ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2021
SEP-2021
Familie
REZONABIL

Mediteranean / Minerva Hotel

Ca de obicei dupa concediu vine si reviewul numarul doi.

Anul asta in plina pandemie, cu toate ca anul trecut mi-a fost frica sa mai plec, a fost musai de mers in concediu ca nu se mai putea.

Am ales RO pentru incertitudinile din afara si concediul preplatit din dec 2019.

Litoral Ro, Mamaia, Hotel Minerva, Complex Mediteranean, dupa ce am stat o saptamana la Majestic inainte (vezi impresii), dupa ce in anii precendenti am fost la Mamaia la Dorna si in trecut si la altele, am ales sa schimb.

Puncte bune: aproape de plaja, mancare si restaurant ok, parcuri pentru copii bune.

Puncte slabe: mobilier camera cu blaturi inguste nu ai loc de nimic, finisaje de proasta calitate, camere cu usa intre ele, plaja de foarte proasta calitate, fara parcare.

despre SERVICII

In online, personal dragut, pe mail si la telefon.

La receptie, am primit camera repede, tot asa pe la ora 13, dar m-am dus in camera pe ora 16 ca oricum eram pe plaja celuilalt hotel unde am stat o saptamana, s-a schimbat treaba cand s-a dus sotia sa le spuna

ca a spus ca este camera cu matrimonial, ca stai sa vezi ca nu aleg eu camera, etc, ne-am descurcat.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera... renovata, dar ca din topor, se vede ca s-a facut de meseriasi in RO, paturile, unul stabil, unul pe roti! Saltele varza, lasate in parti, noptiere ca si inexistente din cauza marimii, totul nu era facut sa poate fi folosit cu cap, cu toate ca era relativ nou.

Atentie majoritatea camerelor sunt cu usa intre ele, deci daca ai un vecin care are chef sa se uite la 2 dimineata la TV te-ai scos!

Baia... mica, chiuveta chiar in usa, cabina de dus cu perdea atarnand pe jos, uda non stop, mucegai, se vedea si pe hol cu probabil a baltit apa in pereti, gresie si faianta noua, dar scrurgerea de la wc lasata sa se vada fonta sau ce material e ala de acum 100 de ani.

Televizor, decodor analogic :), vedeai doar canalele digi in format analogic.

Tantari multi, chiar daca era perdea speciala.

Parcarea atentie scrie in AL ul loc nu exista, adica hotelul nu ofera parcare! Cu toate astea in fata lui pe langa boscheti si pe spatiul verde, verificat amanuntit de comunitari, gaseai loc dupa ceva cautari, desigul in cele cu plata cu 100 lei pe zi.

Curatenia varza, era un praf sub pat din sezonul anterior, in 4 zile s-a murdarit talpa la papuci cat pentru un sezon.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea si bautura... surpriza, relativ ok, mai buna ca la Majestic, dar aglomerat la inceput, intre mese bautura la piscina. Multi tinerei care faceau debarasarea si curatenie, mult mai bine ca la concurenta!

Ce ma frapat... nimeni nu purta masca de protectie, nici un angajat si 5% dintre oaspeti.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Piscina ok.

Plaja lasand la o parte ca primaria a adus nisip, adancimea apei e 2m in 3m de la mal si trebuie sa iei slapi pana la sezlong si daca te scapa una dintre treburi risti sa nu mai ajungi la hotel, este tot dezastru, mai varza ca a Majestic,

un tip tupeist care facea ordine, lipsa umbrele, cred erau 10 sezlonguri la o umbrela, in stare proasta, murdarie, fata de plajele de langa platite cu 25 lei care aratau bine.

Eu am stat doar 3 nopti prelungire de concediu ca am prin o oferta buna, dar sa dai 4000-5000 lei pentru 7 nopti in sezon mi se pare prea putin de oferit!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Locul de joaca pentru copii bun, mare, chiar doua sunt, iarba intretinuta cu apa, terenuri de tenis si bancute langa faleza. Animatie copii inexistenta, muzica seara destul de ok din mai multe repertorii.

Trimis de comisarul in 22.09.21 11:57:51
Validat / Publicat: 22.09.21 12:31:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: in multe alte hoteluri

VIZUALIZĂRI: 1948 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (comisarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

nrs † [22.09.21 14:45:38] »

si lumea se plange ca in Bulgaria e 10 euro parcarea in fata hotelului, mai bine la Mamaia

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :

• pagină generată în 0.070730209350586 sec