Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 675 / 933]
Afișate impresii [6741 - 6750] din total 9327 impresii
Belek Beach Resort [Bogazkent] 5 / BELEK
- OCTOMBRIE, 2010
- de: daciu flori [16.10.10]
SUPER VACANTA
BELEK BESCH HOTELUL PERFECT AM FOST ANUL ASTA A 2 OARA, SI NU M-AU DEZAMAGIT NICI DE DATA ASTA O VACANTA SUPER [...] — vezi review [+4 poze]
Calista Luxury Resort [Kadriye] 5 / BELEK
- OCTOMBRIE, 2010
- de: ralina [14.10.10]
Superb
Am fost in luna de miere la Calista si ne-a placut f mult. Camere spatioase, amenajate cu gust, mancare excelenta, servire ireprosabila. Am citit si comentariile precedente, personal, nu am gasit niciun ospatar care sa nu vorbeasca macar engleza, unii te intrabau din ca tara esti si vorbeau in limba ta (dc era cazul: ex: rusa, germana). mancarea este variata, si ff gustoasa. Plaja este f curata, piscina deosebita. Intreg "resortul-ul" este f frumos amenajat, sunt multe posibilitati de [...] — vezi review
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- OCTOMBRIE, 2010
- de: pcarmen [09.10.10]
Nu mai am cuvinte, sunt dezamagita!
Acum m-am intors din Antalya, si primul lucru pe care am vrut sa-l fac a fost sa-mi postez primele impresii. Am plecat in vacanta pe 28 sept. cu cursa Turkisk a. cu escala Istanbul si dupa aceea Antalya. Zborul a decurs fara probleme. Am ajuns la hotel in jurul orei 17, tin sa precizez ca agentia care ne-a preluat ne-a urcat intr-un taxi, fara sa ne lasa vreun nr. tel. unde putem sa-i contactatam in caz de nevoie. La hotel ne-a primit o domnisoara foarte frumoasa care ne-a servit cu rahat, [...] — vezi review
Barut Akra [ex. Dedeman Hotel] 5 / ANTALYA [oraşul]
- OCTOMBRIE, 2010
- de: antalya_dedeman* [08.10.10]
Se fura in acest hotel
Personalul hotelie, care face curat in camere are o abilitate deosebita in a sustrage bani si lucruri de valoare. directorii hotelului sustin angajatii, iar chiar daca se face o plangere la politie acestia nu patesc nimic. Va recomand sa nu calcati acest hotel. este sub nivelul asteptarilor [...] — vezi review
Mavi Su Resort Hotel [Gokceada,Ugurlu Mevkii] [?] / CANAKKALE
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: adrianbogdan [16.01.15]
Mavi-Su Resort - Gokceada
Despre insula si cum se ajunge am mai prezentat cateva vorbe, asa ca m-am decis sa scriu cateva randuri si despre cazare. Am ajuns la acest resort fara o indicatie precisa si fara sa stim ce gasim acolo. Cum stateam noi linistiti la coada la ferry ca sa traversam pe insula, hop la noi o gramada de nenici care mai de care sa ne prezinte oportunitati de cazare, unul avea cazare si produse naturale, altul avea doar cazare, altul cate o casa de oaspeti si tot asa. Ultimul nenic care a venit la [...] — vezi review [+11 poze]
Descoperă Insula Gokceada / CANAKKALE
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: adrianbogdan [26.11.14]
Gokceada insula unde se distreaza bulgarii in week-end
Insula Gokceada sau Imroz (denumirea greaca) se afla la aprox. 650 km de Bucuresti iar drumul este facil si cunoscut pentru cei care isi petrec vacantele pe litoralul marii Egee. Traversarea catre insula se face din portul Kabatepe aflat in captul peninsulei Gallipoli drumul se lasa in drepata in apropierea orasului Ecebat dealtfel este bine semnalizat cu emblema feybotului. Stiu ca se fac zilnic traversari 2 drumuri dus-intors, in anul in care am fost noi am efectuat traversaea Canakkale - [...] — vezi review [+18 poze]
Crystal Centro Resort (ex Amara; ex Kervansaray Kundu) 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: claupin [01.02.14]
Luna de miere
Nu știu daca voi fi subiectiva fiind hotelul in care ne-am petrecut luna de miere insa a fost minunat, drumul aerport-hotel ușor, cazare relativ repede, hotel mare, curat, spațios, camera imensa, baia de asemenea, balcon generos, curatenie zilnic. Restaurantul nu foarte elegant dar ok, mâncarea foarte buna in comparație cu Bulgaria, spre exemplu, prăjituri minunateee, băuturi fără număr. Plaja impecabila, piscinele multe, curate, superb spațiul verde, super Spa, se merita si e de [...] — vezi review
Tusan Beach Resort 5 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: elygeo [14.05.13]
Tusan - m-as intoarce oricand cu placere :)
Acum 3 ani am petrecut concediul in Kusadasi, la hotelul Tusan, care mi-a ramas in suflet. Am ales ca de obicei, o agentie serioasa si preturi bune. Hotelul este la 5 km de Kusadasi, de la aeroport am facut aprox 2 ore. Locatia e de vis, multe alei, multi palmieri, o piscina mare, plaja super ingrijita si nisip fin. Pt luna septembrie am prins o vreme superba, erau aprox 33 grade la pranz, iar dimineata si seara 19-20 grade. Camera ok, cu vedere la mare, destul de spatioasa, avea si un [...] — vezi review [+34 poze]
'Must See' în Istanbul / ISTANBUL
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: ania [24.03.13]
Istanbulul, asa cum l-am vazut eu - ('sperabila') continuare
A doua zi ne-am propus vizitarea Palatului Dolmabahce, a Turnului Galata si a Muzeului de Arheologie. Am inceput cu zona Eminonu, cartierul de la capatul de sud al podului Galata, principalul centru al transporturilor in Vechiul Stanbul. Aici este si Gara Sirkeci, unde isi incheia Orient Expresul calatoria de-a lungul Europei. Pe tarmul marii sunt amenajate debarcadere pentru feriboturi si alte ambarcatiuni mai elegante pentru croaziere. Podul Galata- face legatura intre cartierele [...] — vezi review [+22 poze]
'Must See' în Istanbul / ISTANBUL
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: ania [21.03.13]








