ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2015
DIN: Tg. Mureş
ÎNSCRIS: 08.07.15
JUL-2014

Four Seasons : Un restaurant 'impinge tava' foarte bun

Asa cum am scris in review-ul la hotelul Delta, in 2013 si 2014 am fost la mare in Jupiter.

Pentru ca pachetul de masa de la hotel nu ne-a placut, am decis sa mancam in alta parte si cineva ne-a zis de Four Seasons, un restaurant cu autoservire (“impinge tava”) aflat in centrul statiunii.

In jur mai sunt cateva autoserviri, dar noua ni s-a parut de departe cea mai cocheta cea de la Four Seasons, asa nu am incercat alt restaurant. Este posibil ca la alte terase sa fi sot putin mai ieftin, dar nu am vrut sa riscam; oricum pretul era destul de bun si la Four Seasons: pentru 2 adulti si 2 copii nu am platit niciodata mai mult de 60-70 RON/ masa, in conditiile in care fiecare isi alegea exact ce dorea (ciorba +/- fel principa, salata +/- desert)

Trimis de MADAHON in 08.07.15 11:47:18
Validat / Publicat: 08.07.15 12:24:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 2944 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MADAHON); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

[08.07.15 12:24:34]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase Jupiter / Aurora" (deja existentă pe sait)

papone
[08.07.15 16:23:39]

@MADAHON - Cunosc carciuma inca de inainte sa devina o amarata de autoservire, inca de pe vremea in care era un restaurant prea bun pentru Jupiter - in urma cu vreo 8 ani. Din pacate, turistii nu au stiut sa o aprecieze si s-a ajuns la autoservirea parlita care este acum, cu preturi imense si portii mici. Noi am incercat o singura data locatia, iar cand am constatat ca am mancat cam la aceeasi bani ca la un restaurant normal, am zis "pas". Sa nu mai vorbesc de calitatea mancarii, care nu e cea mai buna (nu ca ar fi naspa mancarea, dar nici gatita asa cum trebuie nu e - mai ales la ciorbe...).

Daca mai spun si ca la nici 24 de pasi de locatia asta (doar treci strada pe diagonala) se mananca extrem de bine si cam la aceiasi bani, exagerez? Deloc!

Ca o incheiere, desi parca n-as fi vrut sa o scriu (e o generalizare, nu ti se adreseaza): cand vreodata o sa ne dezvatam, noi ca si turisti, de acest impinge-tava, de aceste cantine sau autoserviri? Vrem progres, ne plangem de servicii, dar mancam de la market... si apoi comentam

heppea
[16.07.15 11:22:30]

@MADAHON - Si eu am ramas foarte placut impresionat de acest restaorant / impinge tava. Noi am stat in Saturn si am descoperit intamplator aceseasta locatie din Jupiter si de atunci, in fiecare seara veneam sa mancam la Four Season. Portiile sunt suficiente si gatite cu bun gust. Mi s-a parut foarte curat si am fost serviti mereu cu promptitudine. Preturile sunt ok, chiar usor scazute fata de alte locatii.

bubu2001
[17.08.18 13:05:48]

Dragilor,

Sunt acum aici. 4 adulți și 1 copil am mâncat f bine cu 120 RON. Luați ciorba de leguma și la felul 2 ceva fără tocaturi. Mâncarea e chiar f bună.

bubu2001, heppea
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Jupiter / Aurora?: