ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.12.2023
Prieteni
DEZASTRU

încărcat de pe telefon!

Restaurant de groază

Am oprit să luăm prânzul pe 2 decembrie 2023, pe la ora 15, intrucat DN1 era blocat din cauza unui accident rutier între Predeal-Azuga, eu împreună cu 2 prieteni. Mare greșeală. Nu opriti să mâncați acolo.

Am comandat ciorbă de fasole cu afumături și am mâncat supă de pui, întrucât fasolea "nu era gata". Nu avea niciun gust. Coastele"a la cotul donului" au fost cam arse, probabil sa le acopere vechimea.

La final am zis să încercăm papanași. Am primit două chestii pe o farfurie, ceva mai mari decât un ou de găină, pe care i-am lăsat pe farfurie deoarece nu s-au putut tăia cu cuțitul. Am chemat ospătărița să-i spunem problema, a venit, a văzut, a zis ca se duce să-i spună bucătarului și a dispărut. După 10 minute am chemat celălalt ospatar și i-am cerut sa vină șeful. Surpriză, șeful plecase, deși ceva mai înainte se tot învârtea prin sală.

Am cerut nota de plată, cu card. Surpriza. Nu merge decât cash. 246 lei pt. trei persoane.

Altă surpriza: papanașii erau pe nota de plata, 20 lei, iar 13 felii de paine (franzela) 26 lei.

Scârbiți, am achitat și am primit bon nefiscal.

La masa de lângă noi un cuplu comandase se un platou cu carne și au semnalat și ei că friptura de pui era alterată.

Trimis de Marius2023 in 04.12.23 09:25:10
Validat / Publicat: 04.12.23 12:08:10
  • A fost prima sa vizită/vacanță în PREDEAL

VIZUALIZĂRI: 829 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marius2023); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.12.23 12:04:49]

@Marius2023: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Predeal?, PREDEAL" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Hanul Cotul Donului]

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrici de tipul "Unde mâncăm în zona X (sau similare)"

[04.12.23 12:07:34]

Conform politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari „zero peste tot” sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate așteptată.

Dacă dorește, autorul poate reveni asupra evaluărilor, încercând să fie mai obiectiv — fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (dacă timpul alocat editării a expirat)

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Predeal?: