ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2015
DIN: Tg. Mureş
ÎNSCRIS: 08.07.15
AUG-2013

Fiind in cautarea unui loc de relaxare si distractie in apropiere de Tulcea, am ajuns la nou deschis-ul, la acel moment (daca nu ma insel complexul e deschis din vara lui 2012), Puflene Resort.

Este un complex mare, cu tot felul de posibilitati de relaxare: piscina interioara / exterioara, spa, baza sportiva.

Noi am ajuns acolo cautand o piscina, dar pentru ca mi-a placut cum arata la prima vedere, am cerut la receptie sa imi faca un tur al resort-ului. Asa am ajuns sa intru in camere, atat in hotel, cat si in vilutele mai mici. Camerele erau cochete, dupa parerea mea corect clasificate cu cele 4*.

Restaurantul si sala de conferinte sunt mari si arata bine.

La momentul acela erau pe ultima suta de metri cu un pavilion pe care il gandisera special pt nunti/ evenimente speciale, aflat pe malul lacului, care avea o priveliste superba.

Exista si un punct de belvedere, un fel de turn-observator pentru cei care vor sa vada toate imprejurimile.

Dar, sa revenim la piscina: nu e foarte mare, dar are multe variante de scaune, sezlong, paturi etc pt relaxare pe langa ea. Cum noi am mers intr-o zi de luni si in una de marti, era destul de liber, asa ca am putut sa ne asezam pe orice tip de scaun/ pat, iar copiilor le-a placut foarte mult.

Piscina este plasata astfel incat din anumite puncte ai senzatia ca "se varsa" direct in lac, ceea ce este foarte frumos.

Langa piscina era un bar si un restaurant, care servea, cel putin atunci, doar pizza - si aceea de un singur fel. Nu am mers la restaurantul hotelului, asa ca nu stiu ce ofera acolo.

Trimis de MADAHON in 08.07.15 14:35:23
Validat / Publicat: 08.07.15 15:36:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MURIGHIOL.

VIZUALIZĂRI: 2317 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MADAHON); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂDe văzut / vizitat în Murighiol:

• pagină generată în 0.034194946289062 sec