ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2022
2 AD. + 1 COPII
DEZASTRU

încărcat de pe telefon!

Ocoliți complex mediteranean mamaia

În poze pe net arata foarte bine dar realitatea e alta. În prul rand locația este ciudata, greu de găsit, parcare la noroc. De la telefon pareau ciudați ca au trimis factura și au zis decât plata va rog. Orice întrebam ziceau ca vedem. aici și ca e totul. ok.

despre SERVICII

Receptionista părea liniștită, poate prea liniștită, orice ii ziceai dădea din cap și atat, nu se rezolva nik. Curățenia 0, dacă nu cereai prosoape nu. iti dădeau, gunoiul și atat îl. luau. nici patul nu. il. aranjau.

Per total hotel de nota 4 și asta din cauza locului de joaca pt copii care era ok. Nu mai merg aici niciodată și nu. o sa mai. merg în Mamaia niciodată. Preturi exagerate servicii proaste.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera super mica și cică e dubla. Ceraceafuri patate chiar si dupa ce s-au schimbat tot patate. Usile de la dulap defecte, nu ai priza langa pat dac vrei sa iti. incarci tel. noaptea. Patul. foarte incomod iar pernele pareau ca sunt umplute cu carpe, era imposibil sa dormi bine. pe. ele. O singura priza disponibila deasupra frigiderului devi daca erau 2 pers incarcau pe rand.

In baie abia avea loc sa intre o persoana (aventura sa intru cu cea mica sa o spal) și dacă erai mai plinuț te loveai de vasul de toaleta. Ușa nu stătea deschisa se balansa intr- una. O polița în dus exact cât un săpun. Poate pe jos puteai sa iti pui un șampon sau un gel de dus ca în alta parte unde. Para de la dus curgea oe toate părțile (cea mica chiar zicea ca are forma de fluture, dea rasu plansu), pentru prosoape trebuia sa te rogi ca cică nu le aducea spalatoria. Uscător de par de unde, bn ca mi-am adus de acasa. La 2 persoane si un copil au pus un pliculet de sampon și unul de gel de dus. Eu îmi aduc de acasa dar ca idee ca am. mai fost și. prin alte hoteluri și. nu am. mai văzut asa. Nu. mai. zic de mizerie și. miros de vechitura.

Asta e un hotel. din nordul stațiunii Mamaia, zona exclusivista cică, lângă Cucaracha. În viata mea. nu. îmi. mai trebuie. Ocoliți acest hotel, dați bani de pomana.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Aceleași 2-3 feluri de mâncare în fiecare zi. De fructe nu au auzit, o zi erau mere si cealaltă nectarine prin rotație, alte fructe pauza. Dacă vroiai sa mănânci o salata seara nu aveai de unde ca ori erau muraturi, sfecla rosie sau salata de varza. Rosii si castravwti doar dimineața și câteodată la prânz. Majoritatea felurilor de mancare erau semipreparate, congelate și prăjite. Oricum nu aveai ce sa mai alegi dacă stăteai vreo 5 zile ca epuizai opțiunile, asa multe aveau. Bătaie de joc. Nu au auzit de miere lacul dejun sau cornuri, ovar nici atât nici măcar pepene ca tot era sezonul. Aveau oua ochiuri, omleta cu legume, cea mai ieftina Șuncă posibila la cum arata, branza, cașcaval și cereale. Ce sa zic all inclusiv sa nu mai ceri alta data. Ah și era bufet dar bufet în câte te seveau ri din spatele tejghelei. Rușine, management de 2 lei.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Foarte departe de hotel, nu poti merge descult ca te tai in scoici, nu e nisip. sunt scoici si pietris. Mergi vreo 5 min prin soare, nu ai nik aproape dacă vrei sa cumperi un suc sau ceva de mâncare. Nu. mai zic ca dacă ai noroc și ajungi. mai târziu nu. mai găsești saltele pt șezlonguri și ori stai și aștepți sa vina. masina cu saltele (niciodată nu a venit) ori te descurci cum. poti.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu exista asa ceva. Nu e distractie, nu au nici un program. de entertainment, au parcul cu locul de joaca pt copii dar și aici se pun sa ude la ora 20:00 și săracii copii unde sa se mai joace în apa?

Trimis de dana0167 in 18.07.22 00:05:31
Validat / Publicat: 18.07.22 08:33:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1573 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dana0167); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.07.22 08:31:58]

@dana0167: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Conform politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari „zero peste tot” sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate așteptată.

Dacă dorește, autorul poate reveni asupra evaluărilor, încercând să fie mai obiectiv — fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 108221&hid=5809.

M'LiviuPHONE
[18.07.22 15:02:08]

Din păcate nu ne vom trezii nici în ceasul al 12 lea... Asa ne vom trata turiștii și peste un an și peste 5 ne vom întreba de ce plecam mii de km din țară pentru a avea o vacanta în care sa fim tratați normal...

Rușine celor de pe litoralul romanesc...

E bine ca ai prezentat adevărata fata a cea ce se întâmplă...

Toate cele bune și alegeri înțelepte în viitor!

dana0167PHONEAUTOR REVIEW
[18.07.22 15:19:20]

@m liviu: sincer nu credeam ca o sa fie asa. Nici nu ma gandesc sa mai vin la noi pe litoral. Nu. imi. place sa las recenzii negative dar nu as vrea sa aibă și alți turiști experienta urata la ei. Nu m- am putut bucura de câteva zile libere pe deplin.

dana0167, M'Liviu, Yoda
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :