ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2015
LUNA
JAN-2015

Unde mâncăm în Sinaia?

Restaurant 'Alex' Sinaia

Recomand restaurantul "Alex" oricui este interesat sa serveasca o masa gustoasa cu specific unguresc.

Cum nu mai mancasem niciodata supa crema de usturoi in paine trebuie sa spun ca am fost foarte placut impresionata si voi reveni de cate ori am ocazia.

Preturile sunt rezonabile iar personalul foarte amabil parea inarmat cu foarte multa rabdare.

La prima vedere ar putea parea destul de complicat de ajuns la acest restaurant dar sunt indicatoare la tot pasul prin Sinaia; noi am trecut adresa in gps asa ca a fost foarte simplu. Am servit masa undeva la etaj si am avut parte de o priveliste de nedescris!!!

Trimis de vtudor in 09.01.15 22:04:00
Validat / Publicat: 09.01.15 23:33:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vtudor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Cris [10.01.15 05:06:10] »

Ăsta a fost primul restaurant la care am fost și ospătarul, un băiat tânăr, răspundea la fiecare mulțumesc pe care i-l spuneam cu ,,eu vă mulțumesc". Totdeauna, fie că mulțumeam pentru tacâmuri, scrumieră, pahare sau mâncare!

Poate nu pare cine știe ce, dar pe mine m-a impresionat și, pe lângă mâncarea foarte bună, îmi amintesc mereu de asta când mă gândesc la restaurantul Alex.