ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2013

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Hotel belvedere!!!

Intro frumoasa zi de iulie, ne intorceam cu mare drag din Bucovina. Adica din Raiul bucovinean. Deoarece eram cu fetita noastra de 4 ani si avand aproape 730 km pana a casa, am decis sa facem un popas. Dorind sa parcurgem traseul Onesti - Targu Secuiesc, care este mirific, am ales sa facem popas in zona Brasov-Sinaia.

Am ales Predeal. Hotel Belvedere 3***. Era tarziu si nu am mai avut timp sa cautam altceva.

Calificativ? Jalnic. Cine si pe ce criterii acorda stelele astea? Hotel Belvedere 3***, este de fapt un hotel de 2** acordate cu indulgenta.

Singurul lucru bun este amabilitatea personalului de la receptie.

dar haideti sa descriu putin locatia.

Am solicitat pentru seara respectiva un apartament. De fapt era o garsoniera, compusa dintrun pat matrimonial si o canapea, probabil extensibila, un racitor postat in mijlocul camerei, care tinea loc si de comoda pt televizor. cablul tv isi facea aparatia in camera prin mijlocul unui perete central, gaurit nu cu foarte mare abilitate de cineva, in graba. baia , deplorabila. Avea in jur de 120x120 mm, incat de pe toaleta te puteai spala lejer si pe dinti.Mocheta din camera, desi parea relativ recenta, probabil era pusa peste cea precedenta, altfel nu se explica mirosul puternic de vechi care trona in toata incaperea. desi era la inceput de iulie, totusi era destul de frig, aprox 18 grade C in camera. Bineinteles ca nu functiona centrala asa ca ne-am inghesuit cu totii in patul matrimonial. Dupa primul contact dezamagitor cu camera, pardon, apartamentul, am coborat la restaurant sa ne potolom putin foamea si nervii.

Restaurantul, daca se poate numi asa, este de fapt o sala de mese tip cantina, destul de mare si luminata doar de doua ferestre acoperite de perdele. Aveai senzatia ca intri intrun buncar. mirosul de vechi era prezent peste tot. Intrun colt, trei chelneri, unul mai plictisit ca altul, ne-au atras atentia , pe un ton nu tocmai placut, ca nu ne putem aseza decat la doua mese, restul fiind rezervate pt grupuri.Ok, nicio problema. am comandat , de frica sa nu mancam cine stie ce, piept de pui la gratar si cartofi prajiti. De fapt ne-au servit un piept de pui de aprox 400 g, la trei farfurii, dupa ce fusese plimbat insuficient pe o plita probabil abia incinsa. Am mancat cu noduri, am urcat in vastul apartament cu un singur gand.... , sa adormim repede pt ca dimineata sa plecam cat mai curand.

Am uitat sa va spun ca am primit o reducere pt acel apartament, de la 220 lei/noapte la 200 lei/noapte.

Nu recomand nimanui acest hotel, mai ales celor care au calatorit destul de mult, ca si mine , prin hoteluri diverse si care s-ar astepta sa gaseasca la 3***, conditii de 3***.

Trimis de yanachis in 04.07.13 21:51:07
Validat / Publicat: 12.07.13 10:20:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 2591 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yanachis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.07.13 22:20:55]

Nivelul redus de detaliere clasifică articolul sub pragul de publicare (sau undeva la limita lui). Din acest motiv, impresiile nu primesc PMA standard, alocate în mod obişnuit fiecărui articol încărcat pe sait [PMA standard = puncte de mulţumire-apreciere standard = din partea echipei administrative].

Sperăm să găseşti însă timp / disponibilitate pentru a completa un set minim de aspecte - referitoare, de exemplu, la camere, bucătărie & masă, alte facilităţi oferite de unitate; amabilitatea personalului; împrejurimi, drumul până acolo, etc - eventual un set minimal de fotografii din (mini) sejur, astfel încât să putem totuşi reda articolului "votul saitului" -- şi, implicit, posibilitatea de votare a lui de către ceilalţi membri.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII (afişat cu roşu sub textul trimis, permanent până la validare). După eventuala publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă).

[12.07.13 10:20:04]

Mulțumiri pentru completări, articolul va fi publicat în foarte scurt timp

• Alte impresii din această RUBRICĂBelvedere Hotel (ex Cioplea):