ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.03.2022

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Experienta neplacuta la locatie

Buna ziua. Am vizitat de curand aceasta locatie, si am ramas cu un gust amar pentru ca ma asteptam la ceva oau dar din pacate totul a fost destul de nasol, incepand de la accesul in spre unitatea de cazare drumul acela de paraie masina si la felul cum se comporta cei de la locatie cu turisti. Foarte multa publicitate si acolo este altceva. Stau dimineata la bar si iti numara dumicati urat. Si altceva totul foarte scump...

despre SERVICII

Te arde la mancare cat cuprinde. Daca apuci sa comanzi primul cate ceva ai norocul sa prinzi daca nu risti sa comnzi ciorba de perisoare doar cu zeama si daca le arati spun ca iti aduc imediat, pai mai mananci din acea mancare. Platou gratar primul este forta dupa incepe sa scada vizibil, bautura nediversificata si foarte scumpa, "preturi de Lipscani "

despre CAMERE & COND. CAZARE

Pot sa spun ca am avut un pic de noroc cu casuta, a fost curat si cald macar atat dar am avut caz in grup fara caldura si apa calda abia a doua seara au adus o aeroterma

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nimic organizat

Trimis de ux124042* in 24.03.22 08:13:04
    Validat / Publicat: 24.03.22 10:28:43

VIZUALIZĂRI: 1175 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux124042*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [24.03.22 10:27:15] »

@ux124042: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 06940&hid=26718.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux124042 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020” ) - folosind butonul schimbă username de aici

⭐ValentinB_88⭐ [25.03.22 12:36:52] »

Bine ai venit in comunitatea AFA! Ne pare rau pentru experienta ta. Cateva pareri personale:

1. Ai spus "totul a fost destul de nasol, incepand de la accesul in spre unitatea de cazare drumul acela de paraie masina". M-am uitat putin pe google maps. Pare ca zona unde se afla acest complex nu este acoperita de Street View. Dintr-un motiv simplu... au mers pana in Cândești, unde se termina asfaltul. De aici pana la complex mai sunt vreo 4-5 km de drum cu pietris. Imaginile sunt din 2012 dar inteleg ca si acum drumul este similar altfel nu te mai plangeai.

In general este bine sa afli unde este exact cazarea si daca accesul catre ea este facil. Eu unul caut asta dar mai verific si daca am loc de parcare. Nu vreau sa imi las masina stand cu grija toata noaptea, daca e sau nu e ok. Pana la urma este un bun personal (cu o valoarea considerabila) si vreau sa stiu ca se afla in siguranta. Pe viitor incearca sa acorzi putina atentie acestor detalii.

2. Inteleg ca ti s-a parut scumpa mancarea. Cred ca se explica prin prisma faptului ca locatia se afla la o distanta considerabila fata de cel mai apropiat oras (campulung). Cumva aici cred ca se practica (sau se incearca sa se practice) un fel de agroturism sau turism rural. Ideea este sa iti petreci tot sejurul acolo sau in vecinatatea complexului. Dar asta ar presupune si ceva activitati (care inteleg de la tine ca nu exista) nu doar mancare. Mancarea probabil este scumpa din cauza zonei ceva mai izolate si indepartate de Campulung. Nu ai pus poze dar am gasit ceva pe internet si pare interesanta locatia, la fel si platourile cu mancare...

Tot despre mancare inteleg ca nu este suficienta si daca nu apuci sa comanzi ceva, risti sa pierzi acel fel de mancare. Aici probabil este o lipsa de organizare venita din partea administratorilor complexului sau pur si simplu merg pe principiul "mai bine se termina decat sa ramana si sa o arunc". Totusi asta poate crea disconfort unora dintre turisti.

3. Revin asupra activitatilor despre care ai spus ca nu exista. Pe site-ul lor am gasit foarte multe activitati propuse pentru cei cazati...

- tenis de masa

- tir cu arcul

- darts

- biliard

- badmington

- biciclete

- atv

- pescuit

- jocuri de societate (table, sah, remy, carti, activity.)

De-asemenea se mai promoveaza si vizitarea unor obiective turistice oarecum invecinate complexului, mai exact Manastirea Corbii de Piatra. Am fost aici si drumul (venind dinspre Domnesti) era in regula, asfaltat din cate imi aduc aminte. Insa venind dinspre acest complex, lucrurile se schimba, fiind la o distanta ceva mai mare. 30 km sau o ora de mers cu masina dar se poate face...

4. Pana la urma cat a fost cazarea/noapte? Ca ai notat in pretul platit de 1000 de lei si transportul cu masina propie. Pe site-ul lor este notat un pret de 200 lei pentru o camera dubla in timpul saptamanii sau 280 in timpul weekendului.

___

Eu cred ca o parte din note le-ai acordat mai mult din suparare pentru o parte din aspectele negative intampinate. Mie personal cadrul natural mi se pare foarte frumos, departe de aglomeratia urbana. Camera ai zis ca e ok, mancarea a fost totusi buna (dar nu suficienta), iar activitati exista...

Problema mare este cu drumul dar aici nu prea tine de ei ci de administratia locala. Este doar parerea mea personala. Eu unul ti-am votat articolul cu punctaj maxim.

Te mai asteptam si cu alte recenzii, poate chiar din locatii unde v-ati simtit bine.

nrs † [25.03.22 12:49:19] »

@⭐ValentinB_88⭐:

pot sa te lamuresc eu in cateva privinte:

drumul foarte prost nu este cel de pamant (care are cam 1.5-2 km) ci cel de la Campulung la Candesti care este oribil nu prost, asfalt ciuruit

eu am fost vara, grup si a fost grozav

mancarea noua nu ni s-a parut scumpa avand in vedere ce ai spus: nu ai alternativa, chiar am ramas surprins cand am vazut nota, ma asteptam la mai mult. servirea a fost ok. acum perceptia asupra preturilor difera, dar de ce ar fi mai ieftin ca in centrul unui mare oras? ingredientele nu costa la fel? iar aprovizionarea este mai dificila.

⭐ValentinB_88⭐ [25.03.22 12:54:59] »

@nrs:

Cum am spus, drumul nu tine de complex. Daca iti faci rezervarea acolo, iti asumi si ajungerea pana acolo, intr-un fel sau altul.

Foarte bine punctat, asta cu "scump, ieftin" tine de fiecare in parte si de posibilitatile financiare. Inteleg totusi ca nu au platit 1000 lei/ 2 nopti ci ceva mai putin.

Intr-adevar asa cum am mentionat si eu, aprovizionarea este totusi mai dificila, chit ca era asfaltul ca in palma, cel mai apropiat centru comercial (vad ca exista un Kaufland in Campulung), este la 40 km distanta. Probabil preturile mai piperate sunt si din cauza fortei de munca. Probabil ca majoritatea angajatilor sunt din Campulung si fac naveta pana acolo. Cand ai un business de genul asta, toate se aduna...

Satu Muscelean [13.06.22 22:42:21] »

@⭐ValentinB_88⭐: Multumim pentru raspunsul tau realist.

In calitate de Administrator la Satu Muscelean, doresc sa punctez si eu cateva aspecte.

Restaurantul Complexului nostru ofera o gama restransa de preparate, proaspete de altfel. Avem zilnic 2-3 tipuri de ciorba (12-17 lei) personalizate dupa reteta lor traditionala, 2-3 feluri principale de mancare (21-25 lei), preparate la gratar pui, porc, carnati de casa de porc, sau oaie-capra, pastrame, pastrav, bulz, mici, carne la garnita pregatita si afumata de noi, paine pe vatra. Toate acestea se pregatesc afara, sub o aplecatoare, la vedere, unde toti oaspetii nostri pot fi martori oculari.

Mancarea la tuci este pregatita o singura data pe zi, dimineata, iar daca cumva se termina un fel anume din cele existente, garantat ramane din celelalte. Nu exista sa ramana un client flamand, altfel care ar mai fi ideea unui restaurant, care nici nu ar avea concurenta? (financiar vorbind).

Sigur ca pretul poate fi relativ dupa bugetul fiecaruia. Scump nu are o definitie, dar ne asumam spunand ca acestea sunt preturi decente, aliniate cu piata locala, prin comparatie cu locatii similare noua.

Drumul, asa cum punctezi si tu, nu tine de locatia noastra, dar poate influenta clientul. Din fericire, autoritatile au reusit in toamna, sa asfalteze mare parte din drumul judetean care leaga Campulung de Candesti, din cei 10 km total (nu sunt 40 km). Cea mai rea parte a drumului, este acum cea mai buna. De la drumul judetean pana la noi sunt doar 1,3 km, drum de tara, mioritic as putea spune daca ii citez pe clientii nostri (majoritatea). Pe partea dreapta a acestuia este Raul Bratioara, pe partea stanga sunt gradini cu pasuni, o vale plina cu ferigi, ca o ' ' jungla' ' . Iarna accesul nu este ingreunat de zapada, deoarece este o zona adapostita bine, iar daca ar fii prea multa zapada, detinem utilaje care curata atat drumul de acces cat si intreg satul, la nevoie.

Activitatile sunt corect enumerate de tine, suficiente cat sa iti umli timpul daca te-ai saturat de linistea zonei.

Multumim pentru aprecierile tale in urma unui search pe google. Te invitam sa ne vizitezi si sa poti lasa atfel si o impresie ' ' pe viu' ' .

NB Satu Muscelean este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT

Satu Muscelean, ux124042*, ⭐ValentinB_88⭐
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex turistic Satu Muscelean [Albeștii de Muscel]: