ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2021
PREȚ 500
Raport PREȚ/CALITATE:
REEZONABIL

Descoperă Napoli şi împrejurimile

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • NB: Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ— (1) la momentul publicării, în rubrica curentă nu existau impresii din anul curent sau anul trecut ; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.
    [fb]
    NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Cu masina personala in Napoli

Ne-am cazat prin Airbnb, 3 familii cu 3 masini cu numere romanesti. Gazda ne-a recomandat o parcare subterana in zona. Am ales sa avem incredere in ea, mai bine sa mergi cu recomandare, decat adhoc.

De stiut: cheia masinii ramane la ei, nu va imaginati parcari ca la mall, ca nu e cazul. Inchizi ochii si gata, doar esti in Napoli, nu in Germania. Nh am avut in schimb nici un fel de problema.

Am achitat 20 euro/zi, dar probabil ca nu e foarte relevant, cred ca e tarif diferentiat pe zone, si niste bacsis la final🙃. Evident, totul nefiscalizat.

Traficul in oras este…. regula universala este ca nu se respecta nici o regula. Haos total. Cu toate acestea in 3 zile nu am vazut nici macar o tamponare. Astia traiesc in alt ritm, reflexe ultra ascutite.

Napoli ca oras - iti place sau nu. Cale de mijloc nu exista. E murdar, e galagios, dar are un vibe al lui oe care nu l-am simtit niciunde. M-as mai intoarce sa-l parcurg mai cu ragaz. Dar nu toti din cei cu care am calatorit sunt de aceeasi parere.

Pizza foarte buna, preturi de toate felurile.

N-au fost momente sa ma simt in pericol, dar cand cautati cazare trebuie sa va informati in prealabil, sunt si zone rau rau famate.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

O excursie de o zi cu feribotul pe Capri merita, la fel Pompeii

Citește și CONTINUAREA aici

[fb]
    Trimis de Andreea2122 in 23.08.21 16:32:01
    Validat / Publicat: 23.08.21 17:29:49
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.
    • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreea2122); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
    P04 [fără descriere]

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [23.08.21 16:42:51] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 104918&hid=5128.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

webmasterX [23.08.21 17:29:07] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

webmaster [23.08.21 20:57:16] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

elenaadinascris / TELEFON [28.08.21 17:22:18] »

Văzând pozele mi-am amintit cata mizerie e pe străzi... poate am fost prin aceleași locuri!

Dar după opt ani! 🙂

Noi nu ne-am simțit în siguranta!

elenaadina