ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2010
DIN: Braila
ÎNSCRIS: 18.08.10
JUN-2010

Super frumos!

Am petrecut si noi un sejur, primul de altfel, la acest hotel. Prima impresie nu a fost prea buna, ne-au dat cartela de la camera si ne-au lasat sa ne descurcam singuri.

Despre ce s-a mai scris mai sus, coada la masa, da, asa este, dar lumea mai si mananca, sau piscina plina, da, dar era mai jos putin o piscina de relazare unde nu erau copii.

Mancarea excelenta, nu am intalnit mancaruri vechi sau altfel de gusturi nepotrivite, vreau sa spun ca pe noi deja ne invatasera ospatarii, la masa de pranz si seara stiau "3 vodka, 4 beri, 2 sprite si 2 apa". , asa ca... plus ca animatorii stiau ca suntem romani si treceau pe la masa noastra cand intrau in restaurant si ne urau pofta buna si intrebau cum ne simtim.

Curat in camera zilnic, era o eticheta care se putea agata pe exterior si camerista venea si facea curat.

Programul super, piscinele impecabile, animatorii, super. Pai si normal ca la piscine pentru a prinde loc te trezeai de dimineata daca voiai un anumit loc, doar nu aveai pretentia ca la 10 cand faceai tu ochisori sa gasesti loc langa piscina sau unde voiai tu. De altfel daca puneai prosopul, intreaga zi nu se atingea nimeni de el. Puteai sa lasi chiar si unele lucruri la piscina, era ok.

Cat despre plaja la mare, da, e artificiala, asa e relieful in acea zona, este abrupt. Cand ai cumparat biletul, trebuia sa te informezi, scrie tot. Si sincer, stiind ca turcii cam exagereaza cu stelele, nimic de zis, ce voiai sa primesti, lapte de cuc? Du-te in Antalia si platesti de 3 ori pretul de aici. Hai ca sa nu fim mai catolici decat papa.

Pentru noi totul a fost SUPER, copiii s-au distrat bine, am si vizitat tot ce se putea vizita in jur: ruinele templului zeitei Artemis, Casa Fecioarei Maria, cetatea Efes, si Toia in drum pana acolo. In una din zile am fost la Adaland, este un aquapark. Sincer, nu prea curat, preturi exorbitante, si intr-o zi te saturi de toate comediile de acolo.

Trimis de luckhass in 18.08.10 23:30:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2287 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luckhass); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina mare

ancamariagadea*
[18.08.10 23:52:52]

V-a costat 571 euro pentru intreaga familie sau de persoana?

luckhassAUTOR REVIEW
[19.08.10 00:15:51]

Ne-a costat 571 euro pentru toata familia 2 adulti + 1 copil de 7 ani in perioada 16.06 - 23.06.2010

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[19.08.10 00:32:57]

Bun pret, fain review, abia astept sa vad pozele.

rodik
[19.08.10 12:41:03]

Interesant... am fost in Antalya si ma gandeam sa mergem si in Kusadasi, dar eram oarecum speriata de calitatea serviciilor de aici... dupa cele aratate de tine, probabil ca voi incerca si aceasta destinatie...

luckhass, rodik
Alte impresii din această RUBRICĂFantasia DeLuxe [Yavansu]: