ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2011
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 18.07.11
JUN-2011

Cel mai frumos sejur din Grecia

George Dalaris ~An Iparhi Logos ~

Tocmai m-am intors din Corfu, din statiunea Agios Gordios. Am fost cazati la Hotel ALONAKIA pentru 12 nopti. Recomand cu mare caldura acest hotel, nu numai familiilor cu copii cat si cuplurilor. Calitatea serviciilor a fost ireprosabila. Camerele si baia curate. Va recomand sa incercati si restaurantul hotelului. Au meniuri diversificate pentru cina, iar la pranz puteti incerca sa serviti peste corfiot (merita!!!), salate sau alte produse proaspat preparate de un bucatar iscusit, ginerele proprietarului hotelului.

Eu am fost intr-un sejur care includea micul dejun si va pot asigura ca a fost cel mai bun si diversificat meniu pentru dimineata: omleta, carnaciori, cascaval/feta, carne de vita (parizer), iaurt, compot, chec (marmorat si simplu), paine, unt, gem, cereale, doua tipuri de suc, apa, cafea, lapte.

Recunosc ca nu sunt am folosit nici macar odata piscina hotelului, insa era foarte bine intretinuta si apa era foarte curata (fiind schimbata foarte des). Fiind cazata la etajul 2, aveam o priveliste superba, atata catre munte cat si mare.

Atat proprietarul hotelului, cat si ceilalti angajati ai hotelului (majoritatea faceau parte din familia propietarului hotelului) au incercat sa ne faca sederea cat mai placuta.

Statiunea Agios Gordios este linistita, iar viata de noapte nu exista. Nu au discoteci, cluburi. Seara poti iesi la o taverna, sa te plimbi pe malul marii. De peste tot rasuna melodii grecesti, care se pot auzi chiar si de la balconul hotelului. Statiunea nu este galagioasa, deci este o alegere buna pentru cei care cauta linistea.

Abia astept anul urmator, cand intentionez sa stau chiar trei sejururi. Nicaieri nu am intalnit aceasta ospitalitate... Cand am venit am fost intampinati si condusi la receptie de sotia patronului grec, al hotelului. La plecare am fost condusi la autocar si si-au luat ramas bun de la noi.

Daca doriti sa petreceti un sejur linistit si sa va bucurati de ospitalitatea greceasca, atunci hotel ALONAKIA este cea mai buna alegere.

Trimis de Ralu30 in 18.07.11 13:01:24
Validat / Publicat: 18.07.11 13:47:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Hotel Jason, Ipsos, Corfu

VIZUALIZĂRI: 5068 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ralu30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [18.07.11 14:09:25]

@Ralu30 spune-ne te rog, cat te-a costat sejurul? multumesc.

[18.07.11 15:34:05]

Sper sa placa melodia propusa!

[19.07.11 19:49:50]

Pretul de pachet (12 nopti) de persoana, in regim early booking (cazare, mic dejun si transport cu autocarul) a fost de 332 euro.

Pretul feribotului: 10 euro (de sens).

Daca mai ai si alte intrebari, te rog sa imi spui.

[19.07.11 19:52:44]

Multumesc mult pentru melodie. Este deosebita.

sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [20.07.11 12:33:53]

multumesc @Ralu30

com_alma
    [08.08.11 15:04:52]

Buna ralu30,

As vrea sa stiu daca la alonakia au internet.

Multumesc.

[26.08.11 18:33:17]

Buna!

Scuze de intarziere; Stiu ca aveau conexiune la internet, pt ca ii vedeam mereu, navingand pe laptop, pe patroni.

Nu stiu daca aveau si wireless, pentru ca nu m-a interesat acest aspect. Poti sa adresezi aceasta intrebare pe mail: www.alonakiahotel.gr. Aici gasesti si adresa de contact. Totusi sunt in taverne in statiune, care au acest serviciu.

Daca mai ai nevoie de informatii, te rog spune-mi.

Raluca

com_alma, Ralu30, sandu.53, wally*