ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.11.2011
DIN: PITESTI
ÎNSCRIS: 11.05.10
SEP-2011

Excelent

Nu vreau sa fac referire la cele scrise mai sus, insa din punctul meu de vedere sunt extrem de ireale. Am fost la acest hotel de 4 ori anul acesta si m-as duce de fiecare data cand as avea timpul necesat.

Este un hotel cu servicii de 5 stele. Curatenia exemplara, serviabilitatea angajatilor dusa uneori la extrem, masa nu mi se pare deloc saraca, exceptandu-i pe cei care chiar merg in concedii ca sa manance foarte mult. Eu cand merg in concedii, prefer sa mananc putin si sanatos si, eventual, sa mai fac si ceva miscare.

Apartamentele sunt superbe, nu cred sa exista in Romania asa ceva, sunt situate pe 3 nivele, ultimul nivel, cel de jos, este zona spa. cu sauna si jacuzzi. Nu mai spun si ca au un maseor exceptional, un domn care te face sa iesi revigorat din mainile sale.

Una peste alta, eu imi voi petrece si revelionul acolo, deci am toata increderea in serviciile de la Ioana Hotel's.

Trimis de laura12345 in 23.11.11 09:34:39
Validat / Publicat: 23.11.11 11:13:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 9599 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laura12345); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 90.00 EUR pe cameră

[23.11.11 09:47:51]

Am fost la acest hotel de 4 ori anul acesta

Si... toate 4 au fost in ianuarie?

[23.11.11 10:49:35]

@webmaster: Nu, dar este prima data cand postez impresii pe acest site si ma descurc mai greu. Am fost in ianuarie, martie, iunie si septembrie.

- -

Am trecut ultima data cand ati fost acolo, septembrie 2011.

[23.11.11 11:47:24]

@laura12345: cat te costa sejurul de revelion?

[23.11.11 12:24:12]

@ laura

m-ar interesa si pe mine cit ai platit ptr. cele patru nopti. multumesc.

[23.11.11 14:35:00]

@Michaell: Buna, depinde in ce vrei sa stai, am stat prima data in apartament Salt Lake si am platit 2800lei, cazare si mic dejun, apoi am stat in romantic room si am platit in jur de 1800 cazare si mic dejun, iar in camera dubla te costa cam 1400 cazare si mic dejun. Preturile difera in functie de tipul de camera ales.

[23.11.11 14:38:39]

@johnnyredlabel: 3200 lei, 4 nopti cu mic dejun si cina festiva de revelion.

[23.11.11 14:42:48]

@laura12345: sa inteleg ca daca vrei sa te cunosti alegi apartamentul, daca vrei sa treci la stadiul urmator iti iei o "romantic room" si cand totul e gata... o camera dubla cu doua paturi?? Interesant, la varianta asta nu m-am gandit.

[23.11.11 14:46:18]

@gheisa: depinde de bugetul fiecaruia...

[23.11.11 15:25:16]

multumesc ptr. raspuns.

fara sa cunosc locatia indeaproape, imi permit totusi sa spun ca preturile sunt foarte ridicate. foarte posibil sa fie justificate - asta daca ne facem ca nu citim review-ul lui mijatovic.

pt. standardul de viata / nivelul de trai din romania, astea sunt preturi de neconceput. dar ma rog, se pare ca nu mira pe nimenea... asa ca - go ahead!

te rog sa nu ma intelegi gresit, intentia nu este sa critic pe cineva... a fost doar o constatare.

[23.11.11 15:29:44]

@Michaell: pai e si varianta sa mergi direct in "romantic room", nu trebuie sa treci prin toate fazele. Da-l incolo de preludiu, la banii astia... Ce preludiu, frate???

[23.11.11 15:37:51]

@all: Sa-mi scuzati retinerea, insa pretul si mie mi se pare foarte mare. De revelion, la Hotel Rina Sinaia, 4 zile, 4 cine (inclusiv cea de Revelion), mic dejun, parcare, este 1500 lei/persoana. Si esti la Bulevard!

[23.11.11 15:52:40]

@johnnyredlabel: pretul e direct proportional cu preludiul: cu cat mai mare, cu atat mai intens! Pretul inseamna calitate!

[23.11.11 16:02:35]

@gheisa: Vad ca-ti place mult de tot preludiul !

Ideea este ca si la Bulevard (cum imi place mie sa spun la strada principala, recte Bulevardul Carol), poti sa ai parte de un preludiu... beton!

[23.11.11 16:10:17]

@Michaell: Nu-i nici o suparare, stai linistit, oricum din multitudinea de oferte turistice de pe piata, fiecare este liber sa aleaga ceea ce crede ca i se potriveste cel mai bine. Eu am considerat ca ceea ce oferta acest hotel, mi se potriveste si de aceea merg cu placere acolo de fiecare data!

[23.11.11 16:11:01]

@johnnyredlabel: recunosc, sunt impotriva divorturilor. As propune o lege care sa limiteze numarul acestora si sa introduca obligativitatea "cuvantului cu pricina". Nu conteaza la cate stele, in ce colt... da sa fie! Imi pare rau ca au scos si "Din Dragoste" cu Mircea Radu.

Doamna, eu va fac reclama la hotel Ioana, un review foarte bun, am uitat sa votez, dar acum pun votul.

[23.11.11 16:13:32]

@gheisa: perfect adevarat!

[23.11.11 16:23:36]

@johnnyredlabel: Preturile sunt asemanatoare, insa confortul face diferenta. Parerea mea...

[23.11.11 16:28:51]

@laura12345: Laura, sa nu ma intelegi gresit! Nu contest cele spuse de tine, insa eu, de cate ori merg la Sinaia (si n-am mai fost de... doua saptamani , imi place sa stau central (International, Rina, New Montana), ma fascineaza furnicarul de pe Bulevardul Carol, nu stiu cum sa-ti explic... dar pe mine chiar ma relaxeaza! Stiu ca altii (poate ca si tu...) prefera zone mai linistite, insa cel de sus nu ne-a facut pe toti la fel! Iar de confort, sa stii ca si la cele trei hoteluri la care merg de obicei si le-am mentionat mai sus, nu prea ai motive sa strambi din nas.

[23.11.11 16:37:18]

@johnnyredlabel: Sunt de acord cu tine, insa depinde ce apreciaza fiecare la un concediu, eu spun ca dupa ce mergi macar o singura data la Ioana Hotel's, sigur iti va placea si vei mai reveni! Sunt multe lucruri, pe care n-as vrea sa le numesc pentru a nu considera ca fac reclama acestui hotel, care fac mari diferente intre el si restul, crede-ma. Oricum, asa cum spuneai si tu, suntem diferiti si nu putem avea toti aceleasi gusturi si placeri.

[23.11.11 16:42:26]

da si nu...

vreau sa spun ca, ai bineinteles dreptul sa-ti cheltui banii cum vrei si pe masura sa alegi oferta care-ti convine. asta asa... spus direct si gandit scurt (scuze)

in schimb daca gandesti nitel mai mult, treaba nu mai pare atit se simpla. felul cum ne comportam, deci ce alegem/cumparam, are efecte extrem de mari asupra pietii si a coportamentului unor domni si doamne...

nu vreau sa fac teoria chibritului... dealtfel sunt sigur ca sti la ce ma refer. daca toata lumea spune: eu am banii necesari si sunt dispus sa platesc acest serviciu/marfa... fara a ma gandi mai profund la urmari, nu trebuie pe dealta parte sa ne miram de unele lucruri.

in afara de asta...ceea ce in romania am observat ca nu se prea intelege este faptul ca, degeaba ai in hotel tot comfortul si toti zimbesc, daca restul jurinprejur, deci drumul pina acolo, oamenii pe strada, pet-urile imprastiate peste tot, sictirul, acea ruina de beton - fostul si actualul magazin universal din centru, tarabele pe aleea pelesului, etc....sunt asa cum sunt. platesti o groaza de bani si cum iesi din acel paradis iti pica falca.

rentea
    [23.11.11 16:43:37]

@laura12345: Laura, nu faci reclama, ne spui si noua cam ce il face special pe acest hotel.

Chiar sunt interesat, mai da-ne te rog detalii, cred ca toti am dori.

[23.11.11 16:45:43]

@Michaell: Eu spun ca sa dea Domnul sa fie cati mai multi ca mine si sotul meu, care incurajeaza turismul autohton, eu spun ca este in avantajul tuturor sa investim aici, la noi... in tarisoara asta, nu? Si nu mai fi asa trist si serios, ca uite, ... vin sarbatorile, si viata este asa de frumoasa!!!

[23.11.11 16:50:38]

@laura12345: Laura, vezi ca @michaell locuieste acum pe alte meleaguri! Insa e la fel de legat ca si noi de Sinaia, cel putin asa l-am perceput eu. Iar de incurajat turismul, e adevarat, sunt de acord, insa si conditiile sa fie adecvate!

[23.11.11 16:52:44]

@rentea: Ok, hai sa vedem cu ce sa incep!

In primul rand cu hotelul in sine... fiecare camera este firetita de cealalta prin design, culori, bai... deci, poti merge de mai multe ori fara sa ai senzatia ca esti in acelasi loc, curatenia ireprosabila, produsele de calitate de la bar (vinuri, ceaiuri... orice bautura), lobby bar-ul exceptional, cu semineu in care iarna ard lemnele mocnind usor, angajatii extrem de amabili, chiar in momentul in care parchezi masina cineva te intampina cu zambetul pe buze.

In camere... sistem audio de ultima generatie, expresor Lavazza cu pastile de ceai si cafea, minibar foarte bine aprovizionat, plasme si in living si in dormitoare, in bai, produsele cosmetice si mobilierul sunt de cea mai buna calitate.

Loc de joaca pentru copii cu persoana specializata care ii antreneaza la tot felul de jocuri.

la restaurantul Forest, muzica live in fiecare seara.

Cum spuneam, pentru cei care nu au spa in camera, exista o zona spa, cu sauna, jacuzzi si masaj... de mare exceptie.

Lumea care vine acolo este de cea mai buna calitate, si te vei simti bine chiar daca nu cunosti pe nimeni.

Daca imi mai aduc aminte ceva, voi veni cu adaugiri la ceea ce am scris.

[23.11.11 16:54:12]

@ laura

da, ce sa spun... fie cum zici tu. personal sunt de alta parare.

dealtfel, sunt (cred) si eu cu familia de sarbatori in sinaia. nu la acel hotel de 5 ***** ci la caraiman sau palas. cred ca dansii se bucura mai mult de investitia mea acolo decit s-ar bucura cei de la ioana... -

[23.11.11 16:56:35]

@Michaell: Va asteptam sa treceti si pe la Ioana si sa vedeti ca ceea ce scriu eu aici este adevarat si chiar merita apreciati cei care investesc in tara noastra in lucruri de calitate!

[23.11.11 17:12:24]

@ jonny

ai puncta f. bine. multumesc. ma gandesc sa-mi cumpar si loc de veci in sinaia... - ))))) in parcul ghica mi-ar place.

[23.11.11 17:15:16]

@Michaell: De sarbatori, mai precis de Craciun, sunt si eu la Sinaia. La Rina Sinaia. mai stii, poate ne vedem

gheisa, johnnyredlabel, laura12345, Michaell, rentea
    Alte impresii din această RUBRICĂIoana Hotel: