ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2013
ÎNSCRIS: 25.07.12
JUL-2013
2 AD. + 2 COPII -- v: 2 si 7 ani

Aquaparc

Da adevarat s-a deschis si la noi un Aquaparc, in Satu Mare pe drumul de centura dintre Botiz si vama Petea, dragut, elegant, nou cu investitori romani, din fonduri europene.

Ce va pot spune este ca are bazine atat interior cat si exterior, in exterior 2 sunt cu apa termala (atasez o poza cu continutul chimic al apei), un bazin olimpic si un altul cu jeturi si perdea de apa. Topogane nici foarte multe nici putine exact cat sa fie ok pentru toata lumea, loc de joaca pentru copii cu groapa de nisip, topogan, leagan, terasa pentru servit masa cu umbrele, preturi accesibile (5 lei o portie cartofi pai, 10 lei carne la gratar fleica, piept pui, ceafa, 9 lei frigarui si mai erau mici si cam atat).

Mancarea stil cantina nu cu foarte multe feluri de exemplu la supe/ciorbe era un singur fel supa de perisoare 8 lei. La plaja se poate sta atat pe sezlonguri sub umbrele sau pe paturi aduse de acasa, toalete curate, garderobe-vestiare la fel. Sezlongurile destul de putine, noi azi nu am prins, nu mai erau libere.

In interior bazin de relaxare cu masaj, loc de joaca pentru copii uscat, sauna, masaj etc.

Pretul de intrare este de 30lei/adult, 15 lei/copil, la intrare ti se dau ceasuri pe care nu le-am utilizat decat pentru a putea intra si pentru a putea iesi, (in Ungaria cu aceste ceasuri cumperi ce doresti si platesti tot la iesire) orarul aquaparcului este zilnic de luni pana duminica intre orele 10-21. Nu au varianta de pachet familial, sau nici o reducere pentru familii asta fiind o diferenta fata de strandurile din Ungaria unde noi mergeam anul trecut frecvent. Copii sub 3 ani au intrare gratuita.

Parcare gratuita, aflata la intrare in aquaparc.

Poate este doar inceputul si se vor mai deschide astfel de parcuri la noi.

Trimis de dcuanita in 13.07.13 20:45:21
Validat / Publicat: 13.07.13 21:30:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATU MARE. A mai fost în/la: baile felix

VIZUALIZĂRI: 4344 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dcuanita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 BAZIN 1 CU APA TERMALA

• Alte impresii din această RUBRICĂParc acvatic Aquastar [aquapark]: