dupa.

Mentionez ca au deschis umbrela inainte de a pleca cu putin timp, dupa ce ne-au jignit asa cum au vrut ei.

Trimis de anncy in 22.06.16 10:23:02
Validat / Publicat: 22.06.16 11:11:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VORONEȚ. A mai fost în/la: Bucuresti, Pitesti, Slatina, Suceava, Sinaia, Predeal, Galati, Curea de Arges, Cabana Balea Lac, Sibiu, Alba Iulia, Timisoara, Arad, etc.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Viena, Venetia, Valencia, Roma, Barcelona, Monte Carlo, Milano, Breda, Rottherdam, etc.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anncy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [22.06.16 11:05:53] »

@anncy: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde putem mânca în Voroneţ? , VORONEŢ" (deja existentă pe sait)

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrica "Restaurante din zona X"

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi beneficiat efectiv de servicile unităţii.