ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.03.2013
DIN: Chisinau
ÎNSCRIS: 31.03.12
JAN-2013

Foarte nemulțumit

Amplasarea este excelentă. În rest...

Am fost la Cota în 2013 împreună cu încă 14 prieteni. Amplasarea hotelului este genială.

De ce sa aleg Cota 1400

Din toate părţile eşti înconjurat de munţi, de la etaj se deschide o panoramă asupra oraşului Sinaia. Un mare plus în alegerea hotelului este telecabina, telescaunul şi închirierea skiurilor care se află la 300-400 m de hotel, şi de unde cu uşurinţă puteai ajunge fie în oraş fie la 2000m (asta în caz că aveai parte de o zi fără vînt, din păcate noi am prins doar 2 zile de schi, dar nu ne-am plictisit, avînd ce face în zilele cu viscol şi vînt :))). Cu asta se încheie părţile pozitive ale hotelului.

De ce sa nu alegeti Cota 1400

Nustiu de ce acest hotel are 3*.

*Personalul adormit si nu poate face fata cerintelor turistilor.

*Camerele sunt jalnice. La etajul 1 era frig in camera.

*Sistema de incalzire functiona la 30% iar caloriferele erau deabea calde.

*Paturile erau rupte, scartiau si mereu era posibilitatea sa te trezesti jos, cu fundul pe podea daca faceai o miscare mai brusca.

*Curatenia in camera lipsea cu desavirsire. Doar o singura data au luat gunoiul, in a 2 zi, in rest se formase un morman de gunoi in urna de gunoi si am fost nevoit sa il scot pe coridor pentru a fi luat de persoanele ce se ocupau de curatenie.

*Pernele si plapumele (... care perne... aproape nu existau)

*Mobilierul cred ca e de cind a fost construit hotelul (de pe vremea lui Doamne Doamne... era varza, super rupt si super folosit)

*In prima zi s-a defectat liftul si timp de 4 zile nu a fost reparat. Era un chin sa ridici 4 etaje zilnic de 5-7 ori, si cei de la receptie creeau impresia ca in mod intentionat asteapta plecarea noastra pentru a il repara si a-l repune in functiune.

*Mincarea... relativ buna, preturi mari, fiind unicul ''restaurant'' in zona nu aveai alte alternative la mincare. Intro zi am fost in oras si am luat prinzul la Hotelul Anda, intradevar o deservire la nivel preturile fiind mai mici ca la Cota iar mincarea mult mai buna.

*Mese de tenis si de biliard... (tenis fara palete si minge si biliard cu tacuri rupte)

In concluzie, hotelul cu unele investiti poate deveni un adevarat hotel de lux dat fiind amplasarea si posibilitatile din zona.

Recomand hotelul doar pentru priveliste, in rest... NU

Trimis de Kalin7 in 24.03.13 11:42:45
Validat / Publicat: 24.03.13 12:50:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SINAIA

VIZUALIZĂRI: 2255 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Kalin7); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 41.00 EUR pe cameră

hascu liviu
    [26.03.13 11:30:02]

inainte de a pleca am citit si eu impresiile de pe acest sait dar sincer nu leam dat crezare acu ca am fost acolo iti dau perfecta crezare

spre deosebire de tine vad ca am avut sansa sa prind o camera satifcatoare la etajul 1 dar acest lucru sa intamplat cred doar datorita faptului ca am cerut sa ni se arate o camera inainte de a plati

baia era frumoasa patul aceptabil de caldut a fost caldut si nimic alt ceva mia placut

in schimb peisajul superb dar ff greu de gasit drumul nu am vazut nici macar un singur indicator

spune multumesc ca nu teai inbolnavit si tu ca mine din cauza mancarii pe care o servesc

hascu liviu
    Alte impresii din această RUBRICĂCota 1400 Hotel: