ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2013
REGIM MASĂ ai
2 AD. + 1 COPII -- v: 2,4

Sol Luna Bay Resort Hotel4

Perfect beach hotel

Ma grabesc sa va impartasesc impresiile mele despre vacanta petrecuta la Sol Luna... Mare, cu toate ca m-am intors de numai o zi, pt ca sunt convinsa ca sunt persoane dornice sa afle informatii proaspete despre hotel.

Despre conditiile si facilitatile hotelului s-a mai scris si, pe buna dreptate, sunt de nota 10, pentru mine, raportul calitate-pret a fost unul foarte bun, inca o data am primit mai mult decat am platit.

In realitate hotelul, terasele, in general spatiile comune sunt f generoase, nu te plictisesti, mi-a placut lucrul acesta, e loc pentru toata lumea sa se relaxeze.

Curatenia in spatiile comune, mai ales in toalete mie mi s-a parut exemplara, desi daca ar fi sa le gasesc un cusur acesta ar fi piscina pt copii care mie mi s-a parut putin cam neingrijita.

Si acum, lucrul care intereseaza pe toti cei care intentioneaza sa merga la Sol Luna Bay in perioada urmatoare, aquapark-ul... nu era functional nici pana la data de 24 cand eu am plecat, nu stiu de ce pt ca era gata in proportie de 100%, nici de la receptie nu mi s-a putut da un raspuns, nu pot decat sa banuiesc ca este vorba de o chestiune pur formala, pt ca altfel nu vad ce s-ar fi putut intampla. Mie insa nu mi-a lipsit pt ca am un copil mic pt care nu ar fi fost potrivit, topoganele fiind foarte mari, cu toate ca acolo am vazut si o piscina cu topogane pt copilasi mici.

Desi nu-mi place sa vorbesc despre mancare, pot insa sa spun ca aici mi s-a parut ca am mancat cea mai gustoasa mancare de cand merg eu in Bulgaria si inca un lucru care mi-a placut a fost faptul ca la snack bar, care are si terasa exterioara (restaurantul principal nu are, iar mie imi place sa mananc in aer liber), se putea manca la masa de pranz f bine fara a mai fi nevoit sa-ti intrerupi programul de plaja pt a merge in restaurant. In general erau 2 tipuri de gratar, paste, pizza, cartofi prajiti, legume la gratar, garnituri, salate, fructe, branzeturi, asa ca de cateva ori acolo am preferat sa iau masa si mi s-a parut foarte placut.

Cam asta as fi cam tot ce-as avea de spus pt ca nu vreau sa reiau tot ceea ce deja s-a scris aici, dar daca veti intrebari va raspund cu drag

vacante placute tuturor!

p. s. acum nu am timp, dar maine promit sa pun si niste poze

Trimis de valeria2012 in 25.06.13 20:13:26
Validat / Publicat: 25.06.13 21:30:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valeria2012); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P02 vedere din camera

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

danamandache [26.06.13 16:57:48] »

Ce imi poti spune despre plaja si despre posibilitatile de distractie din hotel, exista spectacole?

bobchi [26.06.13 18:01:34] »

Am si eu 2 intrebari: cum este apa marii in luna iunie si daca se gasesc sezlonguri la plaja.

Multumesc!

valeria2012 [26.06.13 18:49:27] »

peste zi o echipa de animatori organizeaza tot felul de activitati (aerobic, gimnastica in apa, lectii de dans, darts etc, nu mi le amintesc pe toate), se ocupa de copii in cadrul miniclub-ului unde iarasi se organizeaza o serie de activitati, iar seara este mini-disco si spectacole.

Cand am ajuns eu, pe 15, apa era un vis, f limpede si calma, dar cred ca nu avea mai mult de 21 de grade, dupa care s-a incalzit mai mult, cam pana la 23 de grade, oricum era buna de baie.

danamandache [26.06.13 21:15:14] »

@valeria2012: parcarea este pazita?

valeria2012 [27.06.13 12:04:00] »

@danamandache: da, costul este de 5 euro/zi, dar daca nu ,,tineti ,,la masina puteti sa o parcati gratis pana in bariera resort-ului pe trotuar.

danamandache [27.06.13 14:55:25] »

@valeria2012: @valeria2012: motivul pt care nu am fost niciodata la bulgari este ca mi-e frica sa nu raman fara masina, de-asta ma intereseaza daca parcarea este pazita si monitorizata (am o masina mai scumpa, am si una inmatriculata pe bulgaria dar nu stiu cat de legale sant actele si mi-e frica sa nu mi-o opreasca la vama daca gasesc ceva in neregula

valeria2012 [28.06.13 08:29:46] »

@danamandache: nu va faceti probleme, masina va fi in siguranta 100%, mergeti cu toata increderea, dar mergeti cu o masina care sa fie in regula. Sa nu va faceti griji nici in privinta drumului pana acolo, o sa vedeti ca v-ati facut griji degeaba.

danamandache [28.06.13 08:49:19] »

Multumesc pt recomandari, am sa tin cont de ele. Vacanta frumoasa va doresc.

bobchi, danamandache, valeria2012