Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 743 / 933]
Afișate impresii [7421 - 7430] din total 9327 impresii
Fantasia DeLuxe [Camyuva] 5 / KEMER
- IUNIE, 2010
- de: grigore* [20.07.10]
La pomu' laudat sa nu te duci cu sacul...
Nu m-as mai duce a doua oara, cozi la gratar ca pe vremea lui Ceausescu, ospatarii nu stiau cum sa se faca nevazuti, umbrelele pe plaja erau ruginite, pe ponton trebuia sa platesti taxa ca sa stai, in conditiile in care se afisa ULTRA ALL INCLUSIVE, orice iti dadeau incercau sa faca [...] — vezi review
Limak Limra Hotel [Kiris] 5 / KEMER
- IUNIE, 2010
- de: grigore* [20.07.10]
Raport pret calitate corect
Raport pret-calitate corect, conditii bune la plaja, fotografiile existente reflecta [...] — vezi review
Saphir Hotel [Konakli] 4 / ALANYA
- IUNIE, 2010
- de: pasare [20.07.10]
O vacanta de relaxare
am fost la Hotel Saphir intr-un sejur de 10 zile. Am fost cu cei doi copii: un baiat de 3 ani si un baiat de 2 ani. Am fost in general multumiti de conditii. Am primit o camera deasupra restaurantului, cu vedere la mare. Se facea zilnic curatenie in camera. Datorita copiilor aveam ora de somn intre 2 si 5 si cei de la curatenie si-au modificat programul de curatenie pt a nu ne deranja. Ne faceau curat in camera dimineata cind vedeau ca plecam la plaja. E un loc bun de mers daca ai [...] — vezi review
O zi în Samos - excursie opţională / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: gdanutza [20.07.10]
O zi in aceasta locatie
Una din excursiile care se pot face din Kusadasi este pe aceasta insula greceasca SAMOS. Noi am vazut-o locatie dar se poate vizita casa lui Pitagora numai ca e la 20 de km si trebuie sa te duci cu taxiul. Asa ca noi am profitat de o plimbare prin orasel vizitand bisericutele de pe insula. Insula greceasca Samos face parte din grupul de insule nord-estice din Marea Egee, fiind cea mai sudica din acest grup, apropiata de coasta Turciei (intr-un punct fiind separata de doar 2 km de mare). Este [...] — vezi review [+1 poze]
Izer Beach Hotel [Torba] 4 / BODRUM
- IUNIE, 2010
- de: ruxy [19.07.10]
Nu pe masura asteptarilor!
Marea problema a fost la cazare cand ne-au spus ca ne cazeaza dupa ora 14 asta inainte sa-i dam bacsis. Foarte urat!!! Ca sa nu vorbim de manager care este fff antipatic cu o fata plictisita. Restul a fost [...] — vezi review [+3 poze]
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
- IUNIE, 2010
- de: alexmihai [19.07.10]
Pacat de hotel! Servicii de 2 lei.
Sa incep cu inceputul. Plecare dimineata din Bucuresti. Buna dispozitie, chef de distractie, etc. Bulgaria! Incredibil dar adevarat. Cu exceptia unui singur politist postat strategic dupa o curba si un podet (pe poduri limita max. de viteza 40 Km/h indiferent de viteza maxima acceptata pe sectorul respectiv - eu aveam 100) nu am mai intalnit nici un echipaj, iar drumul a fost bun. 20 de km de drum parca erau dupa razboi, restul, drumuri ca in Romania. Vama Bulgaria-Turcia. 30 min. de mutat [...] — vezi review
Grand Madrid Hotel 3 / ISTANBUL
- IUNIE, 2010
- de: yhcristian [19.07.10]
Un hotel curat
Am ajuns la hotel pe la 13.00. Cu toate ca este in zona istorica, are parcare asigurata in fata hotelului si sunt foarte atenti. Ne -au rugat sa le lasam cheia de la masina ca sa o mute in caz ca au nevoie. Curatenie in camera fara probleme iar receptionerul foarte amabil ne-a indicat pe o harta care sunt punctele importante in [...] — vezi review
Drumul spre Antalya / Cu mașina la Mediterana
- IUNIE, 2010
- de: amota [19.07.10]
Partea a 2-a din Peripetii in Turcia
Revin cu partea a 2-a (prima parte o puteti citi facand click aici - nota webmaster) In prima seara in Oludeniz am vazut o nunta de englezi cred. Au mers pe strada principala pana la mare, unde au lansat niste baloane in care au aprins un foc pt. a incalzi aerul din ele. Aceste baloane au urcat asa de sus ca se vedeau exact ca niste stele pe cer. Apoi focul se stingea si, dupa un timp, cadeau inapoi pe pamant. Toata lumea se uita la mireasa si la ginere. Toti turcii de la terase ieseau dansand [...] — vezi review
Drumul spre Antalya / Cu mașina la Mediterana
- IUNIE, 2010
- de: amota [19.07.10]
Peripetii in Turcia
Salut, Am revenit cu bine din vacanta petrecuta in Turcia. Multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu sfaturi si cu ganduri bune. Nu stiu unde ar fi mai bine sa incadrez acest post, dar ii voi scrie inceputul aici, iar continuarea la Miracle-Lara-Antalya. A fost prima iesire in Turcia si prima traversare a Bulgariei pe acest traseu. Am petrecut 19 zile in Turcia: Bucuresti-Kucukkuyu-Oludeniz-Antalya-Pamukkale-Istanbul-Bucuresti. Total: 3020 km. Am plecat pe 25. 06. la ora 5. 30 din [...] — vezi review [+13 poze]
Titanic Beach & Resort Hotel [Lara] 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: crisstoia [18.07.10]






