ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2013
JUL-2013
2 AD. + 2 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Merita sa veniti aici

Inainte sa plecam la drum, am citit unele pareri care ne-au ingrijorat un pic, dar cand am ajuns in complex am fost placut surprinsi. Ne-am dat seama ca unii chiar au mintit aducand atatea critici nefondate.

Suntem foarte multumiti de conditiile de la Mercur Minerva.

Personalul a fost foarte amabil, ospitalitate maxima, conditii foarte bune. Se poate numi cu adevarat hotel de 3 stele.

Prosoapele erau zilnic schimbate, lipsea uscatorul de par, insa.

Mancarea era gustoasa, variata, plaja f. curata.

Barurile erau prompt aprovizionate, animatoarele aveau grija ca toti copiii sa se simta bine.

Trimis de ina6 in 01.08.13 11:00:17
Validat / Publicat: 01.08.13 12:04:58

VIZUALIZĂRI: 1280 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ina6); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.08.13 11:43:19]

@ina6: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

ina6AUTOR REVIEW
[01.08.13 21:13:09]

@ina6: Voiam sa mai adaug faptul ca am primit repede camera, deci nu am fost nevoiti sa asteptam prea mult.

[03.08.13 21:04:33]

@ina6: cred ca ai fost la alt hotel si tu nu ai stiut

Merita? la cati bani ai dat? Ai avut topogan la piscina? ca in pozele de pe NET ale acestui hotel? Seif in camera? Televizor cu diagonala cea mai mica? Lenjerie schimbata zilnic? Fructe la masa? Enumera-mi si mie. Chiar te rog. A, scuze erau prune la pranz si pepene seara. Mancare la barul de pe plja sau la cel de la bar? Mai uita-te odata cum se numea hotelul la care ai fost. In alta parte ai mai fost de banii astia?

DoreD
[03.08.13 21:11:38]

@sxm, trebuie că hotelul este foarte bun, dacă mulți concetățeni și-au făcut cont pe AFA doar pentru a-l susține și a-i mări punctajul. Felicitări patronilor și personalului pentru reușită!

[05.08.13 10:02:18]

pai la banii pe care i-au dat ce erau sa zica? A dat cineva su 3000 lei? sunt curios. Si apoi numai faptul ca au pe site poza trucata cu piscina, spune totul despre hotel. Topoganul nu exista anul asta.

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[05.08.13 15:13:16]

Ne-am dat seama ca unii chiar au mintit aducand atatea critici nefondate

@ina6 Dacă unii turişti nu au fost mulţumiţi de condiţiile oferite de acest hotel nu înseamnă că aceştia sunt şi mincinoşi.

(valabil ŞI pentru utilizatorul sxm) Fiecare are propriile aşteptări, propriile cerinţe, fiecare are dreptul la propria părere. Şi ştiţi de ce? Pentru că suntem oameni şi este cât se poate de normal să fim diferiţi.

Şi încă ceva: vă rog să nu luaţi cele scrise mai sus ca un reproş ci doar ca o remarcă. În fond, şi eu am dreptul la o părere căci... sunt om.

sandelki
[14.08.13 14:06:34]

@sxm: in stanga sus majoritatea scriu cat a costat sejurul. eu am dat 2600 cu doi copii (al doilea a platit 30 % din locul unui adult), deci daca era numai un copil plateam undeva la 2250, si asta in conditiile in care am rezervat cu doar o luna inainte. bine, nu era full sezon (ultima saptamana din iunie). daca se face rezervare din primavara nu se poate sa nu fie reducere un 10... 15 %. si nu putem compara hotelurile din Romania cu cele din Berlin...

aaa, si inca ceva, cat de mult poate tine o ploaie la mare vara? jumatate de ora, o ora, in rest e soare...

toate cele bune!!

[15.08.13 21:31:13]

@sandelki: pai tu n ai vazut ca eu am fost in plin sezon? Cine ti face tie o reducere substantiala atunci? Tata mare. In decembrie, iunie sau mai poti sa ai reducere si de 99%. Nu intereseaza asa mult. La ce ploi au fost anul asta? Si la 2250 in iunie, e deja prea mult. Biletul in plin sezon august e de 3350 ron, fata de 1600 Dobrotitsa Bulgaria care are o jumatate de stea in plus si o piscina exterioara ce nu merita comparatia cu Mercur. Pai numai plaja e asa de mare ca nici aici n ai comparatie. In iunie poti sa rezervi si pe loc. De abia te asteapta baietii.

si 10% din 3350 e deja zero barat.

ps: Ploaia la mare? N ai inteles contextul. Putea sa tina si 5 minute, dar pe cei de la restaurant i a luat pe nepregatite. Toti mancau afara in ploaie. Nu e spatiu suficient inauntru pentru 2 hoteluri. Unde mananci daca ploua? Si ce era prima ploaie pe anul asta? Trebuie gasita o solutie pentru atfel de cazuri. Mai ales la cat a plouat anul asta in lunile precedente.

Ca fapt divers, eu am prins si 3 zile in 2007 si am fost nevoit sa mi prelungesc sejurul la mamaia. Acum: doar o jumatate de zi. Suficient ca a doua zi si a treia sa am parte de alge pe plaja.

sa auzim de bine.

[15.08.13 21:35:00]

@urjanclaudiu: salutare

Eu am scris doar lucrurile pozitive si negative.

Inca o data spun mancarea romaneasca bate orice fel de mancare. Asa ca sa nu ziceti ca sunt total contra.

[15.08.13 21:39:55]

@DoreD: nea Dorele, haide ma si eu daca imi fac hotel pot sa mi creeze 10 conturi si sa spun ca totul e perfect. Daca 100 de insi zic ca e bine si 20 zic ca nu e de bine, inseamna ca trebuie sa te gandesti mai bine daca merita sau nu.

Ca fapt divers daca 6 piese de automobil rezista la anduranta la un numar mare de km si una se rupe la acelasi nr de km stii care e probabilitatea ca daca cumperi din magazin aceasta piesa sa ti tina si tie? F. mica iti spun eu.

traian.leuca † CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[15.08.13 22:09:05]

@sxm: Comparatia cu piesele de automobil este un pic fortata.

Daca piesele de masina pot fi construite din acelasi material (mai bine sau mai putin bine prelucrat), aici fiind vorba de perceptie, parerile pot fi impartite, pentru ca noi oamenii suntem atat de diferiti.

[15.08.13 22:28:25]

@traian. leuca: De aia a fost creat acest site AFA, sa ne dam cu parerea. Cu siguranta nu esti la curent cu teoria probabilitatilor. Sa zicem ca citesti doar 6 pareri, la intamplare alese de pe site. Daca unul din 6 zice ca hotelul nu i bun atunci procentajul ca acest hotel sa fie convenabil pentru tine care e? Mic, f. mic. Ia si citeste si mai vorbim. Asa sa zicem ca i un pic fortata si sa ne bagam in vb e usor...

traian.leuca † CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[15.08.13 23:12:23]

Pai tocmai asta am facut, mi-am dat cu parerea.

Si cred eu, in termeni civilizati.

"Ia si citeste"

nu mi se pare un termen tocmai potrivit pentru un "om citit".

nicole33
[16.08.13 11:30:43]

@sxm:

Nimic mai fals. Reducerile de early booking nu au nicio legătură cu perioada în care are loc sejurul. Procentele sunt fixe pentru rezervarea sau/și plata până la o anumită dată.

Faptul că tarifele sunt maxime în plin sezon este o altă poveste.

si 10% din 3350 e deja zero barat.

10% exact asta înseamnă, indiferent de baza la care se aplică. Pentru tine poate însemna zero barat, pentru alții poate fi jumătate din salariul net lunar.

DoreD
[16.08.13 11:40:47]

@sxm:

tinere, eram sarcastic...

[18.08.13 17:24:48]

@nicole33: ce gluma:

jumatate din salariul net lunar

Pai daca 335 ron e jumatate din salariul lor atunci au salariu de 670 ron. Cine (...) isi ia un sejur la banii astia de 3350 lei (salariu pe 5 luni).

DoreD, ina6, nicole33, sandelki, sxm
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :