ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2012
ÎNSCRIS: 24.07.11
AUG-2012

Cu voucherul prin Carpati

Ne doream de mult sa ne trezim dimineata la Cota 1400 dupa ce ajunsesem aici de nenumarate ori urcand pe jos.

Am profitat de o oferta speciala (voucher) si ne-am infiintat la hotel Cota 1400 intr-o dimineata frumoasa.

Am asteptat putin pe terasa hotelului pana am fost cazati dar a meritat pe deplin. Chiar daca aveam rezervata o camera dubla am primit o camera tripla foarte mare (in care ar fi incaput si o masa de biliard :).

Am avut mini-frigider si un televizor la care am putut vedea Jocurile Olimpice. Chiar daca nu era totul nou nout, camera era foarte curata si comoda. Baia impecabila cu cada mare. Balconul (si el foarte spatios) dadea inspre statia de telecabina si padurea de brazi.

Am luat masa la restaurantul hotelului. Preturile ni s-au parut bune (comparabile cu preturile de la o bodega din Sinaia) si mancarea delicioasa.

Servirea a fost foarte prompta chiar daca in hotel era cazat un grup organizat destul de numeros.

Hotelul are o pozitionare excelenta (temperatura a fost doar cu cateva grade mai mica decat in oras) si un potential imens care din pacate nu este exploatat la maxim. Aici ma refer in special la terasa care nu era amenajata (mi-o si imaginez cu masute cochete si cu umbrelute... :) si la clubul de zi care avea un aspect putin ponosit.

Avantaj: am fost primii dimineata la telecabina inspre cota 2000, dar asta e alta poveste... :)

De abia asteptam sa ne reintoarcem (iarna de data asta).

Trimis de nadiaandreea in 16.09.12 11:36:33
Validat / Publicat: 16.09.12 14:41:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 2405 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nadiaandreea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere de pe terasa hotelului - asteptam sa ne cazam
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 41.00 EUR pe cameră

ionescunic
    [17.09.12 21:30:27]

Pretul este excelent!

nadiaandreeaAUTOR REVIEW
    [18.09.12 08:58:01]

@ionescunic: O, da, a fost o oferta foarte buna (98 RON camera/2 nopti si reducere suplimentara 10 RON daca plateam cu card Maestro, ceea ce am si facut.

Am vazut de curand o alta oferta la ei, ceva mai scumpa dar presupun ca acum baga si caldura in camere (cand am fost noi chiar n-a fost nevoie). Bine, acum e loterie cu vremea...

hascu liviu
    [26.03.13 11:39:41]

@nadiaandreea: cred ca sunte rude cu patronii de la hotel waiiiiiiiiiiiii trezitiva nimic din ce ati scris nu este adevarat exceptie facand peisajul cu adevarat mirific in rest jale curatenie ineczistenta mancare fff scumpa dar sii extraordinar de proasta servirea o gluma cat se poate de proasta dar pt a scurta ecoul tot ce pot sa scriu ca intreg hotelul e o gluma proasta pe care nu o recomand exceptie face peisajul si amplasarea

mauitsieupeaici*
    [31.03.13 22:58:14]

Buna seara.

Aceasta postare se adreseaza webmasterului, sincer e mai putin important daca va fi deveni vizibila pentru toti vizitatorii acestui site.

Sunt neplacut surprins sa observ ca ati permis postarea d-lui Hascu, postare care priveste o persoana si nu opinia acesteia, care poate fi combatuta intr-un mod civilizat si cu bun-simt. Ma refer aici la un principiu, nu conteaza persoanele implicate. Vreau sa cred ca sunteti un site extrem de serios si profesionist, asa cum am avut impresia pina acum, iar astfel de atitudini precum a d-lui respectiv nu cred ca-si au locul aici. Am incredere ca pe viitor veti fi mai vigilenti. Multumesc anticipat pentru raspuns, o seara buna.

[31.03.13 23:15:21]

@mauitsieupeaici: pentru a te adresa WM, există funcția (link-ul) „Sesizează...”; dar dacă ai ales totuși adresarea publică, răspunsul va fi pe aceeași cale.

Nu sunt de acord cu tine; e drept, utilizatorul respectiv nu excelează la capitolul "politețe", dar dacă analizezi strict conținutul mesajului, constați că el și-a exprimat o opinie. Așa cum s-a priceput el. Și nu privește absolut deloc o persoană, cât mai degrabă percepția sa asupra unității de cazare în opoziție cu a preopinentei. Așadar, nu am considerat necesar să intervenim (încă). Evident, dacă va continua în aceeași notă, vom ține seama.

mauitsieupeaici*
    [31.03.13 23:24:28]

@webmaster: Multumesc pentru raspunsul prompt. Am intervenit tocmai pentru ca am analizat continutul mesajului iar dupa parerea mea cand ii spui cuiva ca

" nimic din ce ati scris nu este adevarat "

il cam faci mincinos. Ceea ce iarasi dupa parerea mea mi se pare mai mult decat nepoliticos. N-am contestat dreptul la opinie ci strict modul in care ea a fost exprimata. In fine, ma opresc aici, nu doresc sa intru in polemici, am retinut mesajul de final si va multumesc inca o data.

[31.03.13 23:32:24]

@mauitsieupeaici: doar o remarcă, și închei și eu intervenția: când spui cuiva că nu ești de acord cu spusele sale, cam indiferent cum ai face-o, acea persoană poate percepe contradicția ca pe o acuzație de minciună... E o delimitare foarte greu de făcut. Repet - dacă lucrurile rămân aici, OK. Dacă nu, fii sigur că vom interveni și vom lua măsurile necesare.

hascu liviu, Krisko, mauitsieupeaici*, nadiaandreea
    Alte impresii din această RUBRICĂCota 1400 Hotel: