ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.01.2015
STATUS: UCENIC
DEC-2014

O zi în Comarnic/Posada

Craciun de neuitat

Ce poate fi mai frumos, o evadare in frumoasa localitate Comarnic, cu un peisaj de poveste, natura ce ne incanta sufletul, ne relaxeaza si ne incarca cu o stare pozitiva. A petrece Craciunul in Comarnic, unde se pastreaza si in zilele noastre datina din batrani, unde din peisajul sarbatorilor nu lipsesc colindatorii, care de la mic la mare, colinda din poarta-n-poarta. Aerul curat si peisajul de pe dealurile ce inconjoara localitatea, te relaxeaza si te fac sa uiti de toate problemele cotidiene.

Zapada asternuta peste tot, fumul de la cosurile caselor, colindatorii cu obrajii rosii, se mai aude la cate un vecin guitatul porcului la taiere, dupa cere se lasa cu sorici, tuica fiarta si pomana porcului. Dimineata te trezesti intr-o liniste de necrezut pentru noi Bucurestenii, care suntem obisnuiti cu claksoane, strigate, motociclete, motoare...

Trimis de ionut972 in 17.01.15 12:21:12
Validat / Publicat: 17.01.15 14:11:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COMARNIC.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionut972); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Podul Vartos

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmaster [17.01.15 14:10:49] »

@ionut972: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate..