Vacan╚Ťa ├«n CORUND [SM] / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri

Descoperă Corund și ''Țara Codrului''
  • AUGUST, 2017
  • de: Dan&Ema [31.08.17]
  • RECOMAND─é

Biserica cu draci - biserica ortodoxa de lemn din Corund. Tara Codrului.

De ce am fost acolo? Povestea incepe aici vezi impresii. O provocare lansata de @tata123. Cu multa amabilitate, colegul de sait, mi-a furnizat o serie de surse de informatii suplimentare despre Tara Caodrului. Acestea mi-au starnit si mai mult interesul si am facut ce am facut si am ajuns sa va spuns ca am fost acolo in Tara Codrului, in judetul Satu Mare, comuna Bogdand, satul Corund. Cazare si acces Am dormit la Pensiunea Bradet din Corund (SM) vezi impresii intr-un loc administrat de [...] ÔÇö vezi review [+25 poze]
Pensiunea Br─âdet 3
  • AUGUST, 2017
  • de: Dan&Ema [28.08.17]

Cand oamenii sunt oameni (II) ÔÇô Pensiunea Bradet din Corund

ÔÇ× Voi reveni la Pensiunea Bradet din Corund (SM), un loc linistit si ospitalierÔÇŁ scriam in titlul articolului meu despre primul popas la Pensiunea Bradet din Corund, judetul Satu Mare - vezi impresii. Atunci am stat o singura noapte, in tranzit catre alte destinatii ale patriei. M-am simtit bine si mi-am propus sa imi aduc si familia a doua oara. Am cugetat eu bine si am facut planurile de vara impreuna cu Ema. Ea a hotarit zona Baile Felix, am spus ok, eu am completat cu 3 zile la [...] ÔÇö vezi review [+2 poze]
Pensiunea Br─âdet 3
  • MARTIE, 2017
  • de: Dan&Ema [06.05.17]

Voi reveni la Pensiunea Bradet din Corund (SM), un loc linistit si ospitalier

Localizare si acces- Ati auzit de Corund? - Unul da, altul nu. - Nu, nu ala! Corund de Satu Mare. Din Tara Codrului. - Tara Codrului? Asa ca mergeti Dumneavoastra pe ruta Zalau ÔÇô Satu Mare, pe drumul European E81 (alias DN1F) si imediat ce intrati in judetul Satu Mare este o bifurcatie importanta de drumuri. Parasiti DN1F care duce inainte catre Carei. Continuati dreapta pe drumul spre Satu Mare, pe E81 (alias DN19A din acest punct). Prima localitate dupa intersectie se numeste Supuru de [...] ÔÇö vezi review [+28 poze]
Descoperă Corund și ''Țara Codrului''
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: tata123 [11.10.16]

Prin ÔÇ×╚Üara CodruluiÔÇŁ ÔÇô Biserica de lemn din Corund

Drumurile rom├óne╚Öti, bune sau mai pu╚Ťin bune, m-au purtat ├«n aceast─â toamn─â c─âtre vestul ╚Öi nord-vestul ╚Ť─ârii, prin locuri pe unde nu am mai fost. Mmmm... avem o ╚Ťar─â destul de mare... ╚Öi pitoreasc─â. Dinspre Cluj-Napoca urc─âm spre Satu Mare pe E81, uit├óndu-m─â cu jind c─âtre indicatoarele ce semnalau Castrul de la Porolissum ÔÇô nu e timp ├«ns─â, travers─âm ora╚Öul Zal─âu ╚Öi trecem pe l├óng─â monumentul de la Gurusl─âu, dedicat victoriei lui Mihai Viteazul asupra lui Sigismund [...] ÔÇö vezi review [+21 poze]
  • Ai fost ╚Öi tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs