ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2016
JUL-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 12si13ani

încărcat de pe telefon!

Dezamagire!

Aquqparkul te intampina cu o dezamagire de la intrare: desi tariful Family afisat pe internet specifica pretul de 180 lei pt doi adulti si doi copii la casa constati ca si copii in varsta de 12 si 13 ani platesc tot 70 lei de persoana, din cauza ca au peste 150! Adica 280 lei pt doi adulti si doi copii! Este si asta o tactica pe motiv ca odata ajunsi la poarta, parintii inghit in sec si scot diferenta de bani!

Dupa ce intri e normal sa te astepti ca macar personalul sa fie amabil, insa peste tot vezi numai mutre acre si auzi voci rastite care iti impun fel si fel de interdictii, facandu-te sa te simti ca intr-o tabara militara!

Am mai fost in doua aquaparkuri din Turcia mult mai impunatoare, si va pot spune ca nu exista termeni de comparatie! Acolo turcii stiu sa te faca sa te simti cu adevarat in concediu, ca esti respectat ca om! Pt curiosi cautati imagini si impresii din Aquafantasi sau Aqualand!

Si apropo, am verificat din nou pagina celor de la Aquamagic, fara sa gasesc specificat pe undeva ca pt copii peste 150 cm se plateste pret de adult! Au intradevar cate o steluta in dreptul cuvantului copil, insa alte detalii nu am gasit! Din cauza neseriozitatii, pe mine nu ma vor mai prinde de client!

Trimis de zoro in 21.07.16 13:04:43
Validat / Publicat: 21.07.16 14:23:35

VIZUALIZĂRI: 3582 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zoro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.07.16 13:24:28]

@zoro: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

tata123 🔱
[24.07.16 14:34:44]

@zoro - Bun-venit pe AmFostAcolo! Pe lângă nemulțumirile legate de prețul biletelor pentru copii ar fi fost bine să descrii în câteva cuvinte și facilitățile complexului ori posibilitățile de a lua masa în interior așa cum le-ați perceput voi - bune sau mai puțin bune. Oricum în multe locuri din România angajații nu au o atitudine friendly față de client.

P. S. Explicația steluței de la tarif copil se găsește lângă codul de bare, pe vertical („*copil sub 150 cm”).

Yolo
[23.08.17 18:31:50]

@zoro: eu sunt de accord cu dvs, in alte parcuri nu stiu ce sa iti faca sa te simti bine. Iar la noi, toti tipa. Spunem ca vrem sa ajungem ca cei din occident, dar suntem mult departe de-a ajunge.

andreitei
[05.03.20 10:30:09]

@zoro: (...), ai fost in Turcia dar te plangi de 10 lei in plus aici in Romania (sunt trecuti in regulament)... (...)

andreitei, tata123 🔱, Yolo
Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Aqua Magic: