ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2015
AUG-2015

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Bataie de joc pe banii nostri

Ne-am hotarat sa mergem un weekend prelungit la Mamaia. Dupa ce am cautat pe internet un hotel am constat ca ofertele pur si simplu se evaporau asa ca ne-am multumit cu un hotel de 3 * dar cu un scor de 8,2 – hotelul Tomis. Am contractat 4 zile de cazare cu pensiune completa. Am plecat de la ideea ca nu trebuie sa avem prea mari pretentii doar sa fie curat, cu mancare buna si cu angajati amabili.

Am ajuns pe la 13, la receptie am lasat un numar de telefon sa fim anuntati cand sunt camerele disponibile cu rugamintea ca prima camera din cele 4 solicitate sa fie pt familia mea pt ca avem un copil mic cu noi (3ani) la care receptionerul ne-a raspuns pe un ton deloc amabil ca el are si alte persoane inaintea noastra, acest lucru nu l-am inteles deoarece noi am solicitat sa avem prioritate doar in fata prietenilor nostrii (cu acordul acestora).

Intre timp au mai venit verisorii nostrii (2 familii) care iereau deja cazati la hotel si cu care ne-am salutat (nu va imaginati ca ne maifestam zgomotos) atragand din partea receptionererei urmatoarea remarca ”Astia s-au gasit toti ruda aici”…... nu am ripostat pt ca am crezut ca atitudinea aceasata este ceva izolat dar a mers la masa… … aici jale …. ospatari care ne evitau cu ostentatie pt ca apoi sa se joace la telefon la cativa metri de masa noastra le lua cel putin o jumatate de ora sa ne observe si inca o jumatate sa ne ia comanda, la cina se rezervau mese pt un grup de copii cu probleme de la ora 19 iar acestiea veneau la masa la 21.

Intr-o seara am gasit o masa libera la care ospatarul (Nicu) ne-a informat ca e rezervata iar cand i-am spus ca nu scrie a zis“ Da ce nu vedeti tacamurile pe masa” dupa care ne-a tantit un rezervat am inghitit-o si ne-am orientat la o alta masa care nu avea suficiente scaune … … Si ce credeti? Ne-am carat singuri scaunele in timp ce 2 ospatari au trecut pe langa noi discutand intre ei “ce fac astia muta scaunele ” si s-au asezat sa se mai joace putin pe telefon.

Am stat intr-o zi la masa 2 ore si jumatate timp in care nimeni nu ne vedea iar copilul a mancat paine goala de foame atunci am mers la receptie dar concluzia a fost ca “astora ce nu le convine” iar din acest moment au inceput “amabilitatile”. in ultima zi la micul dejun am cerut cate o cafea la expresor la bar surpriza “s-a stricat expresorul mergeti la barul de la plaja” iar la 5 min l-a servit pe sefu ‘ cu o cafea la expresor cuminti am mers la barul de la plaja unde am fost informati ca expresorul a fost mutat la barul de la receptie ne-am intors la receptie dar tot nu am avut parte de nenorocita de cafea pt ca “nu merge expresorul mergeti la barul de la plaja“.

La acest hotel copii trebuie sa mearga in varful picioarelor deoarece barmanul are nervii sensibili.

Daca reactionezi la grosolanie (nu va imaginati ca a sarit cineva la bataie) esti amenintat cu agentii de paza.

Acestea sunt doar cateva exemple de “ospitalitate”. In concluzie BATAIE DE JOC PE BANII NOSTRI.

Trimis de elly* in 28.08.15 10:24:41
Validat / Publicat: 28.08.15 14:53:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 3910 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elly*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[28.08.15 12:42:39]

@elly*: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=2689

Am observat că la capitolele Servicii / Bucătărie și Masă / Distracție și Relaxare din caseta tehnică ai punctat ZERO peste tot.

Te rugăm să completezi note și pentru acestea.

Ramonella
    [31.08.15 11:30:43]

@elly* - Ok, dar conditiile, cum au fost? Camerele, mancarea? Cand citesti, bataie de joc pe banii nostri, te gandesti ca cine stie ce conditii mizere ai gasit...

sandi67
    [14.08.17 09:13:01]

@elly*: Sigur ai fost la hotel Tomis din Mamaia?!

Ramonella, sandi67
    Alte impresii din această RUBRICĂTomis Hotel: