ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.09.2015

Concediu ratat

Sejur All Inclusiv Premium - 7 nopti doi adulti si doi copii 1 respectiv 4 ani

Pret Total : 700 E / Hotel per total : 3 / 10 /

Receptie per total 1 / 10

- Personal nepoliticos, inganfat si mereu irascibil cu solicitariile clientiilor, fara nici o legatura cu industria ospitalitatii de altfel in nota doamenei Manager de receptie pe care de altfel o puteti regasi mai mereu in fata hotelului cu fundul pe marginea de beton asteptand trecerea timpului.

Camera per total 2 / 10

- Confort : Suprafata mica chiar si pentru 2 adulti si in nici un caz pretabila pentru un complex de tip Family Club cu camere de 2 + 2.

Patul si pernele total neconfortabile iar patul suplimentar pentru copil chiar rupt

- Curatenie : Prosopul de culoare neagra din poza atasata este cel cu care am curatat parchetul din camera la receptia acesteia.

Pe parcursul sejurului a fost schimbata lenjeria o singura data iar prosoapele o data la doua zile in nici macar una din zile nu a fost facut curat in camera.

- Baie : mica plina de igrasie, perdea dus mizerabila, robineti care nu functioneaza, apa fara presiune, miros insuportabil si scurgeri mereu infundate.

Patul suplimentar a fost adus in camera in jurul orei 22.00 bineinteles dupa nenumerate solicitari la receptie.

Restaurant 4 / 10

Destul de curat cu personal oarecum amabil execptand-ui pe cei de la bar.

Mancarea foarte rea ca si gust si nediversificata, aceiasi pe toata durata sejurului, inca mi-au mai am cateva pene pe spate de la atatea puple de pui.

Bar : 2 / 10

Personal nepoliticos, bere cu un gust indoielnic, spirtoase de cea mai slaba calitate, sucur la dozator din gama Pepsi absolut oribile si cafea ness.

Plaja : 5 / 10

Murdara dar cu intrare lina in apa ideal pentru copii. Personalul de pe plaja indiferent si mereu pus pe cearta cu clientii care aveau curajul sa ceara ajutorul pentru a desface umbrela si a pune saltelele pe sezlong.

Memi Club : 9 / 10

- animatori amabili inca cu chef de munca, defapt singurul lucru bun din tot concediul.

Piscina : 5 / 10

- destul de incapatoare dar complet mizerabila

Un concediu total ratat pentru mine, cu siguranta nu voi reveni in Mamaia prea curand si in nici un caz la Mercur - Minerva.

Desi cu un potential mare Family Club-ul Mercur - Minerva este un loc de evitat mai ales pentru cei cu bebelusi atat datorita mizeriei dar si din cauza lipsei de mancare pentru bebelusi.

Trimis de DanyPo in 19.09.15 11:10:54
Validat / Publicat: 19.09.15 12:12:23

VIZUALIZĂRI: 3586 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DanyPo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Prosop dupa ce am curatat camera la receptia acesteia

[19.09.15 11:37:12]

@DanyPo: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

rentea
[19.09.15 13:44:59]

Trebuie sa recunosc ca m-au impresionat foarte negativ pozele postate de tine. Hotelul acesta cred ca se dorea a fi tocmai unul pentru familiile cu copii, iar curatenia au trebuit sa fie pe primul loc. Nu neaparat mobilierul de calitate sau TV-ul cu ecran mare, ci CURATENIA, care, si la 3 stele, ar trebui sa fie una foarte temeinic facuta.

NU mai spun de faptul ca o bere la butoi, care se livreaza acolo, in sistem AllInc, ar trebui sa fie cat de cat de calitate (sa nu uitam ca are TVA redus, este singura bautura alcoolica care beneficaza de 9% TVA), iar sucurile, foarte probabil nu erau din gama PEPSI, ci numai capul de la dozator era inscriptionat cu sigla firmei.

Trist ca exista asa ceva si, mai ales, ciudat mi s-ar parea ca cineva (in spoecial cu un bebe) sa mai aleaga acest complex dupa ce au vazut pozele postate de tine...

Foarte util review-ul...

nightwish
[21.09.15 10:13:18]

Incep prin a preciza ca am fost cazat de doua ori la acest hotel in 2009 si 2011 (nu mai postez impresii intrucat consider ca nu mai sunt relevante), inainte de implementarea sistemului All inclusive si chiar eram curios cum ar arata un all inclusive la Mercur-Minerva

Am ales acest hotel in principal din cauza pretului redus si a conditiilor oarecum bune ptr litoralul romanesc. M-a tentat mai ales faptul ca hotelul avea piscina cu accces gratuit ptr cei cazati.

Citesc cu mare interes ecourile despre acest hotel si in mare parte le dau dreptate. In cele doua sejururi am avut mic dejun inclus. Imi aduc aminte ca, curatenia din restaurant lasa de dorit, mobilierul era invechit, servirea se facea de catre niste adolescenti (aflati probabil in vacanta de vara) pe care ii intalneam apoi la piscina, mancarea era de cea mai slaba calitate in sensul ca erau cele mai ieftine alimente pe care le poti gasi pe piata, sucurile erau probabil din cele facute din prafuri.

In ce priveste camera mie mi s-a parut intradevar de mici dimensiuni cu mobilier invechit, si oarecum prost gandita. Cum intri in camera pe partea stanga se afla baia, care cred ca are o latime de 1,5 metri, drept urmare tot pe partea stanga se afla insirate wc-ul, ghiuveta si cabina de dus. Instalatiile depasite functionau cu greu, cabina de dus avea un prag (cum se vede si in pozele atasate de DanyPo), perdea din material textile, placile de gresie se mai desprindeau, etc. Ma gandesc ca, chiar in cazul unei investitii masive (nu cred ca este cazul pentru litoralul romanesc, unde patronii vor sa scoata bani repede si eventual fara efort), de genul montat cabina de dus, inlocuit wc si ghiuveta, baia tot ar arata cam aiurea din cauza lipsei de spatiu.

O alta amintire urata o am in ce priveste piscina. Piscina (de fapt piscinele, adulti si copii) in sine arata destul de bine, dar daca in 2009 totul a fost ok (piscina fiind unul dintre motivele pentru care am revenit), in 2011 a aparut langa piscina un bar de fitze, care incepand de pe la 10-11 dimineata te "incanta" cu muzica de club la volum destul de mare. Alta problema a fost ca, cei cazati in hotel aveau accesul gratuit la piscina dar nu aveau sezlong la piscina (acesta trebuia platit la pretul unui sezlong de plaja, deci practic iti plateai intrarea la piscina)... no comment

Doua lucruri ma nelamuresc la valul de reviewuri negative despre acest hotel, si acestea ar fi spatiile verzi si curatenia. Imi aduc aminte ca atat in 2009 cat si in 2011 era un angajat care se ocupa de gradina, toata ziua robotea udand spatiile verzi, tundea iarba, aduna frunzele uscate, etc. La fel imi aduc aminte ca in fiecare zi se facea curatenie destul de temeinic, acest fapt compensand oarecum celelalte lipsuri ale camerei.

In concluzie consider ca preturile cerute ptr acest hotel sunt destul de mari in comparatie cu ce ofera, iar faptul ca nu s-au schimbat prea multe in 5-6 ani denota ca ar fi necesare investitii masive ptr schimbarea in bine, ceea ce in conditiile actuale, nu prea cred sa se intample in curand.

nightwish, rentea
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :